• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel netko imao najezdu stršljenova i kako ste to rješavali, ja sam ih u flašama potopio nekoliko stotina al još ih ima i ni vjetar i hladnoća ih nisu otjerali, ne rade toliko štetu koliko su opasni i ne može se ništa raditi u voćnjaku bar dva mjeseca koliko su unutra.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Jel netko imao najezdu stršljenova i kako ste to rješavali, ja sam ih u flašama potopio nekoliko stotina al još ih ima i ni vjetar i hladnoća ih nisu otjerali, ne rade toliko štetu koliko su opasni i ne može se ništa raditi u voćnjaku bar dva mjeseca koliko su unutra.

Kod mene ih ima dosta, bilo i par uboda. Ako prave bas prevelik problem pokusaj naci strsljenik, jer ako ih ima bas toliko onda je strsljenik vjerovatno blizu :axe:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Neki dan brali Ajdared i Red Chif, sa rodom smo srednje zadovoljni, to jest stabla su dala svoj maksimum ali su nekako krzljava pa je kolicina pomalena :?. Bilo je nesto ozegotina i dosta je opalo, sreca da smo ovo uspjeli obrati jer je sutradan udarila oluja i vjerovatno bi vecinu otresla.
Ostao jos zlatni i greni za berbu i sitni ajdared kada ukrupnja.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Za transport u berbi je bio zaduzen IMT, a za istovar kinez



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Sutradan transport u hladnjacu, malo je padala kisa ali staces sto se mora nije tesko.
31 boks ja i otac odbacili u tri ture i rukaj dalje jovo nanovo :gitarist:

Djed nadgleda situaciju ;)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

I istovar u hladnjaci



Uploaded with ImageShack.us

E ljudi pa dajte nabacite koju sliku iz jabuka da se ima sta vidjeti, sta ste se stisli. :rolleyes:
 
Posljednje uređivanje:

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-nemam što nabaciti, katastrofa, lane po jednom redu ZD-a ubrano 42 box prve klase ove godine 8 box i to mukom ne znaš što bi stavio pune ožegotina, a o jonagoldu da se ne priča koji nema ožegotinu nema boju ne znaš kako bi brao popizdio sam dođe mi da sve bacim u industriju i da se ne ***** s prebiravanje i onda hladnjača ponovo prebere i ja sam u k....
-a idared je isto priča za sebe koji nije prerodan taj je prekrupan i pun ožegotina, koji je rodniji taj je i pomalo sitan a oožegotinama i boji da ne pričam
-sjebo sam zimus u rezidbi pa ostavio dosta roda i sad mi se to osvećuje, što je najbolje činilo mi se proljetos da kemija super uspjela (proreda) međutim prerodno i na ovoj suši nisu uspjele to iznjeti...ebiga svaka godina drugačija a ja početnik i dok ja sve naočim izađe vjek voćnjaka :lol:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
-nemam što nabaciti, katastrofa, lane po jednom redu ZD-a ubrano 42 box prve klase ove godine 8 box i to mukom ne znaš što bi stavio pune ožegotina, a o jonagoldu da se ne priča koji nema ožegotinu nema boju ne znaš kako bi brao popizdio sam dođe mi da sve bacim u industriju i da se ne ***** s prebiravanje i onda hladnjača ponovo prebere i ja sam u k....
-a idared je isto priča za sebe koji nije prerodan taj je prekrupan i pun ožegotina, koji je rodniji taj je i pomalo sitan a oožegotinama i boji da ne pričam
-sjebo sam zimus u rezidbi pa ostavio dosta roda i sad mi se to osvećuje, što je najbolje činilo mi se proljetos da kemija super uspjela (proreda) međutim prerodno i na ovoj suši nisu uspjele to iznjeti...ebiga svaka godina drugačija a ja početnik i dok ja sve naočim izađe vjek voćnjaka :lol:

Staces takav je zivot nas seljaka :finga:. I mi uvijek vodimo borbu sa karupnocom na zlatnom i gali, ove godine smo isli hemijsku proredu pa je jos malo i mraz prorijedio i isli smo rucno sve ukupno smo skinuli vise od pola roda i opet je bilo previse, evo bas danas se bere zlatni i kazu mi da je positan, ali probracemo krupniji pa ce onaj valjda malo naici :roll:. Naj gore je uciti na svojim greskam, ali tada se naj bolje uci tako da dogodine ima da ih sribamo da bude sve prva klasa


Evo i jedan video iz berbe
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=HfS1ZDOXIkg[/YT]
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-slažem se kolega bez prave prorede nema prve klase, slab sam s iskustvom pa dok su jabuke male izgleda ok ali kasnije se pokaže prerodno, ima ona formula za izračun broja plodova na stablu, nagodinu šubler u ruke mjeri stabla i broji jabuke ni jedna više da ostane ...:D
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Ja samo malo bral Idared-a.

Bilo ih je malo na stablu pa su dosta velike- ali su suhe kao barut.
doslovno suhe da ih ne možeš ni jest.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Sad dolazi najteže, gdje jabuku prodati, nemam previše ali ne znam gdje ću s njom, da sam bar negdje uz glavnu cestu pa prodajem po 10-20 kg vrećice. Bio sam neki dan u jednom shoping centru i došlo da hvatam nekog od šefova tamo za vrat, probaju neku jabuku treće klase ovogodišnja berba po 12 kuna za kilogram. Više ne znam ko je lud u ovoj državi, moja najgora jabuka koja se može stavit pod poluekološku jer je špricana zadnji put u svibnju izgleda bolje od te po 12 kuna.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Interesuje me :scratch kakvo je stanje u HR sa industriskom jabukom? Je li to ko otkupljuje? Kako se krecu cijene za nju?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Interesuje me :scratch kakvo je stanje u HR sa industriskom jabukom? Je li to ko otkupljuje? Kako se krecu cijene za nju?

Bio sam se interesirao o tome, navodno država hoće nametnuti samo dva otkupljivača, Donu i još nekog, cijena je bila 40-ak lipa za kg prošle godine s time da moraš naći i platit kamion koji će ti jabuke odvesti kod njih, bolesno.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Nema sta ekstra obojenost, sve pohvale :supz:

Što vrijedi obojenost, ne mogu je prodat ni po 3 kune kilogram, čini se ko da nitko više jabuku ne kupuje.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Klasika ove godine je katastrofa obojenost plodova,mislim prvenstveno na jonagold nema vlage u zraku,rose ujutro,suša idr.
idared


jonagold jedanput bran ostale samo bez boje


suuuušššššaaaaa




Uploaded with ImageShack.us
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Nevjerojatno kako je tlo ispucalo kod tebe, to je opasno po korjen.
Grozno.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nevjerojatno kako je tlo ispucalo kod tebe, to je opasno po korjen.
Grozno.

Srećom samo po sredini,navodnjavano cijelog ljeta,prednost brže mogu hraniva doći do velike dubine:cry:.Suša je nije od 1.6 palo ni 30mm oborina podaci na mojoj stanici u voćnjaku non-stop obilaze oblaci onda je roko led sve u svemu katastrofa, osobito za kulture s plićim korijenom,moj je 1.5 metra u dubini.E da dubina pojedinih pukotina je do 1metra.
 

Najnoviji postovi

Na vrh