• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Da se i ja ukljucim u temu jabuke. Inace kao sto sam vec piso u temi kruske imamo hektar jabuke i tri hektara kruske. Jabuka je sada u petoj godini. Za pocetak slike od prijasnjih godina:
Ova je slikana 2008. godine znaci u drugoj godini


Uploaded with ImageShack.us

Na ovoj slici je Gala 2009.godine


Uploaded with ImageShack.us

Na ovima je Red Chief 2009.godina


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Rucni rad: Red chief picikato slozen u gajbe ;) 2008.g


Uploaded with ImageShack.us

Zlatni Delises jesen 2009.


Uploaded with ImageShack.us
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Dao Bog i ove godine opet tako dobar rod:D

Ako Bog da, do sada nikada nisu izdale :supz: pa valjda nece ni ove godine :prayer:. Cvijetale su kao lude samo jos da vrijeme posluzi i bice :partyman:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Potpisujem ,koliko cijevi za navodnjavanje objasni promjere koliko po m dužnom love idr
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Potpisujem ,koliko cijevi za navodnjavanje objasni promjere koliko po m dužnom love idr

Vjerovatno mislis na ova crijeva sto su gore na slici. To su cijevi za novi vocnjak kruske i vec su postavljena, to kod nas ide na brzaka, za dan razvucemo i postavimo kapaljeke na 2h a drugi dan glavno crijevo i jos ostale neke sitni ce i montiranje pumpe. Krenucu od naj veceg crijeva. To sto se vidi jedan veliki kolut je fi 63mm i to je usisno crijevo za pumpu i ono neznam koliko tacno dodje posto je sve kupovano proslog ljeta pa se tacno nesjecam, ova malo tanja su fi 50 i to je za glavni vod i ona dodju nesto jace od 1e po metru, a kapalje su na 33cm i takva crijeva kostaju negdje oko 25 centi.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Neki dan malo slikao jabuke



Neznam da nece neko pomisliti sta stavljam tolike slike, ali ja se vodim politikom da ja volim da vidim slike na forumu pa shodno tome i ja postavljam svoje slike da neko drugi moze da vidi. Ispravite me ako grijesim

Samo ti stavljaj slike , nasad ti je strava imaš se čime hvaliti zato samo naprijed . Takvih lijepih slika nikada dosta ;)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Samo ti stavljaj slike , nasad ti je strava imaš se čime hvaliti zato samo naprijed . Takvih lijepih slika nikada dosta ;)

Ok. Hvala :partyman:
 
A

aljmas

Guest
RADIONICA ZA VOĆARE : "Regulacija rasta i rodnosti jabuka"

Poštovani voćari,

ovim putem pozivamo Vas da sudjelujete na radionici koja će se održati u sklopu projekta ˝JABUKA.NET 2: Umrežavanjem, marketingom i standardizacijom kvalitete prema ekonomskom razvoju˝ u voćnjaku OPG Bašić Vesna dana 29.04.2011. godine (petak), sa početkom u 17:00 sati.

Naziv radionice je "Regulacija rasta i rodnosti jabuka" sa sljedećim temama:

1. gnojidba voćnjaka

2. zaštita voćnjaka

3. kemijsko prorjeđivanje

Veselimo se Vašem dolasku i što većem odazivu.



Poljoprivredni institut Osijek u suradnji s Klasterom "Slavonska jabuka"
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Al si pun struje (stupovi,bandere) ,ti nemaš problema s lopovčićima spojiš na žicu i nek se peckaju postavi samo VISOKI NAPON:mrgreen:a na ovoj 2 slici baš ti smeta :rolfer:

Ma ima ih ko u prici. Ali su se sve nekako uklopile, jedino je ta tu naj vise smeta narocito kada treba proci sa frezom ali zato tu nema jedne vocke da bi se lakse provuklo. Samo se ti :p za lopove i struju ali umalo da nas poprasi struja. Neki dan bili elektricari i nesto popravljali i kazu da nismo ni svjesni koliko je struje bilo u armaturi vocnjaka kod trafoa, da je neku u to vrijeme dirnuo zice bilo bi :gitarist:. A prije nego sto smo posadili vocnjak krave pasle i jednu kod trafoa oborilo i morali ju prekotrljati da ustane. Sreca pa u kruskama nema ni jedne bandere.
Ps> Dam ti koju da stavis tamo gdje nemas struje :D

Htjeo Zutom napisati OK, da necu vise citirati slike i slucajno umjesto citiranja njegove poruke obriso svoju, pa evo ponovo po sjecanju napisao.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ma ima ih ko u prici. Ali su se sve nekako uklopile, jedino je ta tu naj vise smeta narocito kada treba proci sa frezom ali zato tu nema jedne vocke da bi se lakse provuklo. Samo se ti :p za lopove i struju ali umalo da nas poprasi struja. Neki dan bili elektricari i nesto popravljali i kazu da nismo ni svjesni koliko je struje bilo u armaturi vocnjaka kod trafoa, da je neku u to vrijeme dirnuo zice bilo bi :gitarist:. A prije nego sto smo posadili vocnjak krave pasle i jednu kod trafoa oborilo i morali ju prekotrljati da ustane. Sreca pa u kruskama nema ni jedne bandere.
Ps> Dam ti koju da stavis tamo gdje nemas struje :D

Htjeo Zutom napisati OK, da necu vise citirati slike i slucajno umjesto citiranja njegove poruke obriso svoju, pa evo ponovo po sjecanju napisao.

Morati ćeš uzemljiti armaturu da ne bi bilo pucketanja.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Morati ćeš uzemljiti armaturu da ne bi bilo pucketanja.

Da znas da je to vec u planu samo da se uhvati vremena, sto je sigurno sigurno je :blackeye
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ranko svaka čast.evo gledam slike i nemogu se nagledati.divota.skidam kapu.

reci mi šta radiš sa jabukama koje same odpadnu? i ako nije tajna kome plasiraš robu?

nebrini nisam ti konkurent pa da misliš da te ispitujem.nego nedavno sam išao od gradiške prema dubici i vidio onu veliku firmu za preradu ili otkup voća neznam tačno,uglavnom imaju veliki kompleks i puno kontejnera za voće.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ranko svaka čast.evo gledam slike i nemogu se nagledati.divota.skidam kapu.
Hvala, hvala. Trudimo se koliko mozemo da to tako izgleda

reci mi šta radiš sa jabukama koje same odpadnu? i ako nije tajna kome plasiraš robu?nebrini nisam ti konkurent pa da misliš da te ispitujem.nego nedavno sam išao od gradiške prema dubici i vidio onu veliku firmu za preradu ili otkup voća neznam tačno,uglavnom imaju veliki kompleks i puno kontejnera za voće.
One koje opadnu prijosnjih godina smo mljeli u rakiju, a prosle godine posto nismo imali vremena a i nismo znali sta cemo sa rakijom posto je bilo puno i stare rakije, dali smo jednom komsiji da pokupi, a ove godine ce ili u rakiju ili ako bude ko povoljno otkupljivao industrisku jabuku prodati.
Ma nije nikakva tajna, vec sam prije pisao. Krusku su do sada kupovao jedan covjek iz Gradaca, a jabuku svako po malo, nesto taj iz Gradaca nesto drugi covjek isto iz Gradacca, pret prosle godine je sve otkupio jedan covjek sto ima hladnjacu tu u blizini u Podgradcima, nesto je islo i za Konzum, a nesto i za Srbiju. Sve u svemu nista odrdjeno
Ta fabrika sto si vidio je Unaplod, oni takodje otkupljuju voce ali sa njima nismo jos sardjivali
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Hvala, hvala. Trudimo se koliko mozemo da to tako izgleda


One koje opadnu prijosnjih godina smo mljeli u rakiju, a prosle godine posto nismo imali vremena a i nismo znali sta cemo sa rakijom posto je bilo puno i stare rakije, dali smo jednom komsiji da pokupi, a ove godine ce ili u rakiju ili ako bude ko povoljno otkupljivao industrisku jabuku prodati.
Ma nije nikakva tajna, vec sam prije pisao. Krusku su do sada kupovao jedan covjek iz Gradaca, a jabuku svako po malo, nesto taj iz Gradaca nesto drugi covjek isto iz Gradacca, pret prosle godine je sve otkupio jedan covjek sto ima hladnjacu tu u blizini u Podgradcima, nesto je islo i za Konzum, a nesto i za Srbiju. Sve u svemu nista odrdjeno
Ta fabrika sto si vidio je Unaplod, oni takodje otkupljuju voce ali sa njima nismo jos sardjivali

Fino Bogami,bitno je da se sve proda.

Bio sam kod čovjeka koji ima rasadnik kad se prođu Podgradci,sad sam zaboravio kako se on zove a imam njegovu vizitku,pa ću u jesen najvjerovatnije opet tamo po sadnice. Išao sam od pravca Banja Luka-Laktaši i vidio one plantaže oraha,ma divota ima svega,ja se naprosto nisam mogao dovoljno nagledati.

Samo naprijed,sa slikama i savjetima,to nam dobro dođe.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Fino Bogami,bitno je da se sve proda.

Bio sam kod čovjeka koji ima rasadnik kad se prođu Podgradci,sad sam zaboravio kako se on zove a imam njegovu vizitku,pa ću u jesen najvjerovatnije opet tamo po sadnice. Išao sam od pravca Banja Luka-Laktaši i vidio one plantaže oraha,ma divota ima svega,ja se naprosto nisam mogao dovoljno nagledati.

Samo naprijed,sa slikama i savjetima,to nam dobro dođe.

Neznam kod koga si tacno bio, posto gore ima vise rasadnika.
Ima kod nas bas dosta vocnjaka narocito kada se krene malo u brda, gore Podgradci, Trijebovljani, Turijak, Jurkovica ..... Tek da vidis plantaze koje su prije bile drzavne a sada privatne, to su nepregledni kompleksi.
Kada budes isao na ovaj kraj obavezno se javi pa da navratis na :drinkers:, ja sam ti usput.
Bice, bice slika, a valjda i savjeta :scratch :blackeye
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Neznam kod koga si tacno bio, posto gore ima vise rasadnika.
Ima kod nas bas dosta vocnjaka narocito kada se krene malo u brda, gore Podgradci, Trijebovljani, Turijak, Jurkovica ..... Tek da vidis plantaze koje su prije bile drzavne a sada privatne, to su nepregledni kompleksi.
Kada budes isao na ovaj kraj obavezno se javi pa da navratis na :drinkers:, ja sam ti usput.
Bice, bice slika, a valjda i savjeta :scratch :blackeye

ok javim ti se obavezno kad budem dolazio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh