• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Japanske prepelice

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Pogledaj na njuškalu. Malo sam pogledao ima u Kaštel Lukšiću jaja za nasad 1,5 kn/kom, a prepelice 25 kn/kom.Ovo nije preporuka samo primjer oglasa.
 

sarac

Novi član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
2
Pozdrav svima,
nisam odavno bio na forumu,nekada sam malo pratio teme o kunicarstvu...
Planiram nabaviti oko 100komada mladih japanskih prepelica,trenutno imam nekoliko komada pa me sada zanima;
posto cu nabaviti mlade zanima me koliko ce od toga biti odprilike zenskih,
koliki prostor treba za jedno jato od 50komada i ima li neko ideju kako napraviti boksove posto ih mislim drzati vani(nemam garazu i sl.)...
i ako neko ima nekih savjeta za uzgoj ; sta trebam paziti i tako to....
 

Samsung77

Novi član
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
14
Pozz
Nabavio sam 30 pilica Japanskih prepelica
Procitao sam mnogo toga o njima
pa imam jedno pitanje za ljude koji imaju vec duze vrijeme prepelice
Koliko smije jedan odrasli covjek pojesti skuhanih ili pecenih znaci termicki obradjenih jaja japanske prepelice ?
Ja sam razumio za jaja kada se piju svjeza 3-4 jajeta dnevno ali nisam razumio jeli se to isto odnosi i na jaja spremljena u jelima.
Hvala
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Odnos kokošjih i prepeličjih jaja je otprilike 1:5. Koliko odrasli čovjek smije pojesti kokošjih jaja?
Ne odnosi se na termički obrađena jaja i jaja u jelima.
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Pozz
Nabavio sam 30 pilica Japanskih prepelica
Procitao sam mnogo toga o njima
pa imam jedno pitanje za ljude koji imaju vec duze vrijeme prepelice
Koliko smije jedan odrasli covjek pojesti skuhanih ili pecenih znaci termicki obradjenih jaja japanske prepelice ?
Ja sam razumio za jaja kada se piju svjeza 3-4 jajeta dnevno ali nisam razumio jeli se to isto odnosi i na jaja spremljena u jelima.
Hvala

Mi imamo prepelice 4 i pol godine.

Za doručak , svaki drugi-treći dan, pojedemo 25-30 jaja žena i ja.(znači prosjek nam je oko 5 jaja na dan ,svaki )

Jako jačaju imunitet, najbolje je sirova al je to meni ljak pa ih pečemo na oko il kajganu il kuhamo, žena ih rokne i sirova tu i tam :eek::

Ima na netu negdje i kolko se pije za koju bolest/stanje, malo prosurfaj.....

Počeli smo ih uzgajat tak malo da se možda kaj proda i došli smo nakon pola godine do 90-100 jaja dnevno ( od cca 180-200 ) prepelica.Prodajemo na placu i prek oglasa al zimi prodaja stoji jer slabo nesu.

Trenutno ih imamo oko 40 i cca 25 jaja dnevno ( na proljeće ide novo jato).
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Klinke pojedu kolko žele. Jedna više voli kuhana pa ih pojede 6-7 a druga kajganu.

Nama je to ko kokošje jaje i ne odnosimo se prema njima kao prema "lijeku" , jedemo kolko hoćemo i kad hoćemo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
ja sam za dorucak derao po 50 komada svaki dan kajganih:)tako da neznam kakvih bi moglo biti problema i to sam jos bio na specijalnoj keto dijeti..pa sam usput i mrsavio..naravno bez kruha,ali eto..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Može li netko staviti sliku hranilice koju mogu sam izraditi.Prospu mi pola hrane.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ćekaj dok muški propjevaju a ženke proneso_Otprilike sa sedam tj.Ženke imaju šareno po prsima a muški crvenkasto žuto bez tih šara.Kod spolno zrelih muških ako stisneš zadak izlazi sjeme poput pjene.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Imam stopostotnu nesivost.Samo što mi ptice izgledaju dosta ofucano i umorno.Da li da ih na neko vrijeme odvojim od muških.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
kažu da japanci drže mužjake posebno i puštaju ih ženkama samo na 15 min dnevno da bi ih oplodili,ali moguće je da su dosta ofucane i nemaju perja zbog mitarenja koje je inače u 6 i 10 mjesecu,znači dva puta godišnje,a možda su samo stare
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
inače,prije par godina je na ovoj temi bila rasprava o tome da li se može izlijećiti ako prepelica nese jaje bez ljuske ili samo u opni
lijeka ima,stvar je u prehrani,trebaju dobivati veliku količinu soje u hrani,svaki dan vitaminsku bombu od zelenja,jabuke ili mrkve i zdrobljena kuhana kokošja jaja s ljuskom i ja sam im još davala tretman u trajanju od 10 dana,4 žličice geomicina na litru vode
imam svega dva jata i sve su bile bolesne,ali su se sve izlječile
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja trenutno imam 13 ž i 3 mužjaka.Svaki dan 13 jaja već dva mjeseca.Po noći im gasim svjetlo da ih odmorim no one i dalje sve nesu.Imao sam više od pola muških kad sam poćeo.Hranim ih smjesom ili sam pravim.Nekad im dajem salatu ili jabuku sjeckanu nožem na kocke.Ne znam kako će poslije nosit a do sada sam prezadovoljan.
 

effeh

Novi član
Tu od
22 Tra 2015
Poruka
12
Mozes li reci kojom ih smjesom hranis a kakvu hranu sam pravis...mislim na sastojke...hvala

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod nas ima za kupiti gotova sm jesa za kokoši nesilice.Ja kupujem od proizvođača Čakovec. 10 kg košta od prilike 45 kuna. Ako sam pravim onda kupim koncentrat za nesilice i mješam ga sa sitno mljevenim kukuruzom,pšenicom,ječmom,suncokretom...Zavisi šta imaš s tim da gledam da je kukuruzni šrot 50 posto u odnosu na druge žitarice.To onda zamješam sa koncentratom u odnosu 1 mjera koncentrata prema 3 mjere mljevenog žita.Uvijek napravim svježu hranu koliko mogo pojesti od hranjenja do hranjenja uglavnom stalno imaju za jesti.Kod njih je važno da im stalno ne mijenjaš osnovnu hranu.Isto tako da ne napraviš prejaku hranu jer im može otići jetra.Nekad im dam i mjericu nesamljevenog jećma i krišku zdrobljenog suhog kruha pomješano u osnovnu hranu.U vodu jednom mjesećno jabućni ocat oko žlicu na 2 litre.Othranio sam ih smjesom za puriće.Znam da će netko reći da ne radim dobro ali sam sam nadošo do toga i nesivost mi je 100 posto vjerovo netko ili ne.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh