• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jel to s Calypsom da ošpricam, ovo crveno je od te uši? Koliko vrsta uši ima :(

Bog dragi zna koliko vrsta ali su uši sada prskaj CONFIDOR,KOHINOR,RAPID,DALI sve ti je to isti djelatni sastav samo dr.proizvođać i naziv ,djel tvar je imidakloprid 200g/l SL ,najjeftiniji ti je (herbos-rapid) prskaj s tim sredstvom zbog minera okruglih mina za koji se preporučuje tretiranje više pogledaj ovdje ,tu si stranicu umemoriraj u komp da pratiš vijesti:D

http://www.komora.hr/?page=preporuke
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Idem sutra s Dalijem protiv ovih vaški, sumporem protiv pepelnice i Captanom, naoružan sam do zuba :)
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-par postova prije kukao sam da izgleda neće biti ništa od kemijskog proređivanja, kako dani prolaze efekat je sve uočljiviji kemija radi...:p
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Hm čitam na sumporu da se ne smije miješati s Captanom, ja pomiješao i ne vidim nikakve loše posljedice, jel zna neko nešto o tome?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Hm čitam na sumporu da se ne smije miješati s Captanom, ja pomiješao i ne vidim nikakve loše posljedice, jel zna neko nešto o tome?

Prvo i osnovno pravilo miješanja pročitati uputu,na svakoj uputi za upotrebu piše ti miješanje,ograničenja,konc idr.
Captan Wp i sumpor????? neznam dali je wp ili ec ili neka dr.formulacija napiši koja?
Mislim da neće biti ništa možda rubna palež ali ništa strašno drugi puta čitaj.:rolfer:

Evo ti jedan link korisno za usporedbe pesticida
http://issuu.com/tomodalmatin/docs/programzastite_issuu
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Prvo i osnovno pravilo miješanja pročitati uputu,na svakoj uputi za upotrebu piše ti miješanje,ograničenja,konc idr.
Captan Wp i sumpor????? neznam dali je wp ili ec ili neka dr.formulacija napiši koja?
Mislim da neće biti ništa možda rubna palež ali ništa strašno drugi puta čitaj.:rolfer:

Evo ti jedan link korisno za usporedbe pesticida
http://issuu.com/tomodalmatin/docs/programzastite_issuu



Hm, na onoj stranici s savjetima o špricanju savjetuju sumpor s captanom?

http://www.komora.hr/?page=preporuke,13
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Naš forumaš "kubik" ima prekrasan voćnjak jabuka
pogledajte slikice.

Lijep vocnjak i takodje lijep predio.
Samo malo male slikice, da bi se vidjelo mora se :shock:
Jesu to sve mrezicom zasticenje od divljaci
Moze koje vece slikice da se malo bolje vidi 8)
 
K

kubik

Guest
Lijep vocnjak i takodje lijep predio.
Samo malo male slikice, da bi se vidjelo mora se :shock:
Jesu to sve mrezicom zasticenje od divljaci
Moze koje vece slikice da se malo bolje vidi 8)

Pozdrav, to mi je slike postavila naša Labudica pošto sam ja malo zapeo na tom postavljanju.....ali imaš malo više slika i u većem formatu na Facebook-u pod "Jabuke Markić". Te mrežice su stavljene prilikom sadnje mladog voćnjaka i stvarno su funkcionalne za zaštitu od gladne divljači...ipak mi je u susjedstvu lovno gospodarstvo jednog našeg "velikog" gospodarstvenika....
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Pitanjce,

Ja ratujem sa ušima. Sada sam pošrpircal dva puta sa confidor SL 200.
ali sam sada to već dva puta pošprical i još uvijek imam glupe uši i ne smijem više s njim špricati.
S čim da sada pošpricam da dalje mogu spricati (a da je malo pakiranje ne u kantama).
 
K

kubik

Guest
Pitanjce,

Ja ratujem sa ušima. Sada sam pošrpircal dva puta sa confidor SL 200.
ali sam sada to već dva puta pošprical i još uvijek imam glupe uši i ne smijem više s njim špricati.
S čim da sada pošpricam da dalje mogu spricati (a da je malo pakiranje ne u kantama).

Iako sam dosta zelen u ovom poslu mogu ti samo prosljedit popis sredstava koje sam dobio od savjetodavne službe vezano za lisne uši...oni naime preporučuju uz Confidor SL 200 također i Calypso480 SC, Boxer 200 sl, Rapid, Dali, Magnum 200 SL, Mospilan 20SG i Teppeki 500WG....ja sam osobno na kraju koristio Acelan 20 SP...ali navodno je Calypso najbolji - a i najskuplji čini mi se.....ja sam zadovoljan Acelanom....bar za sad
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Pitanjce,

Ja ratujem sa ušima. Sada sam pošrpircal dva puta sa confidor SL 200.
ali sam sada to već dva puta pošprical i još uvijek imam glupe uši i ne smijem više s njim špricati.
S čim da sada pošpricam da dalje mogu spricati (a da je malo pakiranje ne u kantama).

Calypso sc480(Bayer sistemik) ili Lino(Herbos kontaktni) ima još pa pogledaj:

http://www.agroklub.com/vocarstvo/suzbijanje-lisnih-usi/5082/
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pozdrav, to mi je slike postavila naša Labudica pošto sam ja malo zapeo na tom postavljanju.....ali imaš malo više slika i u većem formatu na Facebook-u pod "Jabuke Markić". Te mrežice su stavljene prilikom sadnje mladog voćnjaka i stvarno su funkcionalne za zaštitu od gladne divljači...ipak mi je u susjedstvu lovno gospodarstvo jednog našeg "velikog" gospodarstvenika....

Jako fini vosnjaci i na finom polozaju.
Ako nije tajna koja je cijena?
Bas me interesuje cijena, jer je rijetka trgovina manjim privatnim vocnjacima ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh