• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jednoredni berač Sip EKO 3500

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
Re: Jednoredni berač SIP EKO 3500

A nego kak drugačije pa nebude ispalo baš samo od sebe. Možda najbolje to sve odijet nekom majstoru da to posloži ako nisi vičan takovim poslovima.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Stavi cjelu raketu u veći škripac, i zagrij raketu kod kljuna. Uzmi rolcange stavi na kljun i zakreći i grij dok ne popusti, uz lagano izbijanje čekičem, ali ispred stavi neki drveni komad, da ne lupaš direktno po željezu. Naravno bilo bi dobro da imaš jednog pomagača.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Sprej, strpljenje, čekić. Grijanje je zadnja opcija, ak nemaš brener u blizini. Ak imaš, onda je prva.
Mali plinski brener je premale snage i teško da budeš nekaj postigel s njim.

Sad kad si izbil štifte (zatike), potopi cijeli vrh rakete u naftu na nekoliko dana. Onda lagano tuckanje po vrhu, pa pokušaj zakretanja i tak.
No, kad izvadiš špicu, ostaju još lageri za izbiti.
Ja sam očito imal sreće, kad mi to nije išlo preteško (na 6 raketa koje sam servisiral).
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Re: Jednoredni berač SIP EKO 3500

za lagere nebude prpblem, to cu moci radapcigerom rijesiti.. puze budem probao onda potopiti pa sa rolcangama..ako nebude islo onda budu radile susjedove "boce"

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Nemreš, jer je kućište na njima, a između njih distanc prsten. Nemaš gdje ni radapciger pošteno postaviti...

Puknuti, znal sam, ali nije bilo primjenjivo...a ta remenica čeka čista i pofarbana :)
Jedino mene nema doma, kak i inače...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U jednnoj željeznoj posudi naložiš vatru kad se razgori staviš raketu (kljun) umutra posipaš sa grilom (ugljen za roštilj) i ostaviš dok se ohladi kod mene uspjelo na obje rakete .
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
dečki, još jedno pitanje...nakon ove sezone bih vjerojatno išao u izradu novog hedera za svoj sip eko 3500. sad me zanima koji je točni ("stručni") naziv onog C profila od čega je heder napravljen?
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
ma ne izgleda na oko da je trul, ali nije baš ni u najbolje stanje..sa vanjskim dijelom posebno imamo problema i to već od trenutka kada je kupljeni..ta vanjska strana je nekoliko cm niža od unutarnje strane ( to sad idemo rastavljat da vidimo zašto ), pukao je 2 puta na toj vanjskoj strani ( to je povareno i premošteno ), ali po mojemu će biti najkvalitetnije da se ti profili kompletno zamijene. pa me zato zanima kako se ti profili točno zovu ( pa da vidim malo kako se kreću cijene ) i da nakon sezone uzmem te profile i krenem u rastavljenje i slaganje

onaj dole dio ( gdje ide donji lančanik koji se može štelati ) i gornji dio ( kod reduktora kojim se heder šrafi na ostatak berača ) su ok tako da mi treba samo taj centralni dio
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Koliko se sjećam, to je C profil. Savijani, kao za kamionsku šasiju, a ne valjani UNP.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Re: Jednoredni berač SIP EKO 3500

da, takav neki je u obliku "C"

1. sta je bolje od ta dva koja si naveo ?
2. kolika je cca cijena?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Čisto sumnjam da to imaš uzeti gotovo , neka bravarska radionica koja ima presu za savijanje debljih limova bi to riješila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Trebaš li mijenjati C profil na obje strane?
Ja to nebi mijenjal, osim ako nije totalno strul. Radije bi postojećega dobro posložil, odrezal krpane zavare, podložil nekom pločom s unutarnje strane te ponovno zavaril.
Ak ti netko bude pigal profil na apkant preši, to bu od običnog lima, a ovaj originalni je od znatno krućeg materijala.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Samo vanjski..unutarnji je citavi i sa njime nikad nismo imali nikakav problem.

vec smo jednom stavili plocu ( ali sa vanjske strane ), ali sad opet vidimo da je ta strana par cm niza u odnosu na unutarnju.ovih dana idemo radtaviti pa da vidimo zasto

Teoretski, da li se moze negdje pronaci taj kruci lim? koja bi opce trebala biti debljina lima da to onda opet drzi jedno duze vrijeme?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A zakaj se mučiš s tim i zakaj bi to zbilja mijenjal?
Mislim, puno je to posla: treba odrezati prednji kljun i još dost sitnih stvari.
Kaj je toliko uništen da se neda popraviti?

Kad ga skineš dolje, lako ga možeš okretati tak da ga zavaruješ u horizontalnom položaju, lako dodaš pojačanja na mjestima gdje trebaju itd.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Budem te onda poslusao pa ga skinuo i odnio majstoru na popravak ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Re: Jednoredni berač SIP EKO 3500

majstori, evo mene opet sa problemom :(

na srecu, heder nije nigdje bio puknuti, samo se malo otpustio vijak i heber se malo objesio na jednu stranu ( zato je bila onda razlika izmedju ujutarnjeg i vanjskog ).

uspio sam rastaviti i rakete, ali u kucistu su se lageri jednostavno raspali, i sad su u kucistu ostala samo one vanjske kosuljice lagera - kako to sada izbiti van ?
07b51c279dd4cff65b195bf832802a7a.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na vrh