• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jednoosovinski traktori

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jednoosovinski traktori - mali a rade kao veliki :D A nisu ni tako mali ;) Sigurno je jedno, a to je da pripadnice lijepšeg spola ne mogu raditi sa njima, kao niti djeca, znači za muškarce only ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jednosovinski traktor prvi, iza njega freza 8,6 ks. Cijelokupna težina freze, nije kao težina samog motora JOTa :)

 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Karakteristike...



1100 cm3
20 HP cijelo vrijeme, a ne samo prvi sat.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
ZJ kaže:
Da, i???
Pa mislio sam da će biti nekom interesantno, pošto dolazi kriza,sve je manje novaca, a sa ovakim strojevima se sve uspješno obavi, a daleko su jeftiniji, kao i njihovi priključci. Imaju snage, malo troše i jeftino servisiranje. Mislim da je svakako bolja kupnja od polovnog tomice, samo će trebati se naviknuti. No naravno tko ima brdo para kupuje JD ne mora pratiti ovakove teme. Poz
 
B

Bobo

Guest
Bas sam s Petrom komentirao preko PP-a zasto nisi uzeo polovni TV da bi ti ruke manje stradale sigurno... Kineski strojevi jesu dobri, al opet da se toliko lomis s "frezom" koja ima konja vise od malog Tome... Mali tomo cuda radi, a ovo tek, ne zelim niti pomisljati kako ce ti biti raditi s ovim strojem, al svaka ti cast sto si se odlucio za kupovinu zvjeri.

Nadam se da ce biti i koji video u radu, naravno, kad se razradi i kad ga uteras "u brazdu" ...

Ne znam, ja bih radije isao na polovan TV s frezom i plugom pogotovo jer imas lijep vocnjak koji ce ti biti tesko odrzavati s ovom grdosijom...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
a cjena gdje ima za kupiti malo vise podataka i slika
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bobo razrađivanje će potrajati poslali su mi program razrađivanja DongFenga od 12 ks, vjerujem da nije zgoreg da ga i ja tako razradim. Nisam još vidio ovakove tablice za razradu uz objašnjenje. Što se tiće brazde, ja sam tu tudum, ništa ja oko toga ne znam, imam knjižicu kako podesiti plug, ali ga prvo Petar mora sastaviti i isprobati ;) To ću sve njemu propustiti :D




Što se tiće TV on je preskup i u neispitanom stanju, onda još moram kupiti priključke koji nisu baš jeftini itd. Ovo je ipak novo i imam pravo na povrat kapitalnih ulaganja. A i uzeo sam dosta priključaka uključujući i poluprikolicu 1T sa ručnom kipom. A za ruke kako bude ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Kontam kaže:
ZJ kaže:
Da, i???
Pa mislio sam da će biti nekom interesantno, pošto dolazi kriza,sve je manje novaca, a sa ovakim strojevima se sve uspješno obavi, a daleko su jeftiniji, kao i njihovi priključci. Imaju snage, malo troše i jeftino servisiranje. Mislim da je svakako bolja kupnja od polovnog tomice, samo će trebati se naviknuti. No naravno tko ima brdo para kupuje JD ne mora pratiti ovakove teme. Poz
Aha, shvatil sam.
No, 4 kotača su 4 kotača, vjeruj mi, ako je ikako moguće. (Zato imam 2 normalna traktora i 1 jednoosovinski).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
AGRIPLUS65 kaže:
kolko to trosi ,ak sam nesto skuzil valjda 4 litre na sat :?:
nisi , troši eventualno samo 4 litre na sat
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ovisno o proizvođaču od 215 - 275 g/kw/h, ovaj sa filma mi se čini kao da ima oko 6 kw?? Tu negdje :| Znaći od 1,29 - 1,65 litara na sat. Ako je sredina gasa onda troši manje oko 0,6 - 0,8 litara na 8 h transporta potroši 5-6 litara. Odakle vam 4 litre? Kako?
 
Na vrh