• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
:)Da Vam se pohvalim da sam za ove berbe jabuka imao inspecijski nadzor državnog inspektorata,sve prošlo OK nisu zatekli nikoga na radu na crno,punica i komšo u ispomoći8)
Normalno nismo imali indetifikacijske isprave pa dr. dan do 9 sati more papira morao poslati da se uvjere jer sve ispravno,uredno po zakonu,hm:scratch nije mi jasno kako kod mene a preskočili voćnjak od 5 he,OK nežalim se samo da se zna.
Ovaj i iduće mjesece očekujte nadzor inspektorata za prodaju voća i povrća morate biti u upisniku trgovaca voćem i povrćem,ja poslao 1.6.2011. a rješenje dobio 4.9.2011.
Tako da sada šaljem zahtjev za iduću godinu 2012. idući tjedan,jer prodaja jabuka i krušaka zimskih odužiti će se do 3-4 mj. a važi za cijelu godinu,čisto ko prodaje da nezaboravi,kazne rigorozne jer ako nećete Vi njima malo dati(taksa) mogu puno uzeti iz Vašeg novčanika nema se više love pa udri po seljaku:rolfer:
 
M

MOCO

Guest
Njiko dali si imao zaposlenih radnika, ili je sve bila obitelj?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Njiko dali si imao zaposlenih radnika, ili je sve bila obitelj?

Ja,punica,komšija ista ulica,sve u 100 met.razlike:)
Problem ako je neko na zavodu i prima naknadu nema veze što je obitelj,tako mi objašnjava inspektor,smiju i djeca pomoći,šteta što nisu došli dan prije samo mojih 4 bilo pomagalo,jedan insp.ispituje mene ,jedana inspektorica punicu i komšu odvojeno,Ha da nebi bilo dobacivanja.:butthead:
Ja nisam u PDV-u mali sam proizvođać poticaj 3000kn god. i nemoram ne ostvarujem "JOŠ" zak.okvir za PDV,ali da nisam zaposlen morao bi imati prijavu zaHZZO i HZMO preko poljoprivrednog tako mi objašnjavaju jer stupio je novi zakon od 8mj.ove god,jer moji iz firme morali poslati njima prijave na HZZO i HZMO da se uvjere.
E da prijavljeni član OPG-a ako nositelj nije prijavljen,a član je nezaposlen mora se prijaviti na HZMO i HZZO moja supruga je nezaposlena i to je problem ali nije zatečena i nije u zapisniku pa zasada ništa,ali ako je zateknu u prodaji voća i povrća problem,to sam riješio da je prijavim preko moje firme8) za sada.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
:)Da Vam se pohvalim da sam za ove berbe jabuka imao inspecijski nadzor državnog inspektorata,sve prošlo OK nisu zatekli nikoga na radu na crno,punica i komšo u ispomoći8)

Prvi put cujem da nekome inspekcija dodje u berbu, to mi ajd ima logike da su dosli u plantaze, ali opet s druge strane, ono po logici :mrgreen: kod velikih ni nekontrolisu tako da mi sve opet iznenadjujuce. Kod nas to jos hvala bogu nema ali nesumnjam da uskoro nece biti :finga:.
A citam bokte koja procedura i zakoni oko same berbe i prodaje voca, pa to skoro kao kod mene u prodavnici, ludilo :evil:. Sta sve nece izmislita samo da uzmu pare i da te sto vise destimulisu da sam prodajes i kupis kajmak umjesto ovih velikih, aaaaaaa:madmana::madmana:
 
M

MOCO

Guest
ja plaćam za mirov. i zdrav. preko 1000kn mjesećno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
ako prijaviš člana na mirov. i zdrav. to ti je preko 1000kn mjesećno

Znam guram dokle mogu,kad nemogu morat ću,svake god novi propisi,a poslje izbora pogotovo onda su najpametniji:finga:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Samo čekaj evo i kod Vas za god.dana uvesti će se reda,to je uvijet EU

Znam, znam, vec mi gori pod tabanima od cekanja. Kod nas ima dosta vocnjaka a inspekcija bas i nevoli hodati po zemlji, oni su vise za asvalta, pa se nadam da nece biti cestih posjeta :?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ja,punica,...,jedan insp.ispituje mene ,jedana inspektorica punicu i komšu odvojeno,Ha da nebi bilo dobacivanja.:butthead:
U jbt-te, pa ovako kod nas niti narko dilere ne ispituju; obično odu svi zajedno u neki dobar restoran, malo janjetine i domaćeg crnjaka... i to je to:rolleyess:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
U jbt-te, pa ovako kod nas niti narko dilere ne ispituju; obično odu svi zajedno u neki dobar restoran, malo janjetine i domaćeg crnjaka... i to je to:rolleyess:

Ništa Nas nesmije iznenaditi,stara komunistička parola postaje stvarnost.:confused:
Nije to ništa sada kreču u insp.prodaje tko nije upisan u upisnik trgovaca voćem i povrćem,neće se lijepo provesti.:axe:
 
M

MOCO

Guest
ma ja mislim da idu samo konrolirat one koji su se upisali u te sve registre, a divljake ni ne diraju
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
ma ja mislim da idu samo konrolirat one koji su se upisali u te sve registre, a divljake ni ne diraju

Potpisujem:supz:
I onda tko je tu lud,i tko tu j... lud zbunjenog:confused:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Potpisujem:supz:
I onda tko je tu lud,i tko tu j... lud zbunjenog:confused:

Ne kužim o čemu se radi, zar mi koji imamo OPG ne možemo sami prodavati jabuku ili što? Kod mene masovno prodaju na kućnom pragu čak i oni koji nemaju ni dva stabla jabuka.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ne kužim o čemu se radi, zar mi koji imamo OPG ne možemo sami prodavati jabuku ili što? Kod mene masovno prodaju na kućnom pragu čak i oni koji nemaju ni dva stabla jabuka.

Od 1.1.2011. god dužan si za bilo kakvu prodaju bilo to na kućnom pragu,tržnici,na veliko ,biti upisan u upisnik trgovaca voćem i povrćem.Zahtjev koji se skine s služ. str. ministarstva.Ne samo voće nego i povrće i to moraš registrirati.
http://www.mps.hr/UserDocsImages/za... u Upisnik trgovaca voćem i povrćem NN 91.doc
Treba ti još 70kn biljega i poslati s povratnicom na ministarstvo,kada dobiješ rješenje smiješ prodavati prije ne :axe:.
Ja sam poslao 1.6.2011. a rješenje došlo mislim 4.9.2011.,u 11 mj.ove godine treba poslati nanovo zahtjev za 2012 jer uprotivnom se neće dobiti odobreno,jer je ove god.jako malo ljudi uopče znalo za taj upisnik:confused:.
 

daniel108

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
51
Od 1.1.2011. god dužan si za bilo kakvu prodaju bilo to na kućnom pragu,tržnici,na veliko ,biti upisan u upisnik trgovaca voćem i povrćem.Zahtjev koji se skine s služ. str. ministarstva.Ne samo voće nego i povrće i to moraš registrirati.
http://www.mps.hr/UserDocsImages/za... u Upisnik trgovaca voćem i povrćem NN 91.doc
Treba ti još 70kn biljega i poslati s povratnicom na ministarstvo,kada dobiješ rješenje smiješ prodavati prije ne :axe:.
Ja sam poslao 1.6.2011. a rješenje došlo mislim 4.9.2011.,u 11 mj.ove godine treba poslati nanovo zahtjev za 2012 jer uprotivnom se neće dobiti odobreno,jer je ove god.jako malo ljudi uopče znalo za taj upisnik:confused:.


Sad mi nije jasno da li se treba u taj upisnik upisivati svake godine ponovo ili je dosta samo jednom?:scratch
Ja sam dobio rješenje da sam upisan u srpnju i kako sam ja skužio, mislio sam da je to - to. Može li te ovo malo pojasniti?:?:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
[/B]
Sad mi nije jasno da li se treba u taj upisnik upisivati svake godine ponovo ili je dosta samo jednom?:scratch
Ja sam dobio rješenje da sam upisan u srpnju i kako sam ja skužio, mislio sam da je to - to. Može li te ovo malo pojasniti?:?:

Tako meni objasnila gosp. iz ministarstva,ni meni nije jasno,jer je nešto bilo u doradi,ali neka nazovem u 11mj da se točno zna dali treba ili ne.
Naravno da će trebati 70 kn x 10 000 upisnika,isto kao i poticaj svake godine,ali provjeri ovaj mjesec,jer uvjek nešto dorađuju:blackeye
 

atomizer2

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
64
ovaj recept je dobar za skladištenje jabuka u privatnu potrošnju tj ako se radi o malim količinama cca 100-200kg
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Evo jučerašnja berba jonagolda samo 5x ove godine obilazio radi boje,da sam znao sve bi obrao narednih dana odjedanput.



I gnjezdo sjenice.




Gotovo za ovu godinu:p
 

Najnoviji postovi

Na vrh