• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

N

nasafarma

Guest
Re: gnojnica

Za kruti i za tekuči.Napravio sam jesenas dio štale za krave, sada ću poćeti sa gradnjom drugog dijela uz koji treba biti i gnoište.Ove zime sam samo bacao gnoj pored štale :oops: , a s bozirom na nitratnu direktivu, a i dobro bi mi uz stajnak došla i gnojnica trebam napraviti poštenuo gnoište,a nemam pojma kak bi to trebalo izgledati :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: gnojnica

A prvo moraš ispod, ili još bolje malo sastrane napraviti veliku upojnu jamu, dimenzija po želji u koju če ići sva gnojnica iz gnojišta i iz štale, podred toga napraviš gnojište, dosta široko i dosta dugačko, da malo visi prema toj upojnoj jami (septičkoj) da se sve cijedi u nutra, itno je da gnojište bude zatvoreno s tri strane i da bude dolje zbetonirano :D

evo slikice mojeg


s jedne strane je štala, a s druge je svinjac, vidi se u donjem desnom čošku slike i otvor od upujne jame za gnojnicu kj je desno ispod gnojišta, ta je relativno mala, kapaciteta oko 7500 l :!:

Ja osobno ne preporučam takvo gnojište, pogotovo ne spojeno tik do štale, barem da je metar udaljno, ovo je moje prekratko, ajd širina je ok!

Napravi si oko 1,5-2 m visine i samo nek bude dugačko, prednji utovarivač i milina je izvozit :mrgreen:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
prve slike na forumu da radim na polju s traktorom a ne samo doma oko njih popravci.....prijevoz sranja-početak

ovo će se gnojit



 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
fino to tebi ide :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pravi drekmajstor :lol: :lol: :lol:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
To imaš na gramipu, neki prenos da ubrza pumpu, daj to malo pobliže poslikaj da vidim
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
neki dan vozio gnojovku pa evo video slike nemam nisam stigao slikat
[youtube:2tdjzjrp]4ftG1o6Wnx4[/youtube:2tdjzjrp]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
@markach:to je posel,ljepa velika prikolica ;)
@MATIJA CASE: Max svira to je bitno :lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
MATIJA CASE kaže:
pa naravno to je meni najbolja stanica
Kod mene malo slabije lovi,ali se čuje 8)
Malo skrenusmo s teme :twisted:
 
N

nasafarma

Guest
Re: gnojnica

hvala :prayer:
Možeš mi nešto napaisati o tome kako vadiš gnojnicu,nešto sam proćitao da se mora s vremenom promješati. čime?kako je voziš na polje i dr. :shock: :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: gnojnica

nasafarma kaže:
hvala :prayer:
Možeš mi nešto napaisati o tome kako vadiš gnojnicu,nešto sam proćitao da se mora s vremenom promješati. čime?kako je voziš na polje i dr. :shock: :?:
Voziš ju cisternom ;)
Mješa se Gnojovka,a Gnojnica je rjeđa pa se ne mora mješat :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: gnojnica

Evo ti slika, vozi se s cisternom, to je rijetka gnojnica i netreba ju miješati, to je ubiti kravlja pišalina, voda i iscjedak iz cijelog gnojišta ;)


 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: gnojnica

zakaj na ovoj drugoj sliki ne kapčiš crevo na gornju rupu :scratch ,lakše bi bilo pumpi i brže bi se napunila cisterna ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: gnojnica

Koliko je vidjeti sa slike veči je taj otvor gore :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: gnojnica

Mike i marko:

Ne kopčam gore zato jer je djed deblje crijevo koje se gore prikaščiva ftrgel, a i samo crijevo je jako loše, a nikako da kupi novo crijevo, eto zato!!
Da gornji otvor je veči i prije se napumpa, al kaj ču kad trenutno nemam crijeva ;)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: gnojnica

nasafarma kaže:
Dali se sa cisternom i šprica po polju :?: :oops:
da,stavi se onaj raspršivač otraga na onaj ulaz (na slici dole)i pumpa se prebaci sa usisa na tlačenje i špricaš po zemlji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh