• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Da li neko zna koliko u 1 000 litara gnojovke ima Uree...recimo da li bi 1 000 litara bilo jednako 2,3 ili 4 vreće uree koje kupujemo, ako se to uopšte moze tako predočiti u vrećama ili kilama....???
 
B

Bobo

Guest
Sastav gnojovke je koliko se sjecam N 0.3% P 0.5% K 0.3% Ili je ovo u stajnjaku a gnojovka jos slabija, nisam vise siguran...

Sastav UREE je N 46%

Dakle iz 1000l gnojovke se dobije oko 3kg dusika.

A u 25kg UREE ima oko 11.5kg dusika pa ti vidi...

Nemoj me drzati za rijec, ali to je otprilike tako.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ali u gnojovki imas i P i K, tako da se moze usporediti sa 3 x 15, NPK, tako da dodje 50l gnojovke 1kg NPK 3x15. ispravite me ako grijesim. 3000l (cisterna) mijenja 60 kg NPK, to je kod mene 25 EURA, a 60kg NPK negdje 30 EURA, e sad racunica....
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ovo tekuci ispade jaci od krutog
tekući stajski gnoj ima NPK-1:0.39:1.38%..a kruti ima NPK-0.5:0.25:0.5% a 20% je organska tvar..
kad zbrojim sve u jedno
tekuci ima 2,77
kruto 1,25
a 100 kg NPK 3x 15 ima 45,

onda izlazi : 20 kg tekuceg za jedan kg vjestackog 3x 15
36 kg krutog za jedan kg vjestackog 3x 15
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mislim da sam ovo vec jedanput negdje stavljo al ajd nek se nadje

gnojh.jpg
 
B

Bobo

Guest
AH, zeznou sam se, znam da se radi o 03% i 0.5% samo sam im zamjenuo mijesta iaipak je to za kruti, a gnojovka je jos slabija od toga...

Claas, zeznuo si se nesto...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
opa krasan stroj,čestitke na prinovi nek te dobro služi i naravno u iščekivanju smo sa slikama iz rada i komentarima kako si zadovoljan sa prinovom :drinkers:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fin stroj :D
Nego, jel ti nebude malo prevelik za manevrirati po farmi??
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
pa neznam ja mislim da neće ima jako mali radius okretanja i pasji hod ima...jedan kolega ima i veci samo jcb i bez problema čisti farme:D
a i treba nam za gnoj koji je na hrpi, a i za bale je odličan:)
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Zdravo vrijedni ljudi, molim vas za jednu informaciju, koliko odprilike stane tona gnoja u đubretarku SIP orion 40 dok je puna kak treba? Naime čovjek mi uzlužno razbacivo jesenas al mi nije znao reći kolko stane u nju :twisted::twisted::twisted:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Zdravo vrijedni ljudi, molim vas za jednu informaciju, koliko odprilike stane tona gnoja u đubretarku SIP orion 40 dok je puna kak treba? Naime čovjek mi uzlužno razbacivo jesenas al mi nije znao reći kolko stane u nju :twisted::twisted::twisted:
p akako ti je naplatio onda ak nezna koliko tovari ili je samo usluzno vozio?
 

Najnoviji postovi

Na vrh