• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@puknuti:u pravu si,najbolje je da gnoj odstoji nekih 6 mjeseci na hrpi,da odfermentira,bakterije naprave svoje,dobije se fina kvalitetna masa,u kojoj nema sjemenki korova niti ima ne daj Bože bolesti.temperatura može doseći do 70 celzijusa,ali ne u goveđem,tamo ide do 50 'stepeni'...mi isto imamo za odvozit gnoja na strnjake,pošto nemamo mehanizacije morat će se platit odvoz..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
puknuti kaže:
daniels kaže:
ma nije da mi smrdi neg onaj miris,lani sam isto susedu pomagal kad je vozil meni to ne smrdi,meni je to miris rada.
a gnoj je bil od krava i svinja.
moju zajebanciju nitko ne razumija :oops: ..nego pustimo mirise ..
Kakva je korist na njivi od takvog neprerađenog gnoje ,ne bi li gnoj trebao stajati da se svi ti procesi odrtade u njemu pa da oda ide pod brazdu ? :scratch

nemojte se previše zamarati znanstvenim teorijama zrelo ili nezrelo đubre, sve je isprobano, isti klinac drugo pakovanje
to su neke teorije ili neteorije koje su podastrte javnosti kao nešto zdravo za gotovo, i svi briju na zreli gnoj, ali u praksi to baš i nije tako,tj uopče nije tako

stajski gnoj bio on svjež, poluprofermentiran ili potpuno zrel ima svoje djelovanje, manje više podjednako, tako da te brije po učinkovitosti i ne stoje , tj stoje u smislu da to sve ima sličan učinak, manje više.

nadalje na slikama se ne vidi cjelo đubrište a kad ga punim vanjski slojevi tu u dobrom djelu novi gnoj, a prema sredini i drugom djelu đubrišta stari, ovo na slici je hrpa kojih 4 mjeseca, i ima kojih 40 prikolica

izgled stajnjaka može varat izgledom ovisno o udjelu slame u njemu, I UDJELU VAPNA TJ AGRODOLA , naime kod mene u stajnjaku ima par tona agrodola, a samim time vapno usporava mikrobiološku aktivnost u stajnjaku, pa takvom gnoju treba puno duže da sazori.

ali da ne duljim, efekat na polju je isti, bio on zrel ili ne, to su u velikoj večini brije koje su proizašle iz laboratorija i kancelarija, a na polju se ne raflektiraju ,kao zrel on ima neka svoja svojstva, ali apsolutno svi mi gnojimo sa polurazgrađenim gnojem pa je dobro i dobro djeluje na svojstva tla, a prinosi ovise o onom skupljem gnoju.

kaj se tiče sjemenki korova, a jebi ga niste imali čistu slamu pa je to problem, a korov se pojavi ovak i onak i bez gnoja

sve u svemi nije vrijedno rasprave, ako u ovoj državi ogroman broj parcela nikad nije niti vidio stajski gnoj

i još uz sve to to je gnoj bio u kompenzaciju, i svatko si onda vozi kad je u mogučnosti, pogotovo ako je iz druge županije


markec

đubretarka radi na principu kao što radi brisač na autu, znači vrti se i ide lijevo desno :!:

sam ti reko da je čudo tehnike
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bome opet ekipa kod tebe bogec :D :D :D :D

Da sam znal da Prugovčani dolaze, bi došel i ja s IMT-om i prikolicom :roll: :roll: :roll: 8)

Ima robe, fino, fino,

belec i ja sutra napadamo kod mene, bude i izvještaj sutra navečer :mrgreen: :mrgreen:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
e bogec moj...opet su se srele 73-ojka i 43-ojka...kao i kod mene dok moj kumašin doleti k meni...
Boško po običaju nadgleda situaciju...trebal sem i ja dojti pa da vidiš kak bi to išlo...

Samo napred, bude kumašin moj imal kukuruze kolko očeš! :D :D :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ŠANANA kaže:
Bome opet ekipa kod tebe bogec :D :D :D :D

Da sam znal da Prugovčani dolaze, bi došel i ja s IMT-om i prikolicom :roll: :roll: :roll: 8)

Ima robe, fino, fino,

belec i ja sutra napadamo kod mene, bude i izvještaj sutra navečer :mrgreen: :mrgreen:

e našto kod mene stalno neke akcije 8) svaki tjedan drugi vozni park :D ovaj put čak i iz druge županije
da ekipa je pila i ovaj put opaka, trebo si doči :!:

belec si vidio kak su zekani opaki, oni su rođeni za takve poslove :!:

ja sam i ovaj put dremuckao kao i kad su se bale vozile, to si i sam vidio ;) al posao je napravljen vrhunski :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo danas se i kod Šanane vozio gnoj iliti pasirao paradajz iliti vrcao med, kako kome odgovara :lol: :mrgreen: :lol:

1. tura, ja na 540 tovarim :D
i637121_P13080909.28.jpg


kolega belec7340 bio u ispomoći s traktorom i prikolicom, evo na slici je on malo muku mučio sa 540 na utovaru :lol:
i637127_Slika012.jpg

opet belec, kad 540 baci dim sve se zadimi i najjači proplaču :lol: :lol: :lol:
i637128_Slika014.jpg

i opet kolega belec...
i637126_Slika009.jpg


hrpica meda iliti paradajza...uh koji miomirisi, za parfeme pravit :mrgreen: :roll:
i637125_Slika007.jpg


belčeva tehnostrojka
i637123_P13080914.1202.jpg

moja mengelica
i637178_Slika017.jpg


evo dovatio ja opet 540 u ruke :mrgreen: :mrgreen: :lol: :shock:
i637122_P13080914.12.jpg

i evo odmah sranja, pao zid (koji se i ovako jedva držao :roll: 8)
i637124_P13080914.20.jpg

i637175_Slika021.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
o pa dosta ste vi zelja naribali 8) nešto rano za zimnicu, ah vjerojatno rano zelje 8)

ma morali ste napravit sranje, gdje bi prošlo a da nešt ne srušiš :mrgreen:

belec zakaj nisi došao jutros kod mene po zekana, nego je miško morao doći :?: al dobio sam 5 litri karnister vina :D

šanana kolko ste popili danas :?: :mrgreen: vidim da osavljaš traktor (ili fotić stoji grbavo) :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
i ima još...

540 u govnima :lol: :lol:
i637177_Slika016.jpg


par slika s mjesta istovara :D
i637191_Slika026.jpg

i637190_Slika025.jpg

i637195_Slika033.jpg

i637196_Slika035.jpg

i637197_Slika036.jpg


pao mi pogonski lanac, sad belec gleda kak ga stavit nazad, a mastan ko špek :mrgreen: :lol: :D
i637192_Slika027.jpg


malo zezanja s prikolicom :mrgreen: :roll: :roll: :shock: :shock:
i637193_Slika030.jpg

i637194_Slika032.jpg


i to bi ukratko bilo to, izvzeno 10 prikolica, onak laganini bez velike žurbe, na kraju dvorište očišćeno, jbg, zid je pao, al i to čemo riješit :D :D
i637211_Slika0485.jpg
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
aha dečki moji...ste vidli kaj dela 540...ima da plačeš ko kišna godina dok si na njemu 20-30 min :(
a koleno kak boli,šepaš nakon utovara ko da te vlak "trknul" :blackeye
ali on ide i ide...ruši sve oko sebe...a znate zakaj????!!!!zato dečki moji kad on nema kočnice,eto zakaj... :lol: :lol: :lol:

a ŠANANA daj slike s polja,tam nema zidov :D :D :D da se vidi kak smo lepo zagnojili! po PS-u!

@BOGEC-nesem došel kad sem ranil doma, došla kuma Lidija oko 8 vur k nama i ja njoj se lepo velim kaj se događa z Boškom i Miškom a ona se čudi-reko ja ti sve znam! ;) :D
Miško ti je putujući "VINOBUS" - OTKUPIL JE LICENCU OD ONOG KAJ DIJELI KNJIGE, TJ. BIBLIOBUSA! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bogec kaže:
o pa dosta ste vi zelja naribali 8) nešto rano za zimnicu, ah vjerojatno rano zelje 8)

ma morali ste napravit sranje, gdje bi prošlo a da nešt ne srušiš :mrgreen:

belec zakaj nisi došao jutros kod mene po zekana, nego je miško morao doći :?: al dobio sam 5 litri karnister vina :D

šanana kolko ste popili danas :?: :mrgreen: vidim da osavljaš traktor (ili fotić stoji grbavo) :mrgreen:

ništ bez sranja :D :mrgreen:

popili smo oko 7 litri soka od marelice (bilo je stvarno vruče):lol: :lol: :lol: , ne stoji fotić grbavo, a i da stoji neznam ko bi podkopal traktor toliko :lol: :lol: :scratch :mrgreen:


@BELEC - slike s polja su ti tu :lol: :lol: :lol:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bogec,kad govorimo o gnoju,ne mislimo samo na goveđi..recimo kod mene je duboka stelja i štala za ovce je tako konstruirana da sve što iz jasala ispadne pada na pod i ako ovce to neće jesti to ostaje u gnoju.tako se puno sjemenki nađe u gnoju i ako takav gnoj izvezem na polje,jednostavno širim korov.slame bacam samo preko ljeta,i to samo balu dvije svaki drugi dan,jer su ovce cijeli dan vani na pašnjaku,samo spavaju u štali.
 
B

Bobo

Guest
Evo, cika Mato i ja danas bili u govnima do grla...

Utovar prve ture:


cika Mato kao glavni bagerist:


Posto je morao ici drugim poslom, malo ja tovario, i ne lici bas na nesto al ovo je tek prva tura. kasnije je pocelo liciti na nesto ;)


cika Mato kao pomocni bagerist:


Slika s njive nemam, jer su mi ruka malo od ulja, malo od gnoja tak da mi nije bas bilo do slikanja ;)

Sutra se krece u nove pobjede!
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
dečki jeste vidjeli kako je sad suho i nema blata ja sve pokupio s utovarivačom jel da nisam bilo bi i sad grbavo i blato ali puno manje nego prošli put a i napravil sam septičku tako da otpadne vode više ne idu širom po bašči
bobo je bio pomočnik pomočnog bageriste :lol: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
puknuti kaže:
svaka vam dala , majstori ste za gnoj samo takvi

Ne znam jel ovo kompliment il ne... Al cu ga shvatiti kao takvog ;)

Ma, danas smo bili bas pravi majstori... Ljudskom nepaznjom ( da ne imenujem sad po redu sve koji su bili prisutni) se jedna letva s jedne strane otkvacila s lanca, i iducoj letvi poprijecila put, te se ova donja savinula kao bumerang, uprla u podnicu prikolice, i napravila rajte na zupcaniku koji pokrece lance (onaj na kojem se stela brzina lanaca) tako sto je jedan zub otkinut, a drugi nacet...

I nista, pauza danas na 6. turi i sarafali dobar dio popodneva (mjenjali sve sarafe na letvama novima) te jos pregledali prikolicu da ne bi iblo iznenadjenja kakvih i da nesmetano vise izvezemo to djubre cika Mati iz dvorista, a jos jedna hrpetina me ceka kod drugog covjeka...

Hrpa se rasirila i u prolaz do trulog staglja kojem treba malo jaci vjetar da se srusi, pa ti sad budi pametan. Il ce pomocni bageristi tovariti dok se ne odmaknemo od "staglja smrti" ili cemo se polako raditi kao da ga tamo nema, pa ak zapnemo, nismo ga vidjeli i tak...

Moguce je dakle da se otvorilo par mjesta pomocnog bageriste al nekako bas i nema zainteresiranih da vilama utovaraju gnoj u vrlo visoku prikolicu po jeli dan na vrucini... Pitam se zasto? Placa bi bila po modelu ovogodisnjih poticaja; Ak bude bit ce, ak ne bude dovoljno, rasporedit ce se a za ostatak ne pitajte, a ak ne bude nece biti i tocka. Glavno da smo u govnima do grla ;)


Gnoj imam voziti jos par dana, tako da ce biti jos slika...
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
na tomu kaj god da je :scratch kompliment ili ne hvala :D

prikolica se pokvarila zato što ja nisam tovario več netko drugi 8)

gnoj iliti đubre če se izvest kad se izveze tako da to me puno ne zamara ali kad smo več počeli da to završimo

štaglja što se tiče šrvo čemo ga srušit pa onda radit reči čemo da ga je vjetar srušio

što se tiče radnih mjesta još jedno mjesto je otvoreno pomočnik pomočnika bageriste
plača solidna 60 min/h i udišeš svježi zrak s malo miomirisa ili po dogovoru ali u sistemu 50% odmah navečer 25% za nekoliko dana a ostalih 25% jednog dana :D :) :lol: :mrgreen:

mora prstat pisat gluposti ili če sutra biti masnica na oku :blackeye i pitanje zašto :scratch :?:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
uživam čitajuči ovu temu, s kojim se to entuzijazmom govori o tom poslu, s tim silnim žarom, voljom da ima đubra što više i više

nema veze kaj sve smrdi ( miriši po medu), kaj je sve musavo, bitno je da se trpa i trpa

supač :D :D :D :D

ps meni je najbolje kad odem s prvom prikolicom na polje pa več nekaj ne radi kak treba
 
I

ivica

Guest
evo jucer akcije kod mene ,vozila 3 traktora izvezano oko 45 prikolica
P8180059.jpg

P8180068.jpg

P8180069.jpg

P8180072.jpg

P8180081.jpg

P8180082.jpg

P8180083.jpg

P8180085.jpg

P8180086.jpg

iza stare stale je bilo malo problema
P8180098.jpg

P8180099.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh