• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jadranko

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zašto variomat :scratch ?
Aj sad u detalje ..to je snimano kod nas ili CH?
ako je kod nas kako si ga prevezao preko grane , on ima CH tablicu :scratch na prikolici ? kako to ide?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
japanac ili nešto drugo????? ima kardane ili polouosovine?
imaš spore brzine što još od dodatne :?: :?: :?: :?: gdi si ga kupio?
ja grizem na 750ccm s kardanima automatik s sporim brzinama šerom i 4x4 vitlo i ostalo kaj još se drži te opreme. dobio bi ga za 39000 kuna, sad su na akciji jer izlazi nova linija pa su cijene maximalno spustili, jer ih još ima na lageru dosta. al opet puno mi je tolko, a austvari 30000 kuna jeftini je nego kako je bio u prolječe.
linhai je marka oriđiđi japanac. atv ima neke veze s kinom a neka druga oznaka je original japanac i ima garanciju 3 godine. i dao mi čovjek adresu od ljudi koji su uzeli i kontaktorao sam se s njima i prezadovoljni su s njima i za preporučiti su po riječima vlasnika :!: :!: :!:
 
J

Jadranko

Guest
puknuti kaže:
zašto variomat :scratch ?
Aj sad u detalje ..to je snimano kod nas ili CH?
ako je kod nas kako si ga prevezao preko grane , on ima CH tablicu :scratch na prikolici ? kako to ide?

Pa svi ATV koji su automatic rade preko variomata neznam otkud takvo pitanje. :lol:
a sad ovo drugo da si malo bolje pazio skuzio bi da ja zivim i radim u Svici tako da je i ovaj video tamo napravljen...

pozzz
 
J

Jadranko

Guest
kikic MF kaže:
japanac ili nešto drugo????? ima kardane ili polouosovine?
imaš spore brzine što još od dodatne :?: :?: :?: :?: gdi si ga kupio?
ja grizem na 750ccm s kardanima automatik s sporim brzinama šerom i 4x4 vitlo i ostalo kaj još se drži te opreme. dobio bi ga za 39000 kuna, sad su na akciji jer izlazi nova linija pa su cijene maximalno spustili, jer ih još ima na lageru dosta. al opet puno mi je tolko, a austvari 30000 kuna jeftini je nego kako je bio u prolječe.
linhai je marka oriđiđi japanac. atv ima neke veze s kinom a neka druga oznaka je original japanac i ima garanciju 3 godine. i dao mi čovjek adresu od ljudi koji su uzeli i kontaktorao sam se s njima i prezadovoljni su s njima i za preporučiti su po riječima vlasnika :!: :!: :!:

ovako ako te malo vise zanima idi na http://www.leo-pard.eu/cro/atv.html
to je generalni uvoznik za hrvatsku.
moj ima sve od ovoga sto si nabrojao.
linhai je 65% republik off china i 35% yamaha
tako da ne bude zabune.
ja za svoga ne mogu puno reci jer je tek 5 dana star :D

al se javim uskoro kad sga malo bolje upoznam :lol: :lol: :lol:

a evo ti i jedna jaaako korisna internet stranica = forum iz Hr sve o ATV i Quadovima

www.croline.com

pozzzz
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav Jadranko!
Ma samo ga vošti, i ganjaj...mašina do jaja...
Poz Joe!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jadranko kaže:
Pa svi ATV koji su automatic rade preko variomata neznam otkud takvo pitanje. :lol:
a sad ovo drugo da si malo bolje pazio skuzio bi da ja zivim i radim u Svici tako da je i ovaj video tamo napravljen...

pozzz
Aj dobro krivo sam pitao .,moj prvi izbor bi bio klasičan mjenjač ..bila bi mi bitnija mehanika nego instrument tabla ,rucke itd..no to je druga prica .
Dakle pitanje je bilo zašto variomat a ne klasika .., za stroj takve jacine i namjene mi je prikladniji klasicni ...ali to je moje subjektivno mišljenje ..tebi ne mora znaciti ništa .

Jasno mi je radiš u CH ..no nisma skužio da si iz blata otišao u blato ;) pa mi je logika govorila da je to u HR ...a i pišeš da je kod nas skuplji ti nekih 10 000 . E po tome sam skužio da si ga htio voziti u HR a kupio si ga gore radi cijene :|
 
J

Jadranko

Guest
puknuti kaže:
Jadranko kaže:
Pa svi ATV koji su automatic rade preko variomata neznam otkud takvo pitanje. :lol:
a sad ovo drugo da si malo bolje pazio skuzio bi da ja zivim i radim u Svici tako da je i ovaj video tamo napravljen...

pozzz
Aj dobro krivo sam pitao .,moj prvi izbor bi bio klasičan mjenjač ..bila bi mi bitnija mehanika nego instrument tabla ,rucke itd..no to je druga prica .
Dakle pitanje je bilo zašto variomat a ne klasika .., za stroj takve jacine i namjene mi je prikladniji klasicni ...ali to je moje subjektivno mišljenje ..tebi ne mora znaciti ništa .

Jasno mi je radiš u CH ..no nisma skužio da si iz blata otišao u blato ;) pa mi je logika govorila da je to u HR ...a i pišeš da je kod nas skuplji ti nekih 10 000 . E po tome sam skužio da si ga htio voziti u HR a kupio si ga gore radi cijene :|

ovako da ti ukratko objasnim.
ATV = all terrain vehicle je moja masina = radna masina tocnije receno na hrvatskom .
QUAD = je sportska masina i ona je sa mehanickom getribom.

eto to su ti 2 vrste motornih cetverotockasa iliti kako se na HR kaze :lol:
Svi ATV su sa variomat i mislim da je okej tako.
jer ja kad idem sa njim u brdo i moram stajati a ne sjediti ja nemogu tek tako lako saltati brzine.
to je jako tesko i zato je zbog toga a i puno drugih razloga napravljena automatska getriba.

A kod Quadova je druga stvar,manji su i brzi tako da njima mogu ugraditi mehanicku getribu..
to ti je moje misljenje onako otprilike,,e sad ako te jos detaljnije zanima,onda se uclani u neki ATV forum pa istrazuj :lol: :lol:

A sto se tice blata ja sam rodjen u blatu i volim blato,pa to sad bila zupanja ili svicarska svejedno je.... :D :D :D

pozzzz
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Je , je potrudio si se ,hvala ..samo ne znam koji se kur.ac smiješ . :lol: :lol:

Jedino po tvom ispada da nema quada sa automaskim mjenjačem...a ima ;)
 
J

Jadranko

Guest
puknuti kaže:
Je , je potrudio si se ,hvala ..samo ne znam koji se kur.ac smiješ . :lol: :lol:

Jedino po tvom ispada da nema quada sa automaskim mjenjačem...a ima ;)

pa smijem se zato sto sam napisao ako te sta vise zanima da sam istrazujes,,npr. na ovom croline forumu.
jer ni ja neznam bas,, bas sve i ja sam novi u tome svemu tako da ono kuzis......

al cekaj malo dok ga ispitam i napravim koju tisucu kilometara onda ti kazem sta je bolje mehanicki ili automatski..

aj pozzz
 
J

Jadranko

Guest
[youtube:3c7ji5q2]eJsK0UTDHJg[/youtube:3c7ji5q2]
evo samo kratki video usput da stavim.
malo glupiranja sa ATV prije par dana.
pozz svima :lol: a narocito joekikiju !!! ;-)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav Jadranko!
Hehehehe :lol: :lol: :lol: ,,,da nije malo bio blizu auto, kod akrobacije??? :lol: činilo mi se...al imaš muda...svaka čast!
Akrobacije,,,ludilo...a posle malo pive... :prayer:
Hvala na poz,,,pozzz i tebi, živ bio...
Poz Joe! :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Jadranko, odličan je!!! Dobro je Joekiki rekao, imaš muda, umalo nisi pokupio onaj auto!
 
Na vrh