• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Naša je 2004 ja mislim,do sada nije bilo kvarova,izveze oko 100 prikolica godišnje,neki dan smo jedino smotali osovinu kardana,ali izravnat če se.

oho,to baš i nije mali problem,samo ako neče puknit kada če se ravnat. I dali koristiš onaj kardan sa kvačilom koji preskače kada dođe do opterečenja na prikolicu? Mi taj koristimo ali neznam kako se desilo da smo pomotali letve,to se je tati desilo ne meni tak da neznam šta je bilo točno i kakvi su zvukovi bili
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali na ovoj sipovoj ima sistem da mogu lanci ići u 2 smjera u slučaju nekog kvara,jer na starim prikolicama to ponekad fali kod nekog kvara,znam da ove Pronarove to imaju a i dobro je što imaju duple lance tako da su letve manje opterečene
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
dali na ovoj sipovoj ima sistem da mogu lanci ići u 2 smjera u slučaju nekog kvara,jer na starim prikolicama to ponekad fali kod nekog kvara,znam da ove Pronarove to imaju a i dobro je što imaju duple lance tako da su letve manje opterečene

ako mislis mogu li ici vracati natrag mogu
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
oho,to baš i nije mali problem,samo ako neče puknit kada če se ravnat. I dali koristiš onaj kardan sa kvačilom koji preskače kada dođe do opterečenja na prikolicu? Mi taj koristimo ali neznam kako se desilo da smo pomotali letve,to se je tati desilo ne meni tak da neznam šta je bilo točno i kakvi su zvukovi bili

Koristio sam jednom kad je bila pretrpana i letve i lanci nisu htjeli radit heheh
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Koristio sam jednom kad je bila pretrpana i letve i lanci nisu htjeli radit heheh

E to se i meni događa,traktor okreče kardan ali ovaj preskače,to je zbog toga što se previše stavlja gnoja na vitla koji razbacuju gnoj.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Pa na vitla se u pravilu i ne bi smjelo slagat,profi prikolice čak imaju pregradu koju podignu cilindrima kad krenu razbacivat gnoj.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
pošto su kišni dani reko ajde vozit na livade gnojnicu...imam 2 ha livada koje sam kupio pa navozim, da se može poorati to kroz par dana dok se malo slegne gnojnica...inače ove godine odveženo svega skupa preko 250 -tak cisterna gnojnice...

DSC00069.jpg

i sad si ti tu pomozi sa ljudima , neče prodati sad namjerno , jer sam kupio oko njega, pa reko dobro , jest da je trokut zemlja napravit če se sve to...pa ajde se sad ti okreni na svojoj zemlji kak spada dok ja izorem pa da to vidimo...

DSC00066-2.jpg

DSC00065-3.jpg

odlična kombinacija za vožnju...prezadovoljan traktorom...
DSC00064-2.jpg

DSC00063-4.jpg

i jedna gnojna
DSC00061-2.jpg
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Pa na vitla se u pravilu i ne bi smjelo slagat,profi prikolice čak imaju pregradu koju podignu cilindrima kad krenu razbacivat gnoj.

nebi se smjelo ali kog sam god vidio svi trpaju punu prikolicu i cak najvise na vitla trpaju
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Da trpaju i stalno nešto krljaju,pogotove stare koje imaju ona vitla sa lopatama,moja stara Tehnostrojka ima dva okomita valjka i može biti natrpana kako je mreža bitno da vitla krenu na solo,pod je na najsporije i samo piči,jedino malo zajebava kad je jako nagnuto onda moraju lanci biti napeti do kraja
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma kod kolege je veči dio ravno kao stol pa to fekić odradi bez greške:partyman::partyman:
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Evo prvi put stavljam slike, nadam se da bude ok. Slike su od današnje vožnje gnoja

dsc0359uz.jpg

dsc0360h.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas krenuo sa zadnjim voženjem ove godine ali radi malo veče daljine ,lošeg puta i loša oranica ostalo još jedno 4 komada i još se lanci istegli tako da sutra prvo moram izbaciti jednu kariku za nastavak vožnje,:scratch,glavni utovarivač i pomočnik,

Uploaded with ImageShack.us,krečemo sa ravnog terena

Uploaded with ImageShack.us,a u brijegu moraju vuči sva 4 ,

Uploaded with ImageShack.us,drž nedaj

Uploaded with ImageShack.us,na kraju brijega radoznali promatrači glede tko im kvari popodnevni mir,

Uploaded with ImageShack.us
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma otkud sirotinji okretač ,dobri imt 2x14 i laganini :weedman::weedman:
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
to znam da hoče, al vidim da nekome prikazuje tako male sličice, a nekome normalne veličine tako da nije treba ni klikat na nju
 

Najnoviji postovi

Na vrh