• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jeste li maloumni...?

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Jesmo, DA, mi smo svi maloumni a oni su svi gladni provizije od uvoza!! Oni bi svi radje strpali sebi silne novce u dzep odobravajuci uvoz svega i svacega pa tako i poljop kultura nego pustili nas da radimo i od toga si zaradimo nesto pristojno. Nas je proizvod njima bezvrijedan iako primjerice psenicu deseterostruko unovce. Sledji im je proizvod kakvoga madjara, svabe, rusa ioli Bog zna kog jer na njemu imaju dobar postotak. Bit cemo mi i ovce i maloumni dok god oni mogu s nama tako!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Sami ste tako izabriali,nisam ja biro vladu,i slažem se s govorim od Čobankovića,isitna je vremena su se promjenila o onaj seljak obični seljak nema šanse da zaradi bilo šta....ja se slažem sa svime sta je reko
 
B

bosniahos

Guest
može dakako da može

Da ga ne zovem pogrdnim imenima u vezi osobe i lika bilo s koje strane save ili drugih rieka.Može dakako da može idem ćesto u Baranju dok mi se vrati ćer iz Afganistana sa kontigentom hrvatina hahaha i imam priliku vidjet njegove dvore bome dobro mu ide.Ni vrag da pripada nekom od poznatih lobija na bazi para i spola hiha hiha aja jaj pa da ga tak štite pa da kod njega ne svrate rođaci iz službi zaduženi za to.A domaći ljudi znaju dosta o njemu lipih stvari.I bivši gazda je bil jako fin i u svitu cinjen dok ni stal big brotheru na žulj.Sad se ćeka isporuka iz Osterich možda se sjeti i debelog rođe da ga grije ak kriza zategne slavine plina u Remetincu.A takvi su znali napravit i izglasat složno zakone koji omogućavaju bagri neradnicima i ološu,razlićitim rajzerima da bez motike i truda dobiju sve na muci nas koji nemamo ni malo vremena za odmor samo arbeit macht frei od jutra do sjutra a drugi nek nam jašu na leđima .Kao u pijesmi U MOM DVORIŠTU.Sram ih nije jer od tog srama:supz: ne žive ni oni ni njihovi podanici.End of discust.:supz::prayer:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Sami ste tako izabriali,nisam ja biro vladu,i slažem se s govorim od Čobankovića,isitna je vremena su se promjenila o onaj seljak obični seljak nema šanse da zaradi bilo šta....ja se slažem sa svime sta je reko

također se slažem, da samo to je trebao reči kad ikad prije još u svojoj predizbornoj kampanji a ne sad kad su na kraju mandata za mene nema razlike između proizvođača polj.proizvoda i neke druge branše svi smo mi u tržišnoj utakmici a u poljoprivredu su tolke novce upucali a imamo klinac ista stvar kao sa brodogradilištima sad je pametan a do jučer obečavo brda i doline ...svaš bi još reko al koga briga ???:mad:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jeste li vi maloumni da netko drugi treba voditi brigu o vama i govoriti vam što ćete i kad sijati?... ovo je početak govora ministra Čoa, na sastanku poljoprivrednika.

Ostatak slijedi na: http://www.vecernji.hr/biznis/coban...drugi-trebaju-voditi-brigu-vama-clanak-308376.

Bez riječi. Čak i da je u pravu, može li jedan ministar tako nešto javno izgovoriti?

Već odavno sam prestao šlušati šta debeli ministar govori slično nešto sam pročitao i na forumu pa me ništa ne iznenađuje kod nas je sve moguće, U normalnoj vladi ministar bi trebao da odstupi ali kod nas će biti pohvaljen.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
jesmo li maloumni?

jesmo maloumni smo
ma što maloumni , glupi smo ko ovce
več nas 20 g jebu u zdrav mozak a mi i dalje stojimo u redu za ševu
u jugi su nam smetali srbi? a ko nam je sad kriv???? eskimi možda?
tko je sad kriv za stanje u hr?
pogledajte samo kako uspješno koriste poslovicu zavadi pa vladaj
imamo prave i lažne branitelje
imamo prave seljake i lažne
imamo prave državljane i duple/troduple državljane
imamo prave radnike u državnim službama i imamo statiste
imamo prave glasače i one koji uskrsuju pred izbore(zombiji)

svi ovi pravi rade i privređuju, a nisu plačeni za svoj rad
ovi drugi žive na njihovoj grbači

i ko je za to kriv???
mi sami jer smo glupi i maloumni
šutimo i trpimo

svako od nas zna barem za tri lažna branitelja, bar za tri seljaka koji uzimaju poticaj a nemaju pravo
svako zna bar za tri stanovnika koji u hr prima porodiljni , dječiji ili socijalu a zapravo živi u bih ili srb, a dolaze samo kad je glasanje
svako od nas zna bar za dva državna službenika koji su vas jebavali cijeli dan zbog nekakvog papira, a ustvari su tražili malo podmazivanja

i jeste li ikad sjetili se takve da prijavite?
ne, zato jer niste cinkeri
a oni i dalje piju krv
i za deset-petnest godina pojeo vuk magare, nikom ništa

jedan mi kolega posadio voćnjak(fiktivno) ubire 2500kn god. a ni prsto maknuo(***** i arkod) več 5-6g, zašto bi on sadio žito i radio da bi možda zaradio 1000kn kad ovako bez rada dobije 2500. za deset godina 25000kn a ni orao ni kopao, a koliko je takvih u hr

imate gospođa iz srb i bih koje se fiktivno prijave u hr i primaju porodiljno minimalno 1600kn mj. plus dječiji i tako recimo za 4djeteta minimalna računica iziđe oko 290 000kn ili oko 40 000E, a koliko je takvih u HR?

znam hrvi branitelje koji su "prolupali" i dobivaju 5-5500kn, ništa im nije, rade i dalje na crno, em štzo primaju nezarađeno tu još i drugima uzimaju posao
kad ga pitam kako , kaže mi jebe mi se dok ide,ide, dali su mi , da mi sutra ukinu ja sam pola kuće otplatio i dosad dobio za 7g oko pola milijuna kuna, koje im sigurno neču vratit

e gospodo moja draga , svi vi znate bar za dva tri ovakva , imate ih i u familiji sigurno i što ste uradili ?? ništa

a za godinu dvije kad budemo "napredna " članica EU (kao grčka) svi ćemo se pitat kako se to desilo

novčana prava nekih ljudi su povečana, proizvodnja (pa i poljoprivredna)smanjena ili uništena a standard visok
kredite će nam i praunuci plačat

SAD KO MI KAŽE DA ČOBAN NIJE U PRAVU:finga:
 
B

bosniahos

Guest
ti me šiješ

Ako nisi provokator kakve sam već ćital na našem forumu svaka ti ćast bar imaš muda napisat ono što svi odavno znamo i u sebi gućemo.Samo se nemoj previše giftati jer češ samo sebi naškodit.Vjerovatno neko od njima blizak svako malo onak udbaški šalje referade gazdama.Ako krenemo previše kritizirat tj. pisat istinu mogli bi nam sajtovi i privatni tfone uređaji ćudno šuštat i imat neki klik kao.A mogli bi nas i proglasit gnjezdom anti vladinih prosvjednika-urotnika hahahahaha.Još samo da se ubaci silnik saborski zastupnik J.Đ. JOPA pa da nam malo PRIPRIJETI da vidiš smijeha.A morali bi se prihvatit motike ili nećije kite da nam priznaju barem status dragovoljca domovinskog rata.A:madmana::gitarist::supz:ko nigdje drugdje onda u nekom od njihovih vinograda-prćija.Pamet u glavu braćo hrVATINE HAHAHAHAHA.:axe:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ako nisi provokator kakve sam već ćital na našem forumu svaka ti ćast bar imaš muda napisat ono što svi odavno znamo i u sebi gućemo.Samo se nemoj previše giftati jer češ samo sebi naškodit.Vjerovatno neko od njima blizak svako malo onak udbaški šalje referade gazdama.Ako krenemo previše kritizirat tj. pisat istinu mogli bi nam sajtovi i privatni tfone uređaji ćudno šuštat i imat neki klik kao.A mogli bi nas i proglasit gnjezdom anti vladinih prosvjednika-urotnika hahahahaha.Još samo da se ubaci silnik saborski zastupnik J.Đ. JOPA pa da nam malo PRIPRIJETI da vidiš smijeha.A morali bi se prihvatit motike ili nećije kite da nam priznaju barem status dragovoljca domovinskog rata.A:madmana::gitarist::supz:ko nigdje drugdje onda u nekom od njihovih vinograda-prćija.Pamet u glavu braćo hrVATINE HAHAHAHAHA.:axe:
hm
kako zajebati pametnog čovjeka???
pa optuži ga da je provokator, ak je pametan odustat će:mad:
čuj jebe mi se i za politiku i za vlast, ja ni na izbore ne idem (uostalom za koga glasati)
a da se nekog bojim??? u svom dvorištu ? samo Boga
a ostali ako mogu nek probaju

a što se tiće provokatora i oni su dobri, možda nešto i pokrenu
a uostalom pa i stranka na vlasti sad forsira anonimne kaznene prijave
pa navali narode
 
S

seljaček

Guest
za mene nema razlike između proizvođača polj.proizvoda i neke druge branše svi smo mi u tržišnoj utakmici

nemogu se složiti sa gornjom izjavom.
Kada cijena na tržištu Šarafa(vijaka) padne zbog velike ponude itd . što će napraviti tokar prodati svoj proizvod u bezcjenje ili ugasiti tokarski stroj i pričekati tjedan dva ili mjesec - dva da se stanje promjeni. stvar je njegovog izbora.Kada moji odojci narastu na 25kg TT ja ih u roku 3-5 dana moram prodati jer nakon toga su druga kategorija svaki dan troše hranu i gube na vrijednosti(cijeni). ja svoje krmače nemogu ugasit i čekat mjesec- dva da se stanje na tržištu popravi .Pokušao sam stvar banalizirati do maksimuma da se shvati poanta što to maloumni seljaci stalno govore , sve nekakve nebuloze za onoga koji ne poznaje proces proizvodnje. Problem u poljoprivredi je što je to PROIZVODNJA SA IZRAZITO DUGIM VREMENSKIM CIKLUSIMA. Opet primjer 15.4.2010 sam kupio sjeme kukuruza umjetni gnoj i herbicid sve posijo i čekao jesen pobro sam kukuruz platio sušenje prijevoz kombajn itd. 10.9.2010 na istoj parceli posijo ječam evo neki dan ga požeo (kupio sjeme gnoj herbicid itd ) sve te žitarice koristim u hranidbi krmača i odojaka ako bude po sreči kukuruz koj sam posijao 15.4.2010 pohranit ču krmačama i odojcima cca do 9. ili 10. mj 2011 g i prodati odojke i u konačnici naplatiti do 11 mj 2011g. Dakle proizvodni proces sam zapoćeo 15.4.2010. a naplatio ga konačno 15.11.2011. (ako me koj kupac ne nategne za odojke pa ih ne plati).
a još sam u međuvremenu morao posijat ječam i ponovo kukuruz i ponovo ječam. KAKO ONDA SPOMENUTA PROIZVODNJA MOŽE BITI PODLOŽNA KRETANJIMA NA "TRŽIŠTU" KOJE TO I NIJE. Danas je odojak 22kn sutra 9kn. to nisu tržišna kretanja to su malverzacije uzozničkih lobija. isto je sa pšenicom mlijekom vočem povrčem kukuruzom itd. Kada neki proizvodni ciklus traje tako dugo on mora biti štičen od države a osobito kada je u pitanju hrana onda je to nacionalni interes.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
jesmo maloumni smo....
svako od nas zna bar za dva državna službenika koji su vas jebavali cijeli dan zbog nekakvog papira, a ustvari su tražili malo podmazivanja....
Ma ovi su mi NAJJAČA kategorija, super teška, ha, ha....
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
za mene nema razlike između proizvođača polj.proizvoda i neke druge branše svi smo mi u tržišnoj utakmici

nemogu se složiti sa gornjom izjavom.
Kada cijena na tržištu Šarafa(vijaka) padne zbog velike ponude itd . što će napraviti tokar prodati svoj proizvod u bezcjenje ili ugasiti tokarski stroj i pričekati tjedan dva ili mjesec - dva .

Gle o ovom bi mogli danima raspravljat svi priznajemo da su se vremena promijenila pa tako i u poslovanju .Npr. taj tokar je uložio isto u šipku za te šarafe a i u skladište diče ih držat dok ih ne proda itd.. svaki posao ima svoih sranja kažu poljoprivreda tvornica pod vedrim nebom ima i drugih poslova bez krova al ne dobijaju poticaje al da ne elaboriramo hoču samo reč ko se primi pošteno ikakvog posla mora uspijeti a mora i ulagati nema lova u čarapu ili novi auto prvo traktor ili stroj :partyman:
 
S

seljaček

Guest
Šarafima neče biti ništa ako stoje 10 dana ili 2 mjeseca ali vjeruj mi moji odojci za 5 dana prerastu i padne im cijena a potroše više hrane i više nisu odojci uz sve troškove koje ima tokar imam i ja sa odojcima ali ja nemam ono naj vrijednije VRIJEME odojak tele svježa rajčica krastavac kukuruz šečerac oni su to 3-4 dana poslije toga su 2ili 3 klasa ili otpad. Kukuruz pšenica i sl su več nešto lakša kategorija oni se mogu skladištit naravno uz bezobrazno visoke troškove, 14-16 kn/t + 1% ulazni kalo+ 1% izlazni kalo + 40kn/toni troškovi preuzimanja+ analiza sirovine 30kn/t itd.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
jesmo maloumni smo
ma što maloumni , glupi smo ko ovce
več nas 20 g jebu u zdrav mozak a mi i dalje stojimo u redu za ševu
u jugi su nam smetali srbi? a ko nam je sad kriv???? eskimi možda?
tko je sad kriv za stanje u hr?
pogledajte samo kako uspješno koriste poslovicu zavadi pa vladaj
imamo prave i lažne branitelje
imamo prave seljake i lažne
imamo prave državljane i duple/troduple državljane
imamo prave radnike u državnim službama i imamo statiste
imamo prave glasače i one koji uskrsuju pred izbore(zombiji)

svi ovi pravi rade i privređuju, a nisu plačeni za svoj rad
ovi drugi žive na njihovoj grbači

i ko je za to kriv???
mi sami jer smo glupi i maloumni
šutimo i trpimo

svako od nas zna barem za tri lažna branitelja, bar za tri seljaka koji uzimaju poticaj a nemaju pravo
svako zna bar za tri stanovnika koji u hr prima porodiljni , dječiji ili socijalu a zapravo živi u bih ili srb, a dolaze samo kad je glasanje
svako od nas zna bar za dva državna službenika koji su vas jebavali cijeli dan zbog nekakvog papira, a ustvari su tražili malo podmazivanja

i jeste li ikad sjetili se takve da prijavite?
ne, zato jer niste cinkeri
a oni i dalje piju krv
i za deset-petnest godina pojeo vuk magare, nikom ništa

jedan mi kolega posadio voćnjak(fiktivno) ubire 2500kn god. a ni prsto maknuo(***** i arkod) več 5-6g, zašto bi on sadio žito i radio da bi možda zaradio 1000kn kad ovako bez rada dobije 2500. za deset godina 25000kn a ni orao ni kopao, a koliko je takvih u hr

imate gospođa iz srb i bih koje se fiktivno prijave u hr i primaju porodiljno minimalno 1600kn mj. plus dječiji i tako recimo za 4djeteta minimalna računica iziđe oko 290 000kn ili oko 40 000E, a koliko je takvih u HR?

znam hrvi branitelje koji su "prolupali" i dobivaju 5-5500kn, ništa im nije, rade i dalje na crno, em štzo primaju nezarađeno tu još i drugima uzimaju posao
kad ga pitam kako , kaže mi jebe mi se dok ide,ide, dali su mi , da mi sutra ukinu ja sam pola kuće otplatio i dosad dobio za 7g oko pola milijuna kuna, koje im sigurno neču vratit

e gospodo moja draga , svi vi znate bar za dva tri ovakva , imate ih i u familiji sigurno i što ste uradili ?? ništa

a za godinu dvije kad budemo "napredna " članica EU (kao grčka) svi ćemo se pitat kako se to desilo

novčana prava nekih ljudi su povečana, proizvodnja (pa i poljoprivredna)smanjena ili uništena a standard visok
kredite će nam i praunuci plačat

SAD KO MI KAŽE DA ČOBAN NIJE U PRAVU:finga:

Sve pet! :prayer:


pišem pismo tinta mi se proli,gdje je ona koja mene voli?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
jesmo maloumni smo
ma što maloumni , glupi smo ko ovce
več nas 20 g jebu u zdrav mozak a mi i dalje stojimo u redu za ševu
u jugi su nam smetali srbi? a ko nam je sad kriv???? eskimi možda?
tko je sad kriv za stanje u hr?
pogledajte samo kako uspješno koriste poslovicu zavadi pa vladaj
imamo prave i lažne branitelje
imamo prave seljake i lažne
imamo prave državljane i duple/troduple državljane
imamo prave radnike u državnim službama i imamo statiste
imamo prave glasače i one koji uskrsuju pred izbore(zombiji)

svi ovi pravi rade i privređuju, a nisu plačeni za svoj rad
ovi drugi žive na njihovoj grbači

i ko je za to kriv???
mi sami jer smo glupi i maloumni
šutimo i trpimo

svako od nas zna barem za tri lažna branitelja, bar za tri seljaka koji uzimaju poticaj a nemaju pravo
svako zna bar za tri stanovnika koji u hr prima porodiljni , dječiji ili socijalu a zapravo živi u bih ili srb, a dolaze samo kad je glasanje
svako od nas zna bar za dva državna službenika koji su vas jebavali cijeli dan zbog nekakvog papira, a ustvari su tražili malo podmazivanja

i jeste li ikad sjetili se takve da prijavite?
ne, zato jer niste cinkeri
a oni i dalje piju krv
i za deset-petnest godina pojeo vuk magare, nikom ništa

jedan mi kolega posadio voćnjak(fiktivno) ubire 2500kn god. a ni prsto maknuo(***** i arkod) več 5-6g, zašto bi on sadio žito i radio da bi možda zaradio 1000kn kad ovako bez rada dobije 2500. za deset godina 25000kn a ni orao ni kopao, a koliko je takvih u hr

imate gospođa iz srb i bih koje se fiktivno prijave u hr i primaju porodiljno minimalno 1600kn mj. plus dječiji i tako recimo za 4djeteta minimalna računica iziđe oko 290 000kn ili oko 40 000E, a koliko je takvih u HR?

znam hrvi branitelje koji su "prolupali" i dobivaju 5-5500kn, ništa im nije, rade i dalje na crno, em štzo primaju nezarađeno tu još i drugima uzimaju posao
kad ga pitam kako , kaže mi jebe mi se dok ide,ide, dali su mi , da mi sutra ukinu ja sam pola kuće otplatio i dosad dobio za 7g oko pola milijuna kuna, koje im sigurno neču vratit

e gospodo moja draga , svi vi znate bar za dva tri ovakva , imate ih i u familiji sigurno i što ste uradili ?? ništa

a za godinu dvije kad budemo "napredna " članica EU (kao grčka) svi ćemo se pitat kako se to desilo

novčana prava nekih ljudi su povečana, proizvodnja (pa i poljoprivredna)smanjena ili uništena a standard visok
kredite će nam i praunuci plačat

SAD KO MI KAŽE DA ČOBAN NIJE U PRAVU:finga:
na žalost,surova istina....
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
@ ilegalac
Čitam i vidim malo svjetla na kraju tunela ne zato što si izvadio glavu iz pjeska (ti je vjerojatno tu nisi ni držao) jer postoje mnogi koji su počeli paziti što im je sa guzicom i glava im je iznad pijeska, ali nedovoljno ,jer još uvijek to drže u sebi ili bojažljivo šapuću samo provjerenim slušačima. Mnogi bi to možda argumentiranije, ljepše,stilskije,dopadljivije itd. itd. napisali ali nemaju građenske hrabrosti koju si ti pokazao iznjvši javno svoj stav -a nisi provokator.
A vi ostala gospodo uživajte u svom šaptanju i tješite se onom magičnom rečenicom- "samo da nebude gore" a sve ste učinili da gore bude.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
PItam se ...
1.kaj i kada mislite nešto poduzeti?
2. u koju grupu spadaju oni koji bi rado bili u spominjnoj grupi ?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
treba samo malo biti čovjek i imati muda

da vidite samo kako nakon strpljivog 1,5godišnjeg čekanja jednog jebenog i nepotrebnog papira, kad mi je napokon pukao film, i otišao sam kod dotičnog gosp.u državnoj službi , koji mi taj papir nije htio dati....

samo sam došao na vrata i pitao jel ima papira ili ne....
-kaže nema (nije stigao iz ZG)

moje sljedeće pitanje je kak mu se zove šef i gdje mu je ured...
naravno to mi nije htio reći.... ali zato postoji portir....
koji me najavio i poslao dotičnom načelniku

kad sam načelniku objasnio zašto sam došao, prvi odgovor je bio...
pa znate..., pa to su u ZG... itd itd itd

kad sam mu ja rekao da mogu nabavit dokaz da je papir stigao (urudžbeni)
i da sam na pijaci dobio ponudu za cca 100E da mi se srede papiri (ali ljudi moji papiri su bili uredni samo ih je jedan gospodin malo sakrio)....

u roku nekoliko dana sve sam riješio...

dotični gospodin neradi više taj posao ali još je na državnim jaslama(iako vjerujem da ni maknut zbog mene:mad:)

sad nakraju mi je žao što se službeno nisam žalio ministarstvu, ali opet vjerujem da sam i ovak postigao cilj, a to vrijeme još nije bilo zgodno za žalbe protiv DRŽAVE (kako je spomenuti gospon protumačio moju ljutnju)


poanta ove priče je ili šuti i trpi - budi ovca
ili plati mito -budi ovca
ili se bori za svoja prava- ??????(antihrvat)

a da se osvrnem na g,Batada
provokator po definiciji Agent provokator je osoba koja je infiltrirana u organizaciju ljudi i čiji je zadatak poticati članove ili čitavu skupinu na opasne ili nezakonite činove čijim počinjenjem mogu se ciljana skupina može kompromitirati.
Agentima provokatorima se koriste državne vlasti, policije te tajne službe.

u našem slučaju oni su dobra stvar jer otkrivaju loše i pokazuju dobre, zašto lopove ne tući njihovim oružjem

i na kraju kako kaže vic iz 24 sata:
:finga: osobno nemam ništa protiv ljudi iz državne birokracije, pa oni nikad nikom ništa nisu napravili
 

Najnoviji postovi

Na vrh