• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

L

ladislav

Guest
Jabuka u Gorskom Kotaru

Dobar dan, živim u Gorskom Kotaru na visini od 800 metara nad.v., zime su sve blaže i ljeta sve duža sa manje kiša pa me zanima da li bi uspjevala jabuka ovdje, kao hobi zanimanje?
Hvala
 
M

MOCO

Guest
pa probaj posaditi nekoliko različitih sadnica kasnih sorti pa nam javi :weedman:

mislim da bi moglo biti dobro, zašto ne?
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
da li je tko kupovao trešnju na rastu? kolika je cijena za kubik? nikad nisam imao s tim drvetom posla, a čovjek ima dvije koje prodaje
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
trešnja na rastu?

da li je tko kupovao trešnju na rastu? kolika je cijena za kubik? nikad nisam imao s tim drvetom posla, a čovjek ima dvije koje prodaje
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Da li je starinska sorta Božičnica isto što i Repica (Repična) jabuka? Meni su u dućanu rekli da je to isto ali meni se ne čini po slikama da je tako. Želim posaditi jednu strainsku sortu jesenas pa tražim nešto u tom smjeru...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ja svoje rješavam prodajom kod kuće, nisam imao puno, nadam se boljem urodu nagodinu, a sagraditi ću i neku manju hladnjaču.
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
topas

Dobar dan!
zanima me dal tko ima zasađen TOPAS i kakva iskustva ima s njim?
i koliko ima istine u tome da je otporan na krastavost?
hvala
 

atomizer2

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
64
bok tomica! imam ja topaz i otporan je na krastavost ali mana mu je ako imaš frke s erwiniom onda ti je jako osjetljiv i brzo propada stablo.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
pozzz
posadio bi par stabala neke domace jabuke sta dozrjeva kasno u jesen
neznam kako se zove ta sorta, dali netko od vas posjeduje tu sortu i di bih mogao nabavit tu sortu.
to je neka domaca sorta,netreba je previse ni prskat

hvala
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
pozzz
posadio bi par stabala neke domace jabuke sta dozrjeva kasno u jesen
neznam kako se zove ta sorta, dali netko od vas posjeduje tu sortu i di bih mogao nabavit tu sortu.
to je neka domaca sorta,netreba je previse ni prskat

hvala

Eh to ti nije lako za odgovoriti.
Postoji nekih 12,000 različitih klonova jabuka. Iz ovog opisa čovijek ne bi znao što je to.

Najbolje ti je probaj nać slike kako izgledaju jabuke pa postaj, možda će netko znati koja je to sorta.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Eh to ti nije lako za odgovoriti.
Postoji nekih 12,000 različitih klonova jabuka. Iz ovog opisa čovijek ne bi znao što je to.

Najbolje ti je probaj nać slike kako izgledaju jabuke pa postaj, možda će netko znati koja je to sorta.

neznam kako izgleda,to mi je tata rekao da pogledam a on je to vidao po slavoniji kad je bio na terenu.
ja sam u dalmatinskoj zagori na 500 m nadmorske visine, sta bi mi preporucili neku ili neke sorte kasne da posadima ono par stabala do 10 kom .
hvala
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Da malo oživimo temu

Kako napreduje orezivanje, ja sada već debelo kasnim ubija me ovaj snijeg i hladnoća
Orezao sam jednu četvrtinu, bome će mi biti gusto, dolazit će mi i drugi poslovi a ja nisam gotov u voćnjaku :evil:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Da malo oživimo temu

Kako napreduje orezivanje, ja sada već debelo kasnim ubija me ovaj snijeg i hladnoća
Orezao sam jednu četvrtinu, bome će mi biti gusto, dolazit će mi i drugi poslovi a ja nisam gotov u voćnjaku :evil:

Ništa dok se ne otopi,ja nemam puno imao 2 zelene rezidbe,samo malo popraviti,kako uspjevaš u tom dubokom snijegu?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ništa dok se ne otopi,ja nemam puno imao 2 zelene rezidbe,samo malo popraviti,kako uspjevaš u tom dubokom snijegu?

lako za snijeg, al jebe -10 preko dana:madmana:
ja si raćunam da riješim 50(rekord) šljiva dnevno, a imam ih još 550, plus višnje, a zbog pupova bi trebao do 15-20.3 završit:madmana::madmana::madmana:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
lako za snijeg, al jebe -10 preko dana:madmana:
ja si raćunam da riješim 50(rekord) šljiva dnevno, a imam ih još 550, plus višnje, a zbog pupova bi trebao do 15-20.3 završit:madmana::madmana::madmana:

Ma znam ali hladi to noge dobro,ipak stojiš dosta na mjestu i prtiš preko 50 cm snijega.Da ne bi bilo:oops:
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Ma neidem ja sada u rezidbu, krenuo sam 10.01. i svaki dan pomalo oko 150 kom. od kad je zahladilo ne režem , evo upravo se sad vratio iz voćnjaka išao vidjeti imali zeca, nisam kapiju zatvorio, međutim toliko je duboko da jadan zeko ne hoda nikuda, snijeg do koljena dobrih 40-50 cm
Zato i kukam jer sam računao na cijeli drugi mjesec a ja lapim za kompjutorom...:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh