• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode

D

Dida

Guest
Pozdrav jagodari kakvo je vrijeme kod vas.Kod nas kise ne prestaje cak je bilo i snijega:twisted:

Mi smo jagode prekrili agrilom i molimo boga da ne bude minusa inace smo gotovi slusajuci vremensku prognozu sutra javljaju 0 :cry:

Trazila sam Drin da kupim ali to je nemoguca misija nudjen mi je Basic Power bioloski aktivator rasta Italijani ga rade zna li iko ista o njemu goglajuci nista nisam pronasla i sad se uzdam u vas.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...Basic Power bioloski aktivator rasta
Vrlo sličan Drin-u.
Basic Power je na bazi aminokiselina i polisaharida uz dodatak dušika.
Sastav je: 42,6% aminokiselina (od toga 15% slobodnih aminokiselina), 7,6% dušika i 21% ugljika (C).
Slobodno kupi; nemaš što više čekati. Doza 300 mL/100 lit. vode (ako imaš kapanje, može i korz fertirigaciju (iako to ne piše na etiketi; ali tako ćeš sada najlakše aplicirati dok je pod Agrilom).

Javi samo koja je cijena te što piše na etiketi tko je uvoznik.
:D

(p.s. Proizvođač je Puccioni Spa., Vasto, Italia)
 
D

Dida

Guest
Jeste Puccioni je proizvodjac a Konus Glorija uvoznik ali ne mogu jos prskati kod nas kisa jos ne staje.
Mozda uspijem sutra znam da mogu preko KPK ali najvise bi volila preko lista ako bi uspjela.

Cijena je 11 eura
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6c6ICSgVK4o[/YT]
Evo izum za branje jagoda :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Jeste Puccioni je proizvodjac a Konus Glorija uvoznik ali ne mogu jos prskati kod nas kisa jos ne staje.
Mozda uspijem sutra znam da mogu preko KPK ali najvise bi volila preko lista ako bi uspjela.

Cijena je 11 eura

Ako je kod nas Drin oko 200,00-230,00 kn (cca. 25-30tak EUR) onda je ova cijena od 11 EUR izvrsna.

Kupi odmah dvije boce :mrgreen:
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Evo i mojih bebica. Sorta Asia, prva godina u visokom tunelu. Najkrupnija na Dolcu :) Izabrao 10 krupnijih (skoro 800g) za vaganje i fotosešn ali sve su daleko iznad prosjeka :) Slikano na A4 formatu papira, obratiti pažnju na kovanicu od 5 kn :lol:

Jagode-plodovi005.jpg



Jagode-plodovi007.jpg


Ovo na dlanu je Alba, isto plastenik, malo manje krupna, ali i ona iznad prosjeka.

Jagode-plodovi001.jpg
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Hej, kaj si kovanice oprao u veš mašini, da su se tako stisle? :mrgreen:

p.s. Lijepo je. Svaka čast.

Hehe . Najbolja stvar je što su unatoč krupnoći stvarno dobrog mirisa i okusa. Nismo ih htjeli brati dok pravo ne dozrele.
 
D

Dida

Guest
Ja imam nesto malo mjesecarki nemam pojma koja je vrsta :scratch ali se meni ne svidjaju uopste.Beremo ih samo za nase potrebe za kupca ni slucajno nisu jer u roku sat vremena sve se istope.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kod mene čovjek mlati pare na tim mjesečarkama, sad su 20 kuna kilogram, berbu ima svakih 4-6 dana i okrene po 1000 eura.
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Da li ima netko za prodati sadnice slijedećih sorti jagoda: THUTOP, ROXANNA, THUCHAMPION ili SYRIA? Treba mi cca 115 komada.
 
H

Hrvach

Guest
Planiram posaditi nasad jagoda od cca. 3-5 000 m2, zanima me koje firme preporučujete za nabavku sadnica i općenito koja ima kvalitetniju i bolju uslugu? Kontaktirao sam Sivis iz D. Lomnice i činili su mi se i više nego dobri. Dalje me zanima koga mi preporučujete za nabavku mulch folije i po kojoj cijeni? Od koga i po kojoj cijeni nabavljate gnojivo (Poly feed ili neko slično vodotopivo gnojivo). Planiram saditi frigo A+ sadnice na proljeće pošto sam zakasnio na jesensku sjetvu. Od tih sadnica bi stvorio neku vrstu matičnjaka za buduće "domaće" sadnice koje bi sadio u kontejnere od stiropora i bile bi plasteniku do sadnje na otvoreno. Čitam zadnja 2mj svakakve tekstove o jagodama, kontaktirao sam neke proizvođače i mogu reći da sam čuo sve i svašta. Od nemarnih ljudi koji kukaju kak ništa ne valja, država,vlada, Sanader svi su im krivi kaj im neide,a sami sebe ne vide. Bilo je i ljudi na kojima se kroz razgovor vidi da su savjesni i sposobni proizvođači koji će te uputiti u svaku sitnicu, takvi nikad nisu kukali da im nešto ne valja i da imaju problema s otkupom. Uglavnom plan je sljedeći: U dogledno vrijeme napraviti analizu zemlje, na jesen pognojiti sa stanjakom i umjetnim gnojivom kolko bude potrebno i izorati polje, takvu otvorenu brazdu ostaviti preko zime da se gnoj rastopi i uđe u zemlju, nakon toga tanjuranje, frezanje i gredičanje. Bušenje bunara ću obaviti na proljeće. Radna snaga mi nije preveliki problem ali me zanima koliko je od prilike berača potrebno za površinu od 4000m2 na kojoj je neki prosječan urod?
 
D

dariosmit

Guest
Pozdrav... KAkva je razlika izmedju mjesecarski i jednorodnih ..al ne mislim da ovi jednom radjaju a ovi vise puta. JEr kod mene na bvvikednici imam 150 sadnica marmolade... posadjeni prije 5 godina. E sada sam mislio da to izvadim i da posadim nove radi obnove e sad ne znam dali da uzmem mjesecarku ili jedno rodnu... Molim da mi neko pomogne. pozdrav:butthead::rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh