• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Zaboravih napisati da naš klaster menadžer Aljmašan baš i nema nešto preuzoran vonjak ali zato ima odličnu ekipu za kuvanje čobanca....
 
A

aljmas

Guest
nema pa nema šta da radim na greškama se uči a i ovi za čobanac su me opleli solidno (300kn) ali meni je drago da su se članovi klastera odazvali i da smo imali zanimljivo predavanje.

da li je netko radio u jabukama sa karathane i endosulfan ??

za šta oni služe i u kojoj se dozi primjenjuju
 
A

aljmas

Guest
Pozivam sve članove klaster Slavonska jabuka i ostale proizvođače jabuke sa područja Slavonije i Baranje da dođu u petak 03.04.2009. u 12.00 h u zgradu CROATIA OSIGURANJA D.D. Trg Ljudevita Gaja 1 u Osijeku radi prezentacije osiguranja nasada jabuke i sklapanja zajedničke police osiguranja za članove Klastera Slavonska jabuka.

Ovim putem pozivam proizvođače jabuke sa područja Slavonije i Baranje da se uključe u klaster Slavonska jabuka.
Zajedničkim nastupom na tržištu posti ćemo bolje rezultate.

Domagoj Škobić
dskobic@gmail.com
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ma da te jabuke što sam tamo probao su vjerojatno iz Poljske jer ljudi uvoze iz te zemlje, mene osobno zanima ekološka jabuka, ali ne znam kako početi s tim, svi pričaju o tome,ali nigdje ništa konkretno.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Voćari dali su procvale jabuke :D
Bome u moe skromnom voćnjaku idared još nešto i nosi cvjeta ali ostale izuzetno malo pogotovo ZD mogu pobrojiti pupove od stupa do stupa :cry:
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...kod mene cvijeta ko šodera...jedino kod "Glostera" nešto malo manje... :D
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Kod mene su, dlakavi crni cvetojedi pojili sav cvet, na jabuku i krušku!
Da im jbm,,,mamu dlakavu!!! :evil:
Svake godine...ista priča!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
A

Alen

Guest
Sa čim špricate jabuke protiv uši? Sad sam gledao moje su pune uši.....
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
I mene su iznenadile nisam bio u voćnjaku 2-3 dana i odmah se pojavile, išao sam sa SMIALFA zadovoljan sam sa uspjehom špricanja
 
S

SlavonacLovac

Guest
Pozdrav svima na forumu!
DRAŽENE, jel ti je možda voćnjak jabuka na podlozi M27, pretpostavljam zbog visokog prinosa. Napiši molim te koji razmak sadnje imaš?
Pozdrav.
 
D

Drazen

Guest
SlavonacLovac kaže:
Pozdrav svima na forumu!
DRAŽENE, jel ti je možda voćnjak jabuka na podlozi M27, pretpostavljam zbog visokog prinosa. Napiši molim te koji razmak sadnje imaš?
Pozdrav.


Pozdrav!

Dakle, jedan voćnjak gdje skidam cca 80 tona po 1 ha je 1m x 3,5 visina 3,5 podloga m9.
Drugi gdje idem na 120 tona po 1 ha ima 15.000 sadnica na 1 ha.

Eto.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
120 000 x 2,4 = 288 000 kn. 15 000 sadnica x 20 kn = 300 000. Trkaš se sa rasadnicima, hi hi ;)
 
J

johndeere

Guest
Drazen kaže:
SlavonacLovac kaže:
Pozdrav svima na forumu!
DRAŽENE, jel ti je možda voćnjak jabuka na podlozi M27, pretpostavljam zbog visokog prinosa. Napiši molim te koji razmak sadnje imaš?
Pozdrav.


Pozdrav!

Dakle, jedan voćnjak gdje skidam cca 80 tona po 1 ha je 1m x 3,5 visina 3,5 podloga m9.
Drugi gdje idem na 120 tona po 1 ha ima 15.000 sadnica na 1 ha.

Eto.


ako bi mi mogao Dražene odgovoriti koliko imaš priroda po stablu i koliko plodova po stablu imaš u ta dva voćnjka i koja je kalibraža tih jabuka?
zašto samo 3,5m zašto ne 4m proizvodna površina, na koliko su ti prve grane od zemlje?

oprosti ako sam malo znatiželjan!! :oops:
 
H

Hurlimann86

Guest
jedno pitanje za forumaše.
dali netko zna kako dobiti podlugu M9 za jabuke??
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pozdrav!

Zoki, dolazim iz Siska.

Imam u planu zasaditi hektar ljeske i na jednom komadu jabuku.

Taj komad na kojem želim posaditi jabuke je malo specifičnih dimenzija: 11 x 560 metara.

Tu bi zasadio dvije vrste jabuka ( zlatni delišes i idared) u dva reda i sad pitanje: da li je dobro posaditi svaku sortu u svoj red?? znači dvije sorte bi bile u dva paralelna reda na razmaku 4 metra??? Oni su si međusobno oprašivači, ali da li bi se promjenile osobine ploda?
 
A

atomizer

Guest
u dva reda zasebno možeš posaditi bez problema jer su jedne pored drugih.nemoj iči unakrsnom sadnjom jer če ti to stvarat probleme kod berbe.
 
A

atomizer

Guest
Molio bi nekog od kolega koji zaista zna koji su optimalni parametri tehnološke zriobe pink lady jabuke!
škrobni test,tvrdoća mesa i sadržaj šečera?
Hvala!
 
V

Vocar15

Guest
Ja imam 26 ha vocnjaka,20 jabuka i 6 visanja.
Pink lady-a imam oko pola ha i pocet cu ga brat nakon Svi svetih.
 

Najnoviji postovi

Na vrh