• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Znalo nam se dešavat da je i na toj rupi preskako kardan,jer se je gnoj zaljepio za vitla pa nije mogo kardan krenut...pa zato imam dodatnu opremu sa njom,jedne vile i ako gdje zapne ja pomognem da krene :supz:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dečki samo se nadam da isključujete stroj jer prebrzo se dogodi zlo i sranje,ja na tehnostrojki trpam iznad grede ali uvijek ostane malo slobodno odotraga samo da uhvati zalet i nema nikakvog problema a prikolica je stara kao biblija i budu morale stranice na uređenje,šasija još uvijek u dobrom stanju,ako bude financija i ako budu ostale krave opet samo sa vodoravnim valjcima ,ako riknu ležaji smo malo brusilica i 95kn kompletno kučište sa ležajem a promjeni se brže nego na vodoravnim a i lakše za terati
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Pa normalno da isključim kardan kad nemože nekad pokrenut neču ostavit uključenog ai to me živcira taj zvuk kardana.

Evo i jedna slikica od danas. Danas sam završio sa gnojem,izvezo sam još 9 prikolica i sutra ako stignemo to ljepo zaorat.


http://imageshack.us
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Danas malo vozio đubrenicu:

img173u.jpg

img174r.jpg

img175b.jpg

img176o.jpg

img177e.jpg

img178v.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Vozili smo krajem 10 mj i sad smo neki dan a to je bilo oko 2mj i svaki put ih bude od 16-18 pa si izračunaj.
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Meni se čini da je taj stroj koji vadi ono najgušće sa dna septičke te ga pretvara u kruto stanje da se može sa đubretarkom izvest na polje pošto to obična cisterna nemože izvuč. U takvim situacijama je dobar mikser i par komada cisterni sa vodom da se to razrijedi da bi se moglo izvest.
očito su vam informacije još slabije nego sam mislio .
SEPARATOR uz pomoč crpke koja ga puni iscjedi svu suhu materiju koja je u gnojnici tako da dobijete dve frakcije: -i sva gnojiva NPK se podjelena 2 djela --suh gnoj-kompost kao djubrivo možete izvoziti na svoja polja, možete ga prodati vočarima ,povrtlarima ,vinogradarima (prevoz tone ili m3 tog komposta je mnogo niži nego prevoz vode na veče distance ) i skoro čistu vodu sa kojom možete gnojiti kao i dosad ,možete zaljvati preko ''tifona'' sa tim da može biti kultura veča nego obično -kukuruz može biti i pola metra visok bez straha da dodje do šte na usjevu .
u svetu se koristi na mnogim farmama svinja, goveda , ... i na bioplinskim postrojenjima je skoro obavezan .
ima sito od 0,25mm do 1mm -ima više tipova od kapacitete 10-50 m3/sat , za velike farme preko 500 krava (rentabilnost-isplativost) se može taj substrat osušiti i upotrebiti ponovo za nastilj koji je zbog obrade na visokoj temperaturi bez bakterija .što na suprut slame , piljevine ,.... nije slučaj osobito ako je prašna , nedovoljna suha ,.......
tako da ima prednosti koja donosi profit ako ga koristite na svoji farmi u stočarstvu ,svinjogojstvu ,...

nešto iz starne literature na engleskom zašto separacija gnojevke :
***
WHY USE SLURRY SEPARATORS

1. Enlarged raw slurry storage facilities may not be required to deal with herd expansion or NVZ spreading restrictions.

2. Slurry Separation has been proven to reduce storage requirements by between 20 and 30%.

3. Separated liquid will store for long periods with no crusting or sediment so lagoons can be used, with whole slurry agitation is essential before spreading takes place and takes a lot of time and power.

4. Separated liquid is free flowing and does not contaminate grass as it leaves the leaf quickly.

5. By separating, better results from grass production are summarised as follows.

No contamination of silage
No capping of fields so grass grows soon
A more uniform spread from separated liquid as opposed to slurry
Grass response to nitrogen in separated slurry is more rapid and more reliable. Tests show greater yields are obtained. (The fibre in raw slurry locks in nitrogen).
Raw slurry lays on the surface and nitrogen is lost
Fertiliser can be easily added to separated slurry to balance up and reduce the number of separating operations.

6. Separated liquid can be spread with low rate equipment at a very low cost of operation. Raw slurry uses huge horsepower to do the same job.

7. Slurry contains weed seeds which are killed off when solids are left to compost, therefore reducing the cost of weed treatment and increasing the time between reseeds.

8. Separated liquid can be spread little and often as the crop needs it, whereas with an umbilical system it is more practical to store and then spread large amounts. This may cause problems if rain follows the application, whereas separated liquid goes into the ground faster and does not suffer these problems.

9. Separated liquid will pump upto a mile in 2" pipes using low horsepower's, so electric pumps can be used which can be automated.

10. Blockages are never a problem with a separator so the choice of bedding used can be greater. Straw or sawdust can be used and removed by the separator.

11. The spreading of raw slurry over a period of years particularly on grassland results in the accumulation of almost impermeable fibrous material on the soil top which causes worm kill. With Using separated liquid although worms come to the surface, a large proportion of them will recover within 24 hrs and return.

12. Liquid and solids can be stored remote from livestock buildings and water courses.

13. Separated liquid smells only about half as much as raw slurry especially after long storage, and as the liquid enters the ground faster, less smell is apparent in the field.

14. Slurry dries out in pipes when left causing blockages on start up, separated liquid does not cause these problems.

15. Separated liquid can be further treated to reduce BOD and COD (if it is not required as a fertiliser) by using a low cost aeration process.

16. Separated liquid can be applied to crops at a much later stage than raw slurry to give better pay back. Separated liquid is commonly used on corn upto 12" high, and can be applied using tramline system.

17. Clovers are encouraged by separated liquid, but killed by raw slurry.

18. Management time is reduced to a minimum with separation - most material can pass through the separator, less attention has to be paid to keep bedding out of the slurry pit.

19. Storage volume is increased by 25% on cattle slurry by separation.

20. Umbilical spreading is only a method of slurry disposal, separation however is enhancement of fertiliser value and cost minimalisation.

21. With pressure from the Regulatory Authority on the environment (especially in a Nitrate Vulnerable Zone (NVZ), separation is the most practical and cost effective step towards slurry management.

22. Separated liquid particularly after aeration is suitable for use in flushing and washing down systems. Thus the overall volume of liquid is greatly reduced.

****
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
očito su vam informacije još slabije nego sam mislio .
SEPARATOR uz pomoč crpke koja ga puni iscjedi svu suhu materiju koja je u gnojnici tako da dobijete dve frakcije: -i sva gnojiva NPK se podjelena 2 djela --suh gnoj-kompost kao djubrivo možete izvoziti na svoja polja, možete ga prodati vočarima ,povrtlarima ,vinogradarima (prevoz tone ili m3 tog komposta je mnogo niži nego prevoz vode na veče distance ) i skoro čistu vodu sa kojom možete gnojiti kao i dosad ,možete zaljvati preko ''tifona'' sa tim da može biti kultura veča nego obično -kukuruz može biti i pola metra visok bez straha da dodje do šte na usjevu .
u svetu se koristi na mnogim farmama svinja, goveda , ... i na bioplinskim postrojenjima je skoro obavezan .
ima sito od 0,25mm do 1mm -ima više tipova od kapacitete 10-50 m3/sat , za velike farme preko 500 krava (rentabilnost-isplativost) se može taj substrat osušiti i upotrebiti ponovo za nastilj koji je zbog obrade na visokoj temperaturi bez bakterija .što na suprut slame , piljevine ,.... nije slučaj osobito ako je prašna , nedovoljna suha ,.......
tako da ima prednosti koja donosi profit ako ga koristite na svoji farmi u stočarstvu ,svinjogojstvu ,...

nešto iz starne literature na engleskom zašto separacija gnojevke :
***
NE CITIRAJTE VELIKE POSTOVE BEZ VEZE

Bobo


****

Čuj nemogu bit svi načitani ko neko i nemogu znat sve.
I kad si nam več htio pomoč mogao si to prevesti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Ljepo,ljepo,imaš predobre strojeve. Dali je to 8000l ili 10 000l?
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
163
Hvala Dado, ali kod tebe su isto super, svaka čast!
Ma cisterna je 6000l. Izgleda da je velika, ali nije baš nešto previše, taman, znao sam i sa dajcem 65 ks vozit, ali s ovim mi je najlakše kad mogu palit kardan s blatobrana pa nema puno putovanja van-unutra, inače super sam zadovoljan s cisternom.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Hvala Dado, ali kod tebe su isto super, svaka čast!
Ma cisterna je 6000l. Izgleda da je velika, ali nije baš nešto previše, taman, znao sam i sa dajcem 65 ks vozit, ali s ovim mi je najlakše kad mogu palit kardan s blatobrana pa nema puno putovanja van-unutra, inače super sam zadovoljan s cisternom.

Meni je isto super sa DF-o vozit isto imam za palit i gasit kardan sa strane,ali to sam kad idem po vodu kravama u tor je nemamo pojilice na bašći ai daleko je da bi se crijevo navuklo pa vozim iz obližnje rijeke...jedino ovak moram sa Universalom izvozit đubrenicu jer je okretniji,imam uzano dvorište pa mi je malo problem sa DF-om.
 
B

bruno cigler

Guest
na kojem principu radi ta đubretarka iz 62 godišta:axe:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Vozio gnoj neki dan, i za par dana ću opet i tako stalno po malo :)
slika1872.jpg

slika1873.jpg

slika1874.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh