• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jadranko

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Pročitaj još jednom.
Nije ni važno. Tko danas vozi (novi) auto dulje od 5 godina? Osim toga, motor današnjih osobnih vozila nisu ni projektirani za takve kilometraže. Čemu? Osim toga, nisu (i nemogu biti) tak jednostavni kao motori stari >30 godina, pa jenormalno da se češće kvare (no rijetko mehanički, prije osjetnici i sl.).[/quote]

ma znam, to je danas sve komercijala,ništa nije napravljeno da traje.... uostalom,šta bi oni zaradili da prave nešto što bi čovjeka moglo služiti do smrti? ništa,zato je nekada bolje kupiti nešto rabljeno, bolja je kvaliteta materijala i sama izrada... evo,recimo IMT 539.. još možeš naći stare koji su u odličnom stanju,a i dijelovi su povoljni i na svakom čošku ih ima,a za nove tko zna kakva će biti budućnost pošto se tvornica pokušava prodati i šta će uopće biti od nje...
 
J

Jadranko

Guest
Mrki ima popuno pravo.
evo ovaj moj je 307 D ima 53 kw 2.4 litre motor 5 brzina.
Prije 3 dana sam mu radio onaj kako se kaze kod nas Abgastest.( izduvni plinovi kak ono zaboravih sad ) :lol:
i sve je O.K sad sam miran naredne 2 godine.
Mjenjao sam mu ulje i filter bog te skoro 7 litara je stalo :shock: 15 w 40 nista bolje mu netreba sto gusce to bolje :D
ovaj moj ima i motornu kocnicu,,ko nevjeruje budem uslikao za koji dan.
sad ga jos sredjujem iznutra bit ce to hotel sa 4 zvjezdice.
uglavnom frisko je bio na tehnickom i sve pet...
znaci nista nisu nasli..
zadnji diferencijal je suh kao barut motor isto tako..eto rekoh da ukratko opisem stanje...

i ne zaboravi ZJ da je tehnicki radjen u Svicarskoj a ne kod nekog rodje ili kuma koji ce za 100 kuna progledati kroz prste zato jer mu ulje pusta ne semeringu i ima lufta na volanu :D :D tako da.....
a Tamica nema u CH :D :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To ti je tak , za silu .Cijena kampiranja se približila a negdje vec prestigla cijenu APP-a .
Nekad sam bio jako zagrijan za kamp-kucicu , sad mi je drago da mi ne smeta .
 
J

Jadranko

Guest
puknuti kaže:
To ti je tak , za silu .Cijena kampiranja se približila a negdje vec prestigla cijenu APP-a .
Nekad sam bio jako zagrijan za kamp-kucicu , sad mi je drago da mi ne smeta .

To mozda ti gledas tako da si usparas love sa campiranjem..
ja ga nisam kupio da usparam love na feriju,nego da provedem odmor malo drugacije nego inace,kuzis...
pa ako mi se svidi onda kupujem jos veci sa C kategorijom ovo je za pocetak da vidim dali sam ja za to ili ne...
meni je totalno svejedno koliko kosta zelim nesto drugacije ..
hotel mi je dojadio...a evo ti npr,samo ova slika ovako blizu mora nikad neces biti pa neznam u kojem hotelu da budes..
ovo je otok Rab mjesto je Lopar a plaza se zove rajska plaza 1.5 km pjescane plaze idealno za djecu a samo si 10 metara od vode..
e zbog takvih stvari ja idem sa camperom toga nema u hotelu da si tako blizu plaze..
bar ja mislim tako

ajd pozzz




 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Jadranko kaže:
Mrki ima popuno pravo.
evo ovaj moj je 307 D ima 53 kw 2.4 litre motor 5 brzina.
Prije 3 dana sam mu radio onaj kako se kaze kod nas Abgastest.( izduvni plinovi kak ono zaboravih sad ) :lol:
i sve je O.K sad sam miran naredne 2 godine.
Mjenjao sam mu ulje i filter bog te skoro 7 litara je stalo :shock: 15 w 40 nista bolje mu netreba sto gusce to bolje :D
ovaj moj ima i motornu kocnicu,,ko nevjeruje budem uslikao za koji dan.
sad ga jos sredjujem iznutra bit ce to hotel sa 4 zvjezdice.
uglavnom frisko je bio na tehnickom i sve pet...
znaci nista nisu nasli..
zadnji diferencijal je suh kao barut motor isto tako..eto rekoh da ukratko opisem stanje...

i ne zaboravi ZJ da je tehnicki radjen u Svicarskoj a ne kod nekog rodje ili kuma koji ce za 100 kuna progledati kroz prste zato jer mu ulje pusta ne semeringu i ima lufta na volanu :D :D tako da.....
a Tamica nema u CH :D :D

Dečki, promašili ste cilj. Za takvu vrstu vozila nije važna trajnost motora, jer to ionak radi par tisuća godišnje. Mene zanima "kanta" ili kućica, kak god hoćeš. Važnije je da ne prokišnjava i nije trula šasija. Nije važno jel na podvozju DB-a, Iveca, Forda ili Tamića...

Jadranko, ako misliš da su u Švici strože tehničke kontrole, onda se varaš. Nebi vjeroval kak je u mom kraju to strogo (i drago mi je da je tako), i nigdje ne prolazi 100kn.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ma dobro,kužim kaj tebe zanima... stanje kućice... ajd jadranko poslikaj iznutra pa da vidimo na kaj to liči... :D :D
 
J

Jadranko

Guest
ZJ
Ma sve pet ako kazes da je tako kod tebe da su strogi na tehnickom,hmmm mada sam slabo u to uvjeren.
znam da kod mene u slavoniji su tako korumpirani da ljudi iz npr.vinkovaca dolaze kod nas da registriraju kamione,jer su u tako losem stanju da nemogu proci u vinkovaca na tehnickom..
mislim da ti to sve govori.,,,btw kod nas je 100 kuna cak i previse kad mu dadnes hehehee.... 10 eura plafon :mrgreen:


MRKI 88
uslikat cu ga kada bude gotov trenutno sam ga rasturio iznutra i uredjujem po svom ukusu..
vec sam stavio monitor Acer od 55 cm bit ce i stacionirani Laptop sa Tv kartom i internetom..
budes vidio kad zavrsim..

pozzz
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav druže!
Jesi sredio onu kućicu od mercedesa???
Ako jes,,,daj koju fotku da vidimo,,,,pa ako bar ja nemogu uživati, da vidim kako drugi mogu...hehehe...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
J

Jadranko

Guest
joekiki kaže:
Pozdrav druže!
Jesi sredio onu kućicu od mercedesa???
Ako jes,,,daj koju fotku da vidimo,,,,pa ako bar ja nemogu uživati, da vidim kako drugi mogu...hehehe...
Pozdrav Joe! :mrgreen:

Cao Joe
ma sredio sam kolko sam imao vremena,puno sam na poslu radio pa sam imao jako malo vremena da mercedesa sredim.
ali nije lose cak sam ovo ljeto 3 tjedna bio na pagu u novalji sa njim.
ide ko metak posrce jedno 11-12 litara i to je to V-max 95 km/h :p

i tako ajd stavit cu par slika sada a ostale kad uhvatim vremena u guzvi sam trenutno,svira se na veliko i planiramo neki spot snimat tako da sam u frci totalno..

aj ziviiiooo ti meni..

pozzzz

http://img245.imageshack.us/img245/184/ ... 138036.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/1111/6 ... 138036.jpg
http://img257.imageshack.us/img257/259/ ... 138036.jpg
http://img63.imageshack.us/img63/3860/6 ... 138036.jpg
http://img245.imageshack.us/img245/7750 ... 138036.jpg
http://img260.imageshack.us/img260/4576 ... 138036.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozzz...
Neka neka,,,kupi ću i ja kamp kućicu...
Sad mi teraš inat sa ovim fotkama...
Pa mogu ti reći da sam ja kupio novog stojadina, ali mi tvoja instrument tabla bolje izgleda posle xx godina, nego što su ovi u zastavu skleptali!
Svaka ti čast,,,neznam koliko si pretrpan poslom, al kad treba, znaš da uživaš...
Ni meso se nije ispeklo na roštilju...ali već je gajba prazna...eeeee mogu misliti kakvo je to pecanje bilo posle roštilja, i xxxxx piva...hehehe....
Bitno je da se dešava nešto...ajd pa udri po bubnjevima...
Pozzz Joe! :mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Poz Jadranko da te pitam, jel ove dvije slike lokacija negdje između VI - ŽU? Ja mislim da sam se tamo jednom izgubio. Slična mi priroda :lol:
 
J

Jadranko

Guest
Kontam kaže:
Poz Jadranko da te pitam, jel ove dvije slike lokacija negdje između VI - ŽU? Ja mislim da sam se tamo jednom izgubio. Slična mi priroda :lol:
jeste to su ti takozvane spacvanske sume.
bio sa ekipom na pecanju,tamo smo i nocili,ma lud provod bio.
mos mislit u 4h ujutro nestalo piva a joooj poslje panike majko moja :lol: :lol: :D :D
sva sreca naslo se rakije u prvoj pomoci hehehehe

pozzz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E znao sam :lol: Jednom se izgubim ali upamtim, lijepa priroda totalno ludilo, išao sma nešto iz Bosne i bila blokirana neka sela, onda su pravili neke divlje zaobilaznica tako da sam na kraju završio kod neke žice od lovišta :lol: Sreća auto imao airmatic, digao totalno ovjes i laganin, tour de slavonia :lol:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ZJ kaže:
Jadranko, ako misliš da su u Švici strože tehničke kontrole, onda se varaš. Nebi vjeroval kak je u mom kraju to strogo (i drago mi je da je tako), i nigdje ne prolazi 100kn.

Hi,hi, zj varaš se. Radio sam u CH jedno vrijeme, to je strašno, kakve kamione su nam vraćali, pa za plakat je bilo...
Kamion se prije tehničkog pere bar 8h na rampi (da dobro si pročito) inače pada ako se kontrolor zamaže pa makar i od križ kardana. Na jednom smo morali čak i šasiju farbat jer se na mjestima digla se boja, jedan je bio pao jer su našli 2 popustita vijka na šasiji (koji su bili skoro pa glumci, odnosno od ''velike'' važnosti), one gume što vjese na blatobranima moraju biti točno određene dužine (zbog tog su nam plavci skinuli jedan kamion s ceste, otpala ta guma)..
Onakav režim da je ovdje, mislim da nebi bilo 90% prometala na našim cestama što se sada voze...

Tamo proć tehnički je stvarno jebada..

Al brijem da je to i ok, samo kakve su tamo plaće a kakve su ovdje..
 
J

Jadranko

Guest
evo da se malo pohvalim.
stigla mi pila upravo danas pa ajde reko da stavim koju sliku.
ATV CF Moto X5
33 konja
500 ccm Variomat, 4x4, vitlo, kuka,vodeno hladjenje,,,,, bla bla bla

[youtube:2h96mxx4]d9227daA0zE[/youtube:2h96mxx4]
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
nema šta da se kaže,pravi stroj ;) .nek te dugo služi.koja je cijena?
 
J

Jadranko

Guest
josip123 kaže:
nema šta da se kaže,pravi stroj ;) .nek te dugo služi.koja je cijena?

8900 chf = 40900 kuna po nekom srednjem tecaju..
uglavnom je jeftiniji nego u HR neznam zasto al tako je.
Neki zastupnik u HR prodaje za 50000 kuna cini mi se da sam vidio negdje reklamu..
ma sve u svemu okej je....
pozzz
 

Najnoviji postovi

Na vrh