• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

N

nasafarma

Guest
Re: gnojnica

ok, za sada mi je sve jasno
kad bum počel graditi gnoište bum pital dalje
hvala :prayer: :prayer: :prayer:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: gnojnica

nasafarma kaže:
ok, za sada mi je sve jasno
kad bum počel graditi gnoište bum pital dalje
hvala :prayer: :prayer: :prayer:

Nema problema, samo ti pitaj kaj te muči, mi ti to budemo slikovito objasnili :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: gnojnica

Ako treba i preko videa ;)
[youtube:h99q8wk5]IC5IS974OAA[/youtube:h99q8wk5]
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Karlito kaže:
koja marka je ta prikolica i koje je nosivosti??
neznam nema pločice sa podatkima pogon ima hidro i kardan
marko hurlimann xa86 kaže:
@markach:to je posel,ljepa velika prikolica ;)
@MATIJA CASE: Max svira to je bitno :lol:
po meni je glupo da stroj ne prati jačinu traktora(mislim da je sve jasno)a prikolicu jos malo sredit i bit će ok za ovo
toma84 kaže:
To imaš na gramipu, neki prenos da ubrza pumpu, daj to malo pobliže poslikaj da vidim
to je Leon, Gramip radi po njemu i to malo lošije ,složen je takav prenos da radis na ler gasu orginal pumpe su slabe ne drže dugo jednostavno se podere eventualno jedna reparatura i tu je -the end,ak oćes tak nest složit poslikat ću ti izbliza sve i dat mali savjet pa radi kaj te volja
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Imam i ja doma Leona, istina da mora radit pod većim gasom da radiš normalno. Inače je stroj ok
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
toma84 kaže:
Imam i ja doma Leona, istina da mora radit pod većim gasom da radiš normalno. Inače je stroj ok
tak je Leon je utovarivač prema Gramipu mi ga nekad kupili novoga tak znam da su mi govorili da orginal pumpe ne drže,pa smo složili takav prenos i već 10-tak god. radi bez problema i više nek prije , mi smo i kopali kanale i svašta.... i da stvar bude jasna probal sam radit Gramipom i novim i starim al nejde tak spor i nejde tak uglađeno a sve :lol: isto .
ako te zanima prenos kaži ja ti ga poslikam
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ajd poslikaj pa stavi, imam i ja jednog leona isto. Pumpa m je u originalnom stanj a od 1980. godine je kod mene i dosta je radio
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ovak prenos je puno bolji nego pumpa direkt na kar.vratilo,u mom slučaju samo sjednim remenom koji treba biti jako napet(drži oko 1.god,ovisi kak je napet i kolko se radi i naravno kvaliteta)bolje je s 2. remena ili preko lanca ,tak namjeravam složit,postoji jos mogućnosti npr.kupit pumpu (novu)od rusa za nekih 800 kn u Mađarski i fiksirat ju na utovarivač te ju kardanom direkt vrtit samo treba biti većeg kapaciteta i mali gas ide i to ,već je isprobano na jednom utovarivaču i čovjek je zadovoljan

 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Hvala, ajd ak nije problem malo izdalje dve slike s prednje i stražnje strane
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Daj mi reci koliko ima kapacitet ta pumpa i kojih je gabarita, pošto imam takvu neku doma a nema nikakve pločice na njoj
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
I koliko dugo traje lager na pumpi? Puno je bolja situacija kad je na osovini zupčanik, pa i lančanik. Samo da je čim većeg promjera.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ZJ kaže:
I koliko dugo traje lager na pumpi? Puno je bolja situacija kad je na osovini zupčanik, pa i lančanik. Samo da je čim većeg promjera.
lageri traju nekih 12 god. i jos će ,godišnje nameće oko 100 prikolica prosječno (sigurno)
da veći promjer mora biti zbog prenosa u slučaju kao kod mene dobro je da i ponekad prokliže
toma84 kaže:
Daj mi reci koliko ima kapacitet ta pumpa i kojih je gabarita, pošto imam takvu neku doma a nema nikakve pločice na njoj
mislim da sa slike je sve jasno to vrti mali kardan upotrijebi maštu ;) ako počneš to radit poslikat cu jos i izmjerit nest ak treba sve bitno je napisano
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
markach kaže:
ZJ kaže:
I koliko dugo traje lager na pumpi? Puno je bolja situacija kad je na osovini zupčanik, pa i lančanik. Samo da je čim većeg promjera.
lageri traju nekih 12 god. i jos će ,godišnje nameće oko 100 prikolica prosječno (sigurno)
da veći promjer mora biti zbog prenosa u slučaju kao kod mene dobro je da i ponekad prokliže
toma84 kaže:
Daj mi reci koliko ima kapacitet ta pumpa i kojih je gabarita, pošto imam takvu neku doma a nema nikakve pločice na njoj
mislim da sa slike je sve jasno to vrti mali kardan upotrijebi maštu ;) ako počneš to radit poslikat cu jos i izmjerit nest ak treba sve bitno je napisano

Jesi gleda koji je kapacitet pumpe? Mislim na l/min
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
:? e nema nikakve pločice na sebi ali je slična hidro-pumpi od Torpeda
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
zbrinjavanje gnojnice

Kako to radimo danas a kako ćemo u Europi?

Koja su vaša iskustva, kako radite, imate li dozvole za odvoz gnojnice?

Što mislite o separatorima, bioplinskim i kogeneracijskim postrojenjima za proizvodnju struje? Ima li tko od Vas možda nešto od navedenog?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: zbrinjavanje gnojnice

Bio mi je stari u Njemačkoj prije jedno 2 godine i veli mi ovak da je vidio kak oni zbrinjavaju gnojnicu na poljima!

Veli da oni imaju pravo samo 2 puta godišnje po nekoliko dana izvest svu gnojnicu na polja, jednom u proljeće, jednom u jesen i to na sljedeći način, kad oru njive, istovremeno ih gnoje direkt u brazdu iz cisterne, ispred traktora koji to odmah zaorava, dakle valjda zbog smrada il neznam čega :scratch i veli još da imaju jame jako velikog kapaciteta da mogu izdržat pune i po 10 mjeseci, e sad ja vas pitam dali netko zna nešto o tome il je to samo priča, da se to odnosi na cijelu Njemačku il samo na neke pokrajine :scratch :scratch :scratch :?:
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
Re: zbrinjavanje gnojnice

Koliko sam upoznat to se odnosi na cijelu EU.
A zahvatilo je i nas. Donesen je Pravilnik o dobroj poljoprivrednoj praksi u korištenju gnojiva. Između ostalog u Pravilniku stoji:

U cilju smanjivanja gubitaka dušika ispiranjem i isparavanjem (volatizacija) zabranjuje se:

1. gnojenje gnojnicom i gnojovkom na svim poljoprivrednim površinama bez obzira na pokrov od 1. prosinca do 1. ožujka;
2. gnojenje gnojnicom i gnojovkom raspodjelom po površini bez unošenja u tlo na svim poljoprivrednim površinama od 1. svibnja do 1. rujna;
3. gnojidba krutim stajskim gnojem na svim poljoprivrednim površinama od 1. svibnja do 1. rujna;
4. gnojidba mineralnim gnojivima s nitratnim dušikom na svim poljoprivrednim površinama od 01. studenog do 01. veljače, a iznimno je dozvoljena primjena urea amonijevog nitrata (UAN) po žetvenim ostacima.


Dakle lagune bi trebale biti barem kapaciteta za 5 mjeseci...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: zbrinjavanje gnojnice

Sve to stoji,ali se niko toga ne drži...
To je samo tak na papiru a u praksi drugačije...
 

Najnoviji postovi

Na vrh