• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jezik naš svagdašnji

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,120
Sedim v hladu i gledam jel' bude kakvih novih informacija da bi država odrešila kesu za nas male poljoprivrednike kaj bumo čim više mogli biti v hladu, a manje na suncu i delu. I tak sedim, sedim i gruntam si pa kaj mi poljo forumaši, dok tak sedimo, nebi mogli i nekaj korisno napraviti, rečem za kulturu ili nekaj drugo kaj nema veze z motikom i lopatom? I onda mi se preblesnulo.... pa kaj ne bi na priliku mogli malo dodelati naš jezik koji govorimo jer tu još ima dosta lufta i kombinaciji koje nisu iskorištene. Za kaj bi mi morali koristiti tuđe reči kaj da smo vudreni vu glavu pa se nemremo setiti svojih. Ako ih već nega moremo ih zmisliti i deti vu upotrebu. To bi bil naš doprinos. Svi bi rekli da su to napravili dečki i puce sa poljo foruma, a buduće generacije bi mogle uživati vu njima i pisati o njima pesme ili ti kaj već drugo.
Tak se prije nas nešće potrudil i sklepal naše kovacice poput: palamuditi, prikardašiti, podjebavati, pajdara, pizdojalec.... i još puno njih koje mi ve rado koristimo i z žnjimi se lefko sporazumevamo. Nišće na svetu ih nema i ne razme, ali nama dobro služe i pretvaraju se vu naše kulturno blago.
Onda mi se još više preblesnulo, valjda zbog žege, i rekel sem si eeee, to je to. Tu bi mi mogli napraviti prvi iskorak i dati forumski doprinos.
Na to me valjda potaknula naša lepa reč ¨pizdojalec¨. Si mi dobro znamo o kakvim se tu osobama dela. Glavni akcenat je na jalu, a toga pri nama ne fali. Imamo ga i za izvesti. Uglavnom svodi se sve na ¨ja to ne delam, a za kaj bi to onda delal nešće drugi¨.
Eeee, onda sem skontal da mi imamo sličnu situaciju na forumu, a nemamo pravu reč za to. Znam da ste pogodili jer nije bilo teško za pogoditi. Dela se o ne/sretnim poticajima i o protivljenju istima. Je, samo kak nazvati takvoga koji se protivi? Nemam reč, a nemrem ju se ni setiti makar se naprežem do maksimuma.
-poljojalec, ljenojalec, pot,,,,jalec....p... jalec..... Mučim se i mučim, ali od ovoga bolje nejde. Barem za ve. Možda dok ga malo spijem se bu odnjofnjalo nekaj.
Možda neko ima bolju varijantu, a možda temu treba pobrisati u začetku.....Bog je sudec.
 
Posljednje uređivanje:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,922
Meni je pak smiješno kad upotrebljavamo strane riječi jer domaće su bezobrazne i nisu nobl!
Alemko Gluhak (jezikoslovac) je u riječniku naveo sve te "prave" domaće
pa imamo:
***** - kurčić, kurčiti...
***** - i mali milijun izvedenica
i ostali pridjevi koje je "nepristojno" da učeni ljudi upotrebljavaju, jedino mi selaki!

Evo primjer- tko blokira domaću riječ za penis ili vaginu!
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,120
Pa za kaj bi moralo? Uobičajemo je da bude jedna riječ za jedan pojam. Barem ja tak mislim. Indijanci su koristili više riječi. Npr "ona koja fletno beži" koristili su za trkačicu i sl. :unsure: 😉
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Tu bi recimo pasalo “bik koji sedi”… Samo kaj to onda nebi bilo naše. To su već zmislili indijanci. Al sad mi je tek jasno kaj su oni pod tim mislili… 😱
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Dela se o ne/sretnim poticajima i o protivljenju istima. Je, samo kak nazvati takvoga koji se protivi? Nemam reč, a nemrem ju se ni setiti makar se naprežem do maksimuma.
Tu more pasati samo poticajjalec, more i sa jednim j

Kad smo več kod podpora, poticaja, ulaganja..... baš mi danas kolega pripoveda da je dobil 50 soma važeče valute i da bu dobro razmislil kaj dalje
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Svim na zemlji mir veselje,
radujte se narodi...

🤔 Ali, to je več odavna izmišljeno 🤔
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Mi malo stareši članovi foruma pamtimo dane kad nije bilo na ovom našem forumu potrebe za izmišljanjem riječi na koji način bi okarakterizirali određenog forumaša.
Nije bilo važno ko se prignul da skupi lovu, ko je imal, a ko nije..... pljuštale se čestitke kad si je neko novi stroj kupil, a isto tak i kad si je neko nove tačke kupil.
Skupljalo se i darovalo forumaše kojima je trebalo. Nebitno dali je to bilo stočna hrana, pomoč u novcu, pomoč sa savjetima, pomoč sa rukama.....
I sam sam sudjeloval u par forumskih akcija, neke i organiziral, u kojima sam pomogel svojim rukama. Na neke sam otišel sam, a jednom prilikom nas je otišlo par (tak da za to imam živuče sjedoke)..... tam smo čoveku pomogli, malo se podružili, naravno, uvijek se fino pojelo i popilo se i svi su bili sretni i ponosni na to.
Ona organizirana druženja u Gudovcu ne treba ni spominjati....
Mi malo bolje srameči smo se privatno našli i upoznali....
Razmjenjivalo, djelilo i poklanjalo se međusobno šakom i kapom, dijelovi, alat, sve kaj jednom nije trebalo, a drugome je.... radile se usluge... a sve zahvaljujuči forumu.
Ne velim da danas baš ničeg nema, ali je postalo rijetkost.
I sam sam dobil par poklona od nekih forumaša. Bilo je nematerijalnih, a kad je zaškripalo bilo je i materijalnih...hvala im još jednom za to.
A danas, samo desetak let kasnije...... ko zna kaj bu još za deset.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
A kaj se drugo more očekivati kad se otvoreno i besramno promovira zavist i jal. Nisam dugo na forumu al pogledajte malo kolko konstruktivnih članova je prestalo biti aktivno na forumu, ljudi od kojih si nekaj mogel naučiti, nekaj pitati. Znam da je to i prirodni tok događaja ali je sigurno tome i ovaj nered pridonesel. Postalo je bitnije ko je veći klaun, ko da čitaš rasprave u komentarima ispod članaka na portalima. Ja sam mislil da je forum više od toga. Al možda je nekome u interesu da je ovak…
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a kakve to ima veze s ovom temom?

edit , pojebeo me ajirbox ubacijo se ispred
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Oče, pročitaj si par postova iznad, to je i ovaj forum postao.

Na ovo prije mi se ne da trošiti tačskrin mog telefona 😭😭
 
  • Like
Reactions: Pia

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne znam na kaj pucaš ali ja pucam u glavu.

a glavni glumac svake muške priče i nadjebavanja je testosteron , tu pomoći nema , amen
 
Na vrh