• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izmjena krovišta

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Nema šanse da ih povuče,moji stoje 11 god. ni da mrdnu;), nemoj da budeš nevjerni Toma
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
na 5 l lazure tu jednu kanticu laka za čamce i 1,5 l lanenog ulja . 2 premaza i to je to, miran si dok si živ.


Kod mene krov..

Ja sam malo drugačije i kompliciranije radio. Prvo 2 ili 3 treriranja drvocidom.

Onda sam čekao da temperatura bude prava ljetna. Ono 40 stupnjeva... laneni firnajz (mislim da je to laneno ulje s određenim postotkom razrijeđivača) i mazao jedno 3 puta dokle god je drvo preko noći upilo sve. Znači namažem,a sutra ako su grede suhe onda opet. I tako sve dok ne dođeš da stadija da greda više ne pije. Prvu ruku sam u laneni firnajz ubacio ostatak drvocida što mi je ostao. A zadnju ruku. Tj. Kad sam skužio da mi je to 99% zadnja ruka firnajza sam unutra ubacio lazur (obični, ne lak). U odokativnom omjeru, ono. Da ga ima, a da opet nije previše...

I nakon toga sam čekao mjesec dana da se osuši...

I onda još 2 ruke lazure..

Jako skupo i vremenski zahtjevno. Ali evo. Već godinama stoji kao i prvog dana. Koliko se isplati, ne znam. Ali smatram da se rijetko gdje isplati. Bolje impregnacija ako se ima gdje odnijeti. Ali ako se ima vremena i volje....

Sad kad budem radio nadstrešnicu za traktor ću puno drugačije... Znači 2 ruke drvocida, 1-2 ruke rabljenog ulja i onda nakon par tjedan kad je suho na dodir onda 1 ruka lazure..



Razmišljao sam o gravitacijskom injektiranju drvocida i lanenog ulja. Poslažem grede. Na par mjesta izbusim rupe do sredine grede, nabijem ljevak u rupu i napunim ga sredstvom... B tako da se sredstvo upija od unutra...

Opet kažem da je profesionalna impregnacija najbolje riješenje. Ali mi se ni I ovo je čini loše.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da se ne držiš nečije kikle imal bi svoj stav ..tak i po pitanje citiranja postova i odgovaranja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da se ne držiš nečije kikle imal bi svoj stav ..tak i po pitanje citiranja postova i odgovaranja.
Po nekim pravilima odgovara meni, ali za sad se držiju ok i vjerujem da bu tak i dalje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh