• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Slikat ću svoje jabuke na jesen pa ćemo svi zajedno odgonetnuti koje su to sorte i ovu ljetnu koja je rodila ka blesava slikam čim jabuke budu za konzumaciju. Što se tiče kalemljenja ja ću probati sam kalemiti na divljaka.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ekipa, po kolko prodajete jabuke?
konkretno me interesira jabuka za preradu - za prirodni sok.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Mi to zovemo "industrija" tu imaš i natruli, pokupljeni sa zemlje, oštećeni pobacanih jabuka itd. cijena je od 50-70 lipa, a za praviti sok bi ipak moralo biti bez truli i natruli znači opet prebiranje ili dogovoriti s voćarem prije kupljenja u boks da se vodi računa da ide ispravna jabuka a cijena pa računaj 70 lipa i više
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene je prerada s uključenom staklenom flašom i pasteriziranjem 8,5 kn. Ispod 200 kg ne prerađuju.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Tak je i kod mene. Jabuke ispravne, ono pikaste tu i tam al bez gnjilih lik je dovažal po mislim 2- 3kn. Ja nism uspil uhvatit.
Drugi lik prerađuje puni i pasterizira ali moraš imat svoje boce.
Uglavnom litra pasteriziranog soka ispdne manje od 4kn+boca....
Zato pitam ak ima netko jabuka po ok cijeni ja bi se možda i zaletil po onolko kolko mogu u vw caddy-a utrpat.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Drago mi je da si shvatil šalu. 😉
Ja nemam iskustva, ali neki takav sok piju sve di novog, dkle godinu dana.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sok se prvo puni u flaše i oda pasterizira. Kad se ohladi unutra se napravi vakum. Kod ovih koji su do prije mjesec dana imali lanjskog se nije skiselil.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ovaj što sam ga ja prošle godine imao, stajao je baš dok se nije popio - cca 6 mjeseci...
prva i zdanja boca bile su iste.
kak je kolega napisal puni se u flaše i pasterizira. I staviš ga u tamnu i negrijanu prostoriju i stoji kolko hoćeš....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bolje kupi 200 kg jabuk pa bu valjda zišlo oko 130 litrov soka i imal buš duuugo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh