• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Sve je sređeno već prije 3 tjedna, u tunelima već teraju cvijetne pupoljke... Još 35-40 dana pa počinje veselje :mrgreen:.
Dali bi ko mogel nabaviti švicarsku sortu thuchampion ili jpš bolje thutop??? Čul sam da je ima po Srbiji pa ako je ko u mogućnosti za stotinjak komada - plaćam duplo (2kn komad) :) .
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ja sam moje juče počpricao Actarom (lani je bilo problema sa cvjetojedom). Mislim da mu je Actara dovoljno za ovu godinu. :gitarist:
 
H

huska

Guest
znali neko nesto o folijarnoj prehrani JAGODE,kisa cesto pada a ja moram prehraniti da zaljevam bilo bi previse vlazno.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Vrlo jednostavno - Gnojivo za folijarnu prihranu + šprica. Vele da je isto ili čak i bolje od navodnjavanja. :scratch
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Pretpostavljam da sredstvima tipa ZEOGREEN+P, BIOMIT PLUSSZ, a i crvenim kristalonom.
 
H

huska

Guest
Pretpostavljam da sredstvima tipa ZEOGREEN+P, BIOMIT PLUSSZ, a i crvenim kristalonom.

e ovo,kristalone sam vec kupio i zaljevao sa njima ali sada ova kisa pa moram folijarno ali kako zna li neko konkretno koliko cega
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
e ovo,kristalone sam vec kupio i zaljevao sa njima ali sada ova kisa pa moram folijarno ali kako zna li neko konkretno koliko cega
Može se svako gnojivo za fertirigaciju (vodotopivo) dodavati i folijarno (od 1-3 grama/lit. vode). Ovisno kako si proveo jesensku gnojidbu, sada je dovoljno ići sa nekim univerzalnim 20-20-20 + mikroelementi.
Od posebnih preporuka tu je:
- bor (B) - radi cvatnje i početne faze razvoja ploda
- magnezij (Mg) - radi intenzvnije fotosinteze (najbolje obični Mg-sulfat; Magnesiogreen ili slično). Posebno ističem sumpor (S) koji je važan za tvorbu aromatskih spojeva (jagode bolje mirišu, tako da je Mg-sulfat obavezan)
- i biostimulator (kad već svi pričaju o njima, onda ti i to preporučam; učinak ovisi u kakvom je stanju nasad; što je nasad u lošijem stanju, učinak je izraženiji).
:mrgreen:

p.s. Količine ovise o gnojivu, te obično piše na pakiranju.
 
Posljednje uređivanje:

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Kada se već reklamira; o ovom (i sličnim -greenovima) smo već pisali; nekada Megagreen... 8).
A što to već piše na web stranici:
"To je jedinstveno ekološko, potpuno prirodno mineralno sredstvo za folijarnu prihranu biljnih kultura. Namijenjeno je poboljšanju cvatnje, povećanju uroda i podizanju imuniteta biljke"
....
malo niže na stranici
....
"ZEOGREEN+P je na temelju suglasnosti Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ruralnog razvoja: Klasa 320-11/10-01/79 UR-broj: 525-02-1-0570/10-2 razvrstan kao poboljšivač tla."

E sada ili je folijarno gnojivo ili je poboljšivač tla :scratch.
Hmm....

A evo i sastava:
Sadržaj ZEOGREENA+P prema analizi Agronomskog fakulteta sveučilišta u Zarebu, zavod za ishranu bilja pod brojem 959-12/109:
CaCO3 – 69,80% ; SiO2 – 14,84%....
... znači mljeveni kalcit i silikat čine gotovo 85% preparata. Oba netopiva u vodi (istini za volju kalcit se može otopiti, ali kroz malo više godina a silicij-oksid potpuno netopiv, bar na nekoliko stotina godina).
:axe:

p.s. Ma napisao sam u jednom postu za koju se kulturu koriste takvi preparati (i imaju učinak, i to samo mehanički), ali za jagodu definitivno ne vidim mogućnost primjene
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Kada se već reklamira; o ovom (i sličnim -greenovima) smo već pisali; nekada Megagreen... 8).
A što to već piše na web stranici:
"To je jedinstveno ekološko, potpuno prirodno mineralno sredstvo za folijarnu prihranu biljnih kultura. Namijenjeno je poboljšanju cvatnje, povećanju uroda i podizanju imuniteta biljke"
....
malo niže na stranici
....
"ZEOGREEN+P je na temelju suglasnosti Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ruralnog razvoja: Klasa 320-11/10-01/79 UR-broj: 525-02-1-0570/10-2 razvrstan kao poboljšivač tla."

E sada ili je folijarno gnojivo ili je poboljšivač tla :scratch.
Hmm....

A evo i sastava:
Sadržaj ZEOGREENA+P prema analizi Agronomskog fakulteta sveučilišta u Zarebu, zavod za ishranu bilja pod brojem 959-12/109:
CaCO3 – 69,80% ; SiO2 – 14,84%....
... znači mljeveni kalcit i silikat čine gotovo 85% preparata. Oba netopiva u vodi (istini za volju kalcit se može otopiti, ali kroz malo više godina a silicij-oksid potpuno netopiv, bar na nekoliko stotina godina).
:axe:

p.s. Ma napisao sam u jednom postu za koju se kulturu koriste takvi preparati (i imaju učinak, i to samo mehanički), ali za jagodu definitivno ne vidim mogućnost primjene

Iskreno, ja to ne koristim, ali prijatelj Google je to izbacio pa reko možda kome pomogne :)
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ja sam moje juče počpricao Actarom (lani je bilo problema sa cvjetojedom). Mislim da mu je Actara dovoljno za ovu godinu. :gitarist:
Ha, ha, riješio sam cvjetojeda.
Prošlu noć bio mraz (temp. na 5 cm od tla je bila -3 C) i smrznuli su cvijetovi :x; pogotovo oni koji su već bili na kraju cvatnje.
Šteta bar 50% (toliko ima crnih plodova; vidjeti ćemo što je sa ostalima).
A danas pada kiša, konačno nakon 3 suha mjeseca :cry:
 
H

huska

Guest
Kada se već reklamira; o ovom (i sličnim -greenovima) smo već pisali; nekada Megagreen... 8).
A što to već piše na web stranici:
"To je jedinstveno ekološko, potpuno prirodno mineralno sredstvo za folijarnu prihranu biljnih kultura. Namijenjeno je poboljšanju cvatnje, povećanju uroda i podizanju imuniteta biljke"
....
malo niže na stranici
....
"ZEOGREEN+P je na temelju suglasnosti Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ruralnog razvoja: Klasa 320-11/10-01/79 UR-broj: 525-02-1-0570/10-2 razvrstan kao poboljšivač tla."

E sada ili je folijarno gnojivo ili je poboljšivač tla :scratch.
Hmm....

A evo i sastava:
Sadržaj ZEOGREENA+P prema analizi Agronomskog fakulteta sveučilišta u Zarebu, zavod za ishranu bilja pod brojem 959-12/109:
CaCO3 – 69,80% ; SiO2 – 14,84%....
... znači mljeveni kalcit i silikat čine gotovo 85% preparata. Oba netopiva u vodi (istini za volju kalcit se može otopiti, ali kroz malo više godina a silicij-oksid potpuno netopiv, bar na nekoliko stotina godina).
:axe:

p.s. Ma napisao sam u jednom postu za koju se kulturu koriste takvi preparati (i imaju učinak, i to samo mehanički), ali za jagodu definitivno ne vidim mogućnost primjene

a tako su ga lijepo nahvalili,znaci otpada

Može se svako gnojivo za fertirigaciju (vodotopivo) dodavati i folijarno (od 1-3 grama/lit. vode). Ovisno kako si proveo jesensku gnojidbu, sada je dovoljno ići sa nekim univerzalnim 20-20-20 + mikroelementi.
Od posebnih preporuka tu je:
- bor (B) - radi cvatnje i početne faze razvoja ploda
- magnezij (Mg) - radi intenzvnije fotosinteze (najbolje obični Mg-sulfat; Magnesiogreen ili slično). Posebno ističem sumpor (S) koji je važan za tvorbu aromatskih spojeva (jagode bolje mirišu, tako da je Mg-sulfat obavezan)
- i biostimulator (kad već svi pričaju o njima, onda ti i to preporučam; učinak ovisi u kakvom je stanju nasad; što je nasad u lošijem stanju, učinak je izraženiji).
:mrgreen:

p.s. Količine ovise o gnojivu, te obično piše na pakiranju.

ove 3x20 vec imam i njima sam zaljevao i to 1g/1l a mislim da folijarno mora ici dosta vise.
i kako to treba ako prskam ujutro a posle podne padne kisa dali sam dabe prskao hoceli kisa to saprati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

mojca

Guest
Dali netko od vas jagodara ima jagoda tj.onih vitica viška da bi htjeli dati za posaditi za privatni vrt?
 
H

huska

Guest
Dali netko od vas jagodara ima jagoda tj.onih vitica viška da bi htjeli dati za posaditi za privatni vrt?

ja ti rado poklanjam+neka obicna upustva za sadnju
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
ove 3x20 vec imam i njima sam zaljevao i to 1g/1l a mislim da folijarno mora ici dosta vise.
Ne bi trebalo ići u većoj koncentraciji od navedene jer to ipak nisku gnojiva posebno formulirana za folijarnu primjenu. Ako želiš ići sa višom koncentracijom, onda treba i posebno formulirana folijarna gnojiva.
huska kaže:
i kako to treba ako prskam ujutro a posle podne padne kisa dali sam dabe prskao hoceli kisa to saprati
Ovisi o tipu gnojiva (hraniva) i aditivima koji se u njima nalaze (skuplja gnojiva sadrže aditive protiv ispiranja i za brže upijanje). Ali u roku od 12 sati upije se većina elemenata, tako da ne bi trebalo biti problema.
 
M

mojca

Guest
Onda ništa,to je zbilja neizvedivo.Nekak ću se drugačije snać
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Onda ništa,to je zbilja neizvedivo.Nekak ću se drugačije snać

imam za svoje potrebe malko više od 100 komada jagoda mjesečarki i pognojio sam ih sa plantelom za jagode, zna li neko ima li kakvog učinka
 

Najnoviji postovi

Na vrh