• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ona je predviđena za 4t ali ako trpaš pošteno na nju i ako je ljepi zreli gnoj koji je težak može bit i oko 5t na njoj
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
p akako ti je naplatio onda ak nezna koliko tovari ili je samo usluzno vozio?
zašto bi znao koliko vozi, pa ne naplačuje po kili nego po prikolici, a gnoj ima raznu težinu, zavisi jer mokar(zreo) ili nezreo, kravlji,pileći...a ta prikolica je predviđena da prevozi težinu do 4 tone, točnije 3860 kg.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
zašto bi znao koliko vozi, pa ne naplačuje po kili nego po prikolici, a gnoj ima raznu težinu, zavisi jer mokar(zreo) ili nezreo, kravlji,pileći...a ta prikolica je predviđena da prevozi težinu do 4 tone, točnije 3860 kg.

neznam kak kod vas ali kod mene se vozi po kubiku kibik oko 100 kuna plus prijevoz...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sam čistio tovilište pa evo jedna prikladna.

Slika2516.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma izorano je sve ovo "glavno", ostavio sam si dva manja komada po pola rali tako da mogu preko zime navažati gnoj i gnojnicu ako zatreba pa onda izorem krajem 2 mj i tu ide jara zob gore.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vjerojatno je kolega ostavio si jednu ili više parcela gdje će preko zime vozit gnoj,bolje ide po neuzoranoj zemlji nego na uzoranoj,jer je zemlja tvrda i neće se pravit veliki tragovi i neće zapasti tamo.
Tako mi radimo svake godine.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@šanana dobro da nije deblji snijeg bilo bi ti teze vozit nista od posla bez imt-a:D:D:D:D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čuj, sve 4 nove gume, prednji pogon, ide to samo tako :lol::lol::weedman:


Malo šale....da nije išlo išao bi sa SAME-om, al nije bilo potrebe, 3.spora i noga na šperu i samo klizi kroz snijeg.;)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Prdnji pogon imas isto ko i ja na 42-ki :rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:
Ma ide imt svud i u svim uvijetima nek same odmar samo kolko ja same ks:?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prdnji pogon imas isto ko i ja na 42-ki :rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:
Ma ide imt svud i u svim uvijetima nek same odmar samo kolko ja same ks:?:

95 ks turbo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam PVH original, a za rolericu neznam, nisam još probal, al vjerujem da ako se pametno radi da ide bez frke. Prije bude šofer satral traktor nego balirka traktor ;)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Imam PVH original, a za rolericu neznam, nisam još probal, al vjerujem da ako se pametno radi da ide bez frke. Prije bude šofer satral traktor nego balirka traktor ;)

po mom cini mi se da radi nozeva ima problema jer ima 14 nozeva gore i radi s njom samo zeleno a sta susi ide u kocke
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
opet ponavljam..sve je dobro kaj se dobro svrši..zato netreba pretjerivati. teret ti je nepravilno smješten..nesmije prelazit gornju ivicu stranice i nesmije se rasipat po cesti, samo to ti je kazna najmanje 5000 kn, bez da se ikaj desi..ovo ti je onaj odzgora samo poslal opomenu.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Dobro je raspoređen i nije padal jer je bil dosta suh i potisnut s korpom. To mi je curilo na toj jednoj turi jer je bil u tekućem stanju. Dosta daleko vozim pa se malo više puni (taj put je bilo 16 700kg). Guma je eksplodirala jer je imala neko staro oštećenje koje se nije vidlo, na početku pukotine je armaturna žica bila hrđava, zato je i popustila.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh