• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Molim te bobostar dali ove novo posađene jagode treba u jesen ošišati ili na proljeće.:prayer:
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Molim te bobostar dali ove novo posađene jagode treba u jesen ošišati ili na proljeće.:prayer:
Tehnlogoja "šišanja" je i za mene nova stvar.
Prvi puta sam ove godine "ošišao" jagode nakon berbe.
Lani sam sadio vlastiti materijal (iz vriježa), nisam ih šišao i dobro su rodile u proljeće.
Čekam kišu sada za sadnju novih jagoda (ponovo vlastiti materijal iz vriježa), i u načelu odstranim svo bolesno, staro i oštećeno liše.
E sad' dal "šišat" il ne?
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
imam mjesečarke jagode oko 500 komada..za vlastite potrebe-hobi proizvodnja. Odstranjujem vriježe redovito...te ih sadim u posude , i čekam da puste jako korjenje. Zatim ih sadim u vrt.Sada imam pripremljenih oko 120 sadnica i čekam kišu da ih posadim...Nikad ne sadim sadnicu a da nema razvijeno korijenje. Primitak mi je 100%, ali to je moj način ...Još sad imam lijepe plodove jagoda ..bolje mi rode kad redovito odstranjujem vriježe. I da...odstranjujem bolesno lišće tokom sezone, a krajem zime ih ošišam.
pozdrav
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
imam mjesečarke jagode oko 500 komada...v

U tome i je stvar. Mjesečarke se šišaju svaki put poslje branja, biljka se na taj način šokira i počinje nanovo terati listove i plodove. na isti način se i kod 'normalnih' jednorodnih jagoda može dobiti drugi, jesenski rod. Uglavnom, definitivno odstranjivati bolesno lišće, paziti na karence( ako se prskaju) i čim više uživati u slatkim jagodama :supz:.
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
U tome i je stvar. Mjesečarke se šišaju svaki put poslje branja, biljka se na taj način šokira i počinje nanovo terati listove i plodove. na isti način se i kod 'normalnih' jednorodnih jagoda može dobiti drugi, jesenski rod. Uglavnom, definitivno odstranjivati bolesno lišće, paziti na karence( ako se prskaju) i čim više uživati u slatkim jagodama :supz:.

Nisam znala da se u sezoni šišaju..hvala na savjetu..probat ću slijedeće godine šišati poslije prvog uroda ...pozdrav
 
D

doza

Guest
pozz ljudi
ako netko zna gdje naruciti frigo sadnice u Hrvatskoj
jer mislim da se treba naruciti i do 6mj ranije
hvala
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
pozz ljudi
ako netko zna gdje naruciti frigo sadnice u Hrvatskoj
jer mislim da se treba naruciti i do 6mj ranije
hvala

Jednostavno, www.fragaria.hr.
Mislim da nitko drugi ne vrši distribuciju sadnica jagode, pogotovo ne velike količine.
:rolleyess:
 
M

MOCO

Guest
pa jel ta proizvodnja još postoji? meni se nekako učinilo das se više nitko u to ne upušta, mora da se varam.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
frigo sadnice se mogu nabaviti i u Sivis-u, Donja Lomnica, Odranska 10.
Bolje je nazvati čovjeka u 3. mjesecu nego čekati 5. kad su naruđbe več gotove. Do sada imamo za čovjeka samo riječi pohvale, a i stalno uskače sa savjetima. Nabavlja manje više sve sorte kao i ovi u fragariji. I jedni i drugi su blizu, na kojih 10 km tak da to dođe na isto.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
pozdrav
može li mi tko reći koja je cijena frigo sadnica tipa arosa i drugih. Isto tako me zanima cijena kontejnerskih zelenih sadnica, njihova cijena, te dali možda netko od vas prodaje iste?
živili
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
okvirno su cijene frigo sadnica 1.80 kn + PDV, sad ovisi o sorti +/- 0.10 i A+ sadnice ( jako korjenje, mogu se brati u jesen ako se sade početkom ljeta) su još skuplje oko 2.5 kn
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
hvala vladimirec
a zna li tko kakva je cijena zelenih kontejnerskih sadnice, ima li ih netko za prodaju, može i na PP
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Očito nitko nezna :(
Pitao sam u Fragariu al nema odgovora.
Ma mislim da ih nitko niti ne radi; svi su sada na frigo sadnicama (uvoz), to je nekak' lakše.
Ove kontejnerske traže puno (i prostora, i supstrata, i vremena) pa to baš i ne ide....:shock:
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Ma mislim da ih nitko niti ne radi; svi su sada na frigo sadnicama (uvoz), to je nekak' lakše.
Ove kontejnerske traže puno (i prostora, i supstrata, i vremena) pa to baš i ne ide....:shock:
Na stranici Fragarie piše da prodaju frigo sadnice i kontejnerske.
 
G

Goga002

Guest
I ja bi voljela znati cijene svih sadnica te koja vrsta bi bila najbolja za Moslavački kraj ?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
hvala vladimirec
a zna li tko kakva je cijena zelenih kontejnerskih sadnice, ima li ih netko za prodaju, može i na PP

Zelene sadnice su oko 3,00kn/kom...treba ih naručiti godinu dana unaprijed...
 
G

Goga002

Guest
Zelene sadnice su oko 3,00kn/kom...treba ih naručiti godinu dana unaprijed...

Uh godinu dana unaprijed ,nije to malo pre veliki vremenski rok narudžbe ,iskreno sad me to asociralo na idealno vjenčanje (primjer u obitelji bio oš se vjenčat unaprijed godinu dana počni pripreme) , čitajuči razgovarajuči i istraživajuči trebala bi u 7. mjesecu posaditi sadnice jagoda
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Uh godinu dana unaprijed ,nije to malo pre veliki vremenski rok narudžbe ,iskreno sad me to asociralo na idealno vjenčanje (primjer u obitelji bio oš se vjenčat unaprijed godinu dana počni pripreme) , čitajuči razgovarajuči i istraživajuči trebala bi u 7. mjesecu posaditi sadnice jagoda

Ja ti kažem ono što će ti reći svaki uvoznik zelenih sadnica...nisu to frigo sadnice da se mogu zamrznuti i čekati da ih netko kupi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh