• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
Hmm , pa visoka ti je zob ako je 80 cm ?
Ja to ne bi tretirao , niti pod razno .
U ječmu i pšenici se to primjenjuje več od nekih 15 cm visine pa do recimo 40 cm visine . Å to kasnije ideš sa primjenom to ti manje djeluje odnosno ako tretiraš več visoku kulturu jedva primjetno če joj smanjiti rast .
 
P

paor

Guest
mislio sam jer joj je završna visina oko 130

nema veze sad, na godinu ču morati povesti računa s tim
 
R

Ratarko

Guest
paor kaže:
mislio sam jer joj je završna visina oko 130

nema veze sad, na godinu ču morati povesti računa s tim

Ahaa , nema to veze koja joj je završna visina . U pravilu se sve tretira na drugom ili trečem koljencu onda nemaš zime .
 
B

bajki

Guest
I ja ču za nagodinu to pripremiti i onda udri i po žitu i po ječmu. Pa nek polegne ako može!
 
R

Ratarko

Guest
bajki kaže:
I ja ču za nagodinu to pripremiti i onda udri i po žitu i po ječmu. Pa nek polegne ako može!

Tako je , onda uložiš malo više gnojiva mineralnog ili folijarnog i staviš to na pšenicu ili ječam da ti sa povečanim prinosom opravdaju ulaganje u korektor rasta .
Možda najbitnija stvar sa tako tretiranom pšenicom je obuzdavanje kombajnera koji ti dođe vršiti žito , ako sam kombajniraš ista stvar . Zašto ? Zato jer pšenica tretirana sa korektorom rasta izgleda mala ( kao da joj nešto fali ) i kada kombajner vidi da je masa koja ulazi u kombajn osjetno manja od normalne on ožeže po gasu . Onda mu primjetno ili ne žito ide preko sita i rasipa se , eto samo na to treba pripaziti jer tretirana pšenica daje krivi dojam o sebi jer bude mala fizički .
 
B

bajki

Guest
To je vrlo koristan savjet, jer oni to znaju napraviti. Moj kombajner je otprilike takava, samo ganja jutra koja treba ovršiti do mraka, nikad nema vremena da sjedne i pojede i popije piče.
 
R

Ratarko

Guest
bajki kaže:
To je vrlo koristan savjet, jer oni to znaju napraviti. Moj kombajner je otprilike takava, samo ganja jutra koja treba ovršiti do mraka, nikad nema vremena da sjedne i pojede i popije piče.

Ej , vidim sebe ali samo u ovom zadnjem dijelu da nemam ni ja vremena da sjednem te pojedem i popijem piče . Nekako sam se naučio nositi svoju hranu i piče kada kombajniram uslužno drugim ljudima . Prije sam i ja jeo i pio što mi ljudi donesu ali nakon što sam par dana u žetvi ostao gladan jer je gazda slučajno zaboravio hranu , opa :eek: , od onda si nosim sendviče . Å to je sigurno - sigurno .
 
B

Bobo

Guest
Kod mene se kombajner uvijek najede. Ni jedan nikada nije otisao, a da nije jeo. Jos mu stara spremi i za veceru jer zna da ga nitko nece ponuditi jesti.

Znam kako im je tesko i nikada ljudi nisu ni gladni ni zedni.
 
B

bajki

Guest
zvona kaže:
bajki odakle ti je kombajner

Kombajner mi je neki daljni rod. Iz Drenjskog slatinika je.

Å to se jela tiče, ionako nosim sebi dok on vrši da imam šta za pojest, pa mi onda nije problem i njemu ponijeti.
 
R

Ratarko

Guest
bajki kaže:
zvona kaže:
bajki odakle ti je kombajner

Kombajner mi je neki daljni rod. Iz Drenjskog slatinika je.

Å to se jela tiče, ionako nosim sebi dok on vrši da imam šta za pojest, pa mi onda nije problem i njemu ponijeti.

Koliko onda imaš pšenice ili ječma godišnje za kombajniranje ako si nosiš hranu u polje dok čekaš kombajnera da izvrši , otprilike ?
 
B

bajki

Guest
Ma nema ja puno 6-7 jutara, sve vršim u jednom danu. ALi poslije idem direktno na silos, a u Đakovu bude velika gužva tako da se čeka do sljedečeg jutra, a onda treba i hrane.
 
R

Ratarko

Guest
Aha , ma ja isto sebi nosim bio u traktoru , kombajnu ili bilo gdje , nikada se ne zna gdje češ zaglaviti .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bajki tko je kombajner ,,mali,, Božo za Fahr-om ili Stane sa Zmajem 142
 
B

bajki

Guest
Neznam kako ga inače zovu. Preziva se Saks i ima dva kom Zmaj 142. Inače rade on i zet.
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko jesi spreman za nove pobjede... :wink: ...mislim vršenje...jel imaš ječma puno...znam da sadiš pivarac..kud ga predaješ..nije vrag u gradišku
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ratarko jesi spreman za nove pobjede... :wink: ...mislim vršenje...jel imaš ječma puno...znam da sadiš pivarac..kud ga predaješ..nije vrag u gradišku

Sada sam pričao sa jednim prijateljom i rekao mi je da je još prošli tjedan vršio ječam , nije baš bio potpuno zrel ali ga je izvršio . Imao je malo problema sa sječkanjema slame zbog toga . Usput samo da nadodam da mi taj frend ima zvijer od kombajna , polovni je ali jede malu djecu za doručak :wink:

Ja još nisam ništa dirao oko kombajna , hederi su na kolicima , ulje u motorima nisam još zamjenio ... ništa nisam pripremio i ne sekiram se . Evo i sada sjedim i pišem ove gluposti po forumu a dan je idealan za prčkanje po kombajnu ali mi se jednostavno ne da .

Ječam predajem u NG , zašto ti je to čudno ?
Nemam kuda drugo sa njim kada je pivarac , ustvari imam u Vukovar ali je manja cijena tamo . Jedino ako ne zadovolji kriterije za pivarac onda ide pod stočni i mogu sa njim kuda hoču .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh