• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
malo kasnim sa slikama :eek:vo je bilo voženje gnoja prije 3 tjedna po pšeničnom strnaku pred sjetvu kukuruza(bikeša)...
bilo je 7 prikolica...udaljenost od gnojišta do zemlje je 70 metara tak da je išlo jako brzo...
Gnoj je zaoran isti dan i trudim se to primjenjivati navek i isto tak s gnojnicom... 8)

evo slikica :
i617986_P09070908.37.jpg
i617985_P07070919.5702.jpg
i617984_P07070919.57.jpg

i617983_P07070919.5601.jpg
i617982_P07070919.56.jpg
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
malo smo i gnojnicu vozili,10 cisterni na jačmeni strnak površine ral i pol...! uf al je bilo gusto,miksali smo mikserom...i pomoglo je puno,jako puno...

i622178_P31070916.36.jpg
i622177_P31070916.3601.jpg
i622176_P31070913.2301.jpg

i622175_P31070913.1701.jpg
i622174_P31070913.17.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
a rekel sem ti dok sam videl da nebude ništ bez miksera, uostalom znaš i sam, al nisi mislio taj tren :mrgreen: :mrgreen:
ma mikser čuda radi, pogotovo u takvom talogu kakvoga si ti imal, a i viš za čas je on to zmešal, samo gas :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
evo jučer i danas je kod bogeca bilo pasiranje paradajza za kuhanje 8)

u početku je to izgledalo ovako, svi u radnoj akciji, kum pišta trpa, a belec sigurno prepoznaje ovog drugog na kotaču 8)



pa malo detaljan prikaz mejmodernije mehanizacije koje se samo može vidjeti na najprestižnijim prezentacijama u bolonji i hanoveru , znači đubretarka eicher 1962 godište, godišnje izveze kojih 250 prikolica ( od susjeda je onog sa deutzom kaj je bil u novinama kaj mi je siliral sirak), a sad je na mom zekanu



i išao je posao podosta dobro, ja sam se odmarao cjeli dan 8)
malo grupnjaka teške mašinerije za pasiranje paradajza 8)



a onda je udarila sparevina



sad znam tko če pitat a kolko se je popilo 8)

eto za sve gazdarice da vide kak se pasira paradajz :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Pasiranje paradajza... Cuo sam i izraz Vrcanje meda ;)

Izvjestaj s terena je dobar, kao da sam tamo bio, cak i miris friskog paradajza osjetim ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
Pasiranje paradajza... Cuo sam i izraz Vrcanje meda ;)

Izvjestaj s terena je dobar, kao da sam tamo bio, cak i miris friskog paradajza osjetim ;)

a eto kod mene je to pod drugim nazivom, ali princip rada je isti 8)

znači kvalitetan paradajz je bio :mrgreen: dobro je da osjetiš :mrgreen:

ti se voliš nakterat s traktorom mogao si doči malo pomoći, dobio bi onak fini odmjereni šmensi fensi breg za vozit tam đubre 8) to bi za tebe bilo ko na ravnom 8)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
toma84 kaže:
Dobro di je MF.Taj ne radi niš :mrgreen:

mf je opran sređen, ipak služi za prevoz slavnih osoba 8) prikvačena je balirka i ona je čista, u nekim slučajevima sam samo suvozač u mf, ali ne smijem o tome pričat niti slike metat, sve če se vidjet u javnosti :!:

mf još malo pa če imat 1000 radnih sati, taj se nakd ne gasi i po 10 sati u komadu

bobo pa da sam znao da imaš volju pozvao bi te, bez brige bude ubrzo toga još, to sam sad rješavao kaj sam imao kompenzaciju slamu za đubre
 
B

Bobo

Guest
COVJECE... 1000 radnih sati. Jos samo 14 000 i moz ga baciti ;)

Samo ti zovni. Ak budem u blizini, dolazim ;) Imam neki Bager ic gledat u Bj, ak se brat odluci, pa moze bit da skrenem ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Bobo kaže:
COVJECE... 1000 radnih sati. Jos samo 14 000 i moz ga baciti ;)

Samo ti zovni. Ak budem u blizini, dolazim ;) Imam neki Bager ic gledat u Bj, ak se brat odluci, pa moze bit da skrenem ;)

navrati na pijaču ako ideš :!: a ne samo da se na sajmu vidimo

kaj ti se buraz baca u majstore s begerom, če te zaposlit kao pomočnog bageristu ;)

buš mi onda malo oko đubrišta razravno s begerom i septičku iskopo, dimenzije 5x6m,sitnica 8)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
marko93 kaže:
Nekak mi čudna ova đubretarka sa kosim valjkom :scratch :lol:

je to je delux model :D

ide u tu prikolicu puno, ne izgleda tak al to je 4 tonka :D to je malo i mene iznenadilo, al kad gledaš ona ide u sve širje prema gore i kad ju naflibaš u vrh ima tu paradajza 8)

2012 ta prikolica bude imala 50 godina, a na njoj su svi original djelovi, nitko ju ne špara, samo vozi i vrag se neče potrgat, dok ove nove ko da su od stakla

eto čudo tehnike u službi napredne poljoprivrede 8)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ti vrapca uhvatila me nostalgija dok ovo gledam.
tak se za vrjeme dok je deda bil živ,i kod mene radilo
istina bil sam klinac od nekih 10-etak g.
al mi miris ostal :(
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
daniels kaže:
ti vrapca uhvatila me nostalgija dok ovo gledam.
tak se za vrjeme dok je deda bil živ,i kod mene radilo
istina bil sam klinac od nekih 10-etak g.
al mi miris ostal :(
E..nema dobrog gnoja bez mirisa .. Ja sam prije 10 dana vozio gnoj pa mi ne smrdi više ...Od čega je taj dedin gnoj :scratch :lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Još uvijek mi nija jasno kak ona razbaca onu stranu gdje nema valjke :scratch

Sad sam jako zapeo za nju :lol:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
puknuti kaže:
daniels kaže:
ti vrapca uhvatila me nostalgija dok ovo gledam.
tak se za vrjeme dok je deda bil živ,i kod mene radilo
istina bil sam klinac od nekih 10-etak g.
al mi miris ostal :(
E..nema dobrog gnoja bez mirisa .. Ja sam prije 10 dana vozio gnoj pa mi ne smrdi više ...Od čega je taj dedin gnoj :scratch :lol:

ma nije da mi smrdi neg onaj miris,lani sam isto susedu pomagal kad je vozil meni to ne smrdi,meni je to miris rada.
a gnoj je bil od krava i svinja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
daniels kaže:
ma nije da mi smrdi neg onaj miris,lani sam isto susedu pomagal kad je vozil meni to ne smrdi,meni je to miris rada.
a gnoj je bil od krava i svinja.
moju zajebanciju nitko ne razumija :oops: ..nego pustimo mirise ..
Kakva je korist na njivi od takvog neprerađenog gnoje ,ne bi li gnoj trebao stajati da se svi ti procesi odrtade u njemu pa da oda ide pod brazdu ? :scratch
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
veli sused da je bolji ak je stari gnoj zrel,bar godinu.
bolje drač rasete :lol:
pa na njivu i odmah zaorat da se ne suši jel gubi svojstva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh