• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

N

nenad19

Guest
Bok, pisem iz Makedonije, iz podrucje gdje zivimo iz jabuke,
Jabuke su preljepe idealno je podrucje ali sta, nema cene nema ko da otkupuje, prodaje se za 15 denari = 1.8KN i manje,

To sto sam htio pitati je kolika je cena za sadnice ajdaret 106 podlozi u hrvatskoj, govorim za nad 3000 sadnici

(izvinite za jezik mislim da cete me razumjeti)
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Bok, pisem iz Makedonije, iz podrucje gdje zivimo iz jabuke,
Jabuke su preljepe idealno je podrucje ali sta, nema cene nema ko da otkupuje, prodaje se za 15 denari = 1.8KN i manje,

To sto sam htio pitati je kolika je cena za sadnice ajdaret 106 podlozi u hrvatskoj, govorim za nad 3000 sadnici

(izvinite za jezik mislim da cete me razumjeti)

Ne znam ali ako ti je jako bitno možda da pošalješ email na ove adrese
Agro car NOVAKI BISTRANSKI,
Podgorska 10
10 298 D. BISTRA
E-mail: info@agrocar.hr

ili Fragaria d.o.o.
V Ravnice 2
10 000 Zagreb
fragaria@fragaria.hr

Kad se kupuje više od 3000 sadnica onda nema definirane cijene nego je sve po dogovoru :)

http://fragaria.hr/Upload/CJENIK JESEN 2012.pdf
Tu kažu jednogodišnja MM 106 je 16 kuna= 2,15 eura
Ja sam tu kupovao ali male količine i tu:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Evo pre par dana za ličnu upotrebu kupio gajbu jabuka Greni Smit uvoz iz Poljske. Na oko izgledaju super, a kad je zagrizeš kao spužva, daleko od ukusa jabuke. Na sve ima ukus, ali na jabuku ne. Zato nema ništa bez domaće proizvodnje.

Imam oko 30 stabala greeny-a, tvrda kisela jabuka koja nažalost ima manjkavost truljenja iznutra, te jabuke iz Poljske ne valjaju ništa, probao sam zlatni delišes, odoka krasna jabuka a kad zagrizeš nema nikakav okus, kao voda.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Takođe i ja imam nešto Grenija, Ajdareda i par komada raznih sorti sve za ličnu upotrebu ukupno negdje oko 50-tak. Greni se kod mene čuva bez problema do 1-2 mjeseca odnosno dok se ne pojede, takođe i Ajdared. Nisam zapazio trulenje iznutra. Još bude u ledenom zidanom objektu, nije podrum. Samo da napomenem da uradim nekoh 5-6 hemiski tretmana.
 
J

jura4

Guest
Razmjena?

Pozdrav!
Zanima me, ima li netko Jazz / Modi / Kanzi / Fuji Kiku ili bilo koju drugu klupsku sortu izuzev Pink Lady?
Imam tako mali voćnjak za svoje potrebe, ali ne mogu doći do sadnica tih jabuka, a baš bi htio... Zvao sam okolo po rasadnicima i ništa, baš ništa...
Pa ako netko ima a zainteresiran je za neku razmjenu / prodaju... Slobodno se obratite...
Hvala!

p.s. može i na privat...
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Pozdrav!
Zanima me, ima li netko Jazz / Modi / Kanzi / Fuji Kiku ili bilo koju drugu klupsku sortu izuzev Pink Lady?
Imam tako mali voćnjak za svoje potrebe, ali ne mogu doći do sadnica tih jabuka, a baš bi htio... Zvao sam okolo po rasadnicima i ništa, baš ništa...
Pa ako netko ima a zainteresiran je za neku razmjenu / prodaju... Slobodno se obratite...
Hvala!

p.s. može i na privat...


Jesi zvao agro car?
 
J

jura4

Guest
Jesi zvao agro car?

nisam zvao Cara, nešto mi je dalje, a ima na svom webu objavljen katalog, mislim da bi to posebno istaknuo oznakom ®... budem probao sutra... Zvao agromeđimurje, žižeka, agroskaut...
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
nisam zvao Cara, nešto mi je dalje, a ima na svom webu objavljen katalog, mislim da bi to posebno istaknuo oznakom ®... budem probao sutra... Zvao agromeđimurje, žižeka, agroskaut...

Ja sam kod njih uzimao svašta nešto od starih sorti. Ni to nisu imali na webu ali imali su sadnice :)
 
V

Vrsak

Guest
EDENSKI VRT virovitica, zrinski trg 6 koliko znam imaju dosta starih sorti sadnice šalju brzom poštom ja sam kupio nešto sadnica od njih sadnice prosječne i sve su mi se primile. imaš sve detaljno na internetu sam ukucaj edenski vrt... pozdrav
 
V

Vrsak

Guest
E krivo sam napisal novih sorti a ne starih možeš nać u navedenom rasadniku ako si zainteresiran jura
 
J

jura4

Guest
E krivo sam napisal novih sorti a ne starih možeš nać u navedenom rasadniku ako si zainteresiran jura

budem ih probao kontaktirat, nije to meni na kraj svijeta, 45 minuta vožnje u jednom smjeru.
Problem je što takvih jabuka NEMA u rasadnicima (barem ne službeno) jer se za takve jabuke plaćaju licence i morate zadovoljavati određene standarde i pokazati iznimne rezultate u intenzivnoj proizvodnji jabuka da bi mogli saditi takve jabukice... Ja se ne bavim voćarstvom profesionalno i ne treba mi toga hrpetina... Imam mali voćnjak i treba mi svega dvije tri jabukice od tih vrhunskih sorti... Drugim rječima, praktički je nemoguće doći do sadnice, jedino ako poznajete nekoga tko se bavi intenzivnim voćarstvom i on vam (kriomice / prešutno) dozvoli da si od njega cijepite... - samo to je bit!

Kupio bih ja i sadnicu i platio je više 30 - 50 % u odnosu na ostale, ali nemam gdje... A ako ju rasadnici i imaju, prije će ju prodat nekoj stalnoj mušteriji nego riskirat s nekim klincem kojeg prvi put u životu vidi ilii čuje...
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
budem ih probao kontaktirat, nije to meni na kraj svijeta, 45 minuta vožnje u jednom smjeru.
Problem je što takvih jabuka NEMA u rasadnicima (barem ne službeno) jer se za takve jabuke plaćaju licence i morate zadovoljavati određene standarde i pokazati iznimne rezultate u intenzivnoj proizvodnji jabuka da bi mogli saditi takve jabukice... Ja se ne bavim voćarstvom profesionalno i ne treba mi toga hrpetina... Imam mali voćnjak i treba mi svega dvije tri jabukice od tih vrhunskih sorti... Drugim rječima, praktički je nemoguće doći do sadnice, jedino ako poznajete nekoga tko se bavi intenzivnim voćarstvom i on vam (kriomice / prešutno) dozvoli da si od njega cijepite... - samo to je bit!

Kupio bih ja i sadnicu i platio je više 30 - 50 % u odnosu na ostale, ali nemam gdje... A ako ju rasadnici i imaju, prije će ju prodat nekoj stalnoj mušteriji nego riskirat s nekim klincem kojeg prvi put u životu vidi ilii čuje...

rast slovenija
 
V

Vrsak

Guest
neznam jura probaj ih kontaktirat mislim da bi se to kod njih moglo naći rasadnik ti je više ekološki samo ukucaj EKO SADNICE ILI EDENSKI VRT
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
citirano: ...No ipak, mora se priznati da sorta Idared ne zadovaljava u nekim bitnim osobinama, koje zahtijeva intenzivno i moderno voćarstvo. To su prvenstveno nedovojna i neujednačena obojanost pokožice i slabija aroma ploda...

Slaba obojenost Idareda i nedostatak arome su uglavnom fiziološki problem (gotovo u 90% slučajeva) i vrlo se uspješno riješava ciljanom gnojidbom, a poznavajući prilike, sama promjena klona (Idared u Najdared) neće riješiti problem bez promjene u tehnologiji.

Evo ima i tu o problemu obojenosti ploda jabuke: http://www.agroklub.com/vocarstvo/razvoj-crvene-boje-na-jabukama/7348/

p.s. Cijela priča o obojenosti ploda kao utjecaja gnojidbe ima dva smjera; jedan je priča o kaliju (kao u citiranom članku) a druga je priča o sinergiji fosfor-kalcij (osobno podržavam ovu drugu priču; što ne znači da je prva kriva, ali po mom iskustvu, ova druga priča ima puno jači efekt).
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
rast slovenija

jel se može uopće uvoziti bez nekih posebnih papira preko granice?
Ono da uzmeš u auto i voziš?

Koliko ja pamtim, uzmu ti na granici ako nemaš neke sve moguće papire.
 
P

pauk

Guest
u principu da, u pravu si. Ja sam jednom kontaktirao Baznika i on mi je rekao da kupci iz Hrvatske redovito kupuju kod njega i nema nikakvih problema na granici.

Naravno da ce on reci tako, ali opet, nije bedast da tak laze, kaj ja znam, mozda na granici ne gnjave zbog sadnice ili dvije...

To je zbog toga da se ne uvoze bolesti u zemlju ako se ne varam. E sad dolazimo do zabavne situacije:

sto ce biti kad udjemo u EU i ukine se nadzor na granicama? Kako to da onda vise nece biti vrsiti nadzor nad sadnicama?

Jel ulazak u EU automatski znaci da ce virusi pocrkati u Hrvatskoj pa vise ni kontrola nije bitna?

eto, jos jedan idiotski aspekt EU i birokracije
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Eto dobra prilika,kako pogušćujem nasad između idareda stavljam najdared :icon_smile:

Da možda taj najdared sadit, probao sam pink lady i nije mi neki okus, a ni boju za tržište nema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh