• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHABICA-pozdrav iz Međimurja

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I naši su prozori bili boje mahagonija dok im ja nisam presudila,a vrata hrastov furnir visoko cijenjen u mome kraju.I ja sam se usudila napraviti svetogrđe i to prekriti bojom.Iako inače ne volim kič,ja kažem,dok sam ja živa,u mojoj kući neće biti jednog plastičnog cvijeta niti na zidu visjeti ništa što nije napravljeno rukom.Iako nešto imam,je da je lijepo,zato sam se i prešla.Kupila sam u Mađarskoj jednu sliku,cijena nije bila pretjerana-ne nešto vrijedno,to mi nikada nije bilo važno,nikakva umjetnost ne mora biti u pitanju,bitno je samo da je to nečije ručno dijelo,taman to napravilo i dijete.I tako sam ja sliku donjela kući uvjerena da je napravljena od plastelina i naravno ofarbana jer je sva u jednoj boji.Pa sam doma shvatila da je to štancana plastika otisnuta u kalupu.Ali prekrasna i bilo mi žao baciti.Pa sam je objesila u Wc-u iznad vrata.Pa je došla prijateljica i otišla na wc-e,a kada se vratila pitala me zašto se ona slika tamo nalazi,a ne tu u boravku ili hodniku.Pa,rekla sam joj,baš je tamo,gdje joj je i mjesto.:mrgreen:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
evo, na jednoj slici dama, patka i prijedlog za fasadu...:supz:


p5280027.jpg
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Evo,već sam neko vrijeme prisutna među forumašima,pa da kažem nešto o sebi.Ja sam Sonja Habjan,međimurka.Moja obitelj,to jest,moj suprug i ja se bavimo povrčarstvom i to nam je osnova proizvodnje.Uz to,čisto iz ljubavi prema cvijeću,bez kalkulacije nekog novčanog dobitka imam i malu proizvodnju rezanoga cvijeća i nešto lončanica trajnica.Od slijedeće godine prestajemo sa vanjskom proizvodnjom,raditi ćemo samo dvije tisuće kvadrata plastenika,dovoljno za neki normalan život dvoje ljudi,a jedanest hektara oranica smo dali u najam.Ljubav prema prirodi i cvijeću me i potakla da se predstavim,pa ću pokušati staviti nekoliko slika moje okučnice gdje se može vidjeti kako ubijam svoje slobodno vrijeme.Iako je ove godine prilično zapušteno jer sam cijele godine bila tri dana u zaostatku sa radovima u proizvodnji.Zato sada nema niti posađenoga cvijeća,a inače sadim oko dvije tisuće mačuhica i ostaloga pa dva puta u godini

Prekrasno,prelijepo,savršeno !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hvala Vovo na izrau divljenja,pa ako je već došlo dotle da me svi hvalite hajde da bez lažne skromnosti reknem ovo-došao je tako predprošle godine jedan austrijanac tu kod našega susjeda i zamolio me može li pobliže razgledati moju okučnicu.Inače se profesionalno bavi hortikulturom.A koliko sam od njega dobila pohvala!!!Sreća što je moj njemački veoma loš pa nisam sve razumjela,osjećala sam se ko da sam na deset centimetara visokim potpeticama.A znaš li koliko je to visine plus na mojih metar šezdeset i jedan.

Darijus,pretpostavljam da je ova prekrasna curica tvoja kćerka.Volim patke,imali smo ih,ali smo ih pojeli.Ups.Ovo kao da nisi pročitao.Imala bih ja i jednu-dvije patkice,ali bojim se da bi onda nestalo riba u ribnjaku.Koliko ih pseto polovi kroz godinu,čudila sa se kada smo iza Velike Gospe mjenjali vodu da ih ipak još ima stotinjak.Jeli ti to fasada u nijansi roze boje?Tom bi bojom odmah kupio moju unuku,sva je na baku.Jel to curica liči na tebe? Ako liči,kako si zgodaaaan,joooj!!!:roll::roll::p
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
09102012b.jpg


09102012j.jpg


09102012i.jpg


09102012h.jpg


09102012g.jpg


09102012e.jpg


09102012l.jpg


Evo još par slikica koje su bile na mobu,a za nešto drugo moram najprije nagovoriti snimatelja da poslika kada nađe vremena.Zametnule su se negdje slike moje pasice dok je bila beba,ali čim ih nađemo odmah ćemo ih pokazati jer takvo slatko psetance jednostavno treba vidjeti.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Jako lijepo, svaka ti čast na idejama. U iščekivanju novih sličica....veliki pozzzzzz...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pozdrav i dobro došla.
koliko vidim ovdje najviše uživa nina(je li joj tako ime,ako se dobro sjećam) u ovom jezercu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Je toma,to je moja Ninica,maločas je nanjušila da je suprug u kuhinji jeo paštetu i došla je po mene,odvela me u kuhinju i tražila to isto za pojesti.Koji nos taj pas ima,ja sam u plasteniku,na kraju,a plastenici su dugački sedamdeset metara,a imamo ih tri,i ona me uvijek nepogrešivo po njuhu nađe gdje sam. Još se nije dogodilo da ode u krivi.
Zvončice,staviti ću još par slika,htjela sam večeras,ali su na sinovom mobu,a on ne živi sa nama,a još je k tome danas subota pa su on i snaha izašli i nije mi ih stigao poslati.Čim ih sutra dobijem,budem ih stavila.Ne ja,suprug.Ja i tehnika smo dva različita pojma,čim mi nešto četiri-pet puta pokažeš,sedmi puta već skoro znam.:idea::idea::idea:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
jaooo kolegice koliko te hvale al pazi da mi ne prerasteš:p:p:p.....naravno samo riječi pohvale za uređenje jer je kao fantazija:supz::supz::supz:
 
Z

zeleno zagorje

Guest
Je toma,to je moja Ninica,maločas je nanjušila da je suprug u kuhinji jeo paštetu i došla je po mene,odvela me u kuhinju i tražila to isto za pojesti.Koji nos taj pas ima,ja sam u plasteniku,na kraju,a plastenici su dugački sedamdeset metara,a imamo ih tri,i ona me uvijek nepogrešivo po njuhu nađe gdje sam. Još se nije dogodilo da ode u krivi.
Zvončice,staviti ću još par slika,htjela sam večeras,ali su na sinovom mobu,a on ne živi sa nama,a još je k tome danas subota pa su on i snaha izašli i nije mi ih stigao poslati.Čim ih sutra dobijem,budem ih stavila.Ne ja,suprug.Ja i tehnika smo dva različita pojma,čim mi nešto četiri-pet puta pokažeš,sedmi puta već skoro znam.:idea::idea::idea:
stavljanje slika na taj naš forum je prava nauka , morat ču i ja uzeti neki tečaj , samo da mi ovi naši moderatori savjetuju gdje, čekam brzi odgovor hvala vam
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
13102012g.jpg


13102012f.jpg


13102012e.jpg


Evo malo rezuckanja u sobodnom vremenu.Koliko je zaraslo....


iphone04082011214.jpg


iphone04082011213.jpg


iphone04082011212.jpg



Ovo je moje psetance kada je bila beba od šest-sedam tjedana.Zar nije bila cakana?


dsc00217fo.jpg


dsc00219ht.jpg



A ovo je moja pasica za udaju.Mislim da bi se svaki pas mogao zaljubiti u nju.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Jako lijepo svaka čast koliko mi se čini da je iza teba ribnjak da ga malo poslikaš baš me zanima to mi je želja imati ali ga nemam gdje iskopati pa kemijam sa nekim malim ribnjacima ..
 
Z

zeleno zagorje

Guest
johabice ,tvoja pasica uživa kao i moji , Ben je kućni pas punih 7 godina , najviše voli kad idemo u Crikvenicu da se kupa i šeta , ali stan mu baš ne pada dobro , a seka je pas uzeti iz šume odlična kućna moja mala maza
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Farmervg,da to je ribnjak,čini mi se da je veličine 6x4 m,imamo ga jedno pet godina,ali mislim da ćemo ga morati preurediti.Već sam prošle godine uočila posljedice grešaka koje sam napravila u koncepciji,ali kada smo ga radili nisam znala ništa o tome osim što sam pročitala,a to je samo kostur cjeline koju treba izgraditi.Budeš li šta terbao,samo pitaj,trebao si ga vidjeti ovih godina kada je sve bilo skockano_Od proljeća će opet sve zasjati u punome sjaju,sada će mi biti lakše jer smo napravili i treći plastenik pa ću si opet moći uzgojiti sadnice cvijeća potrebne za dvorište jer mi je preskupo plačati ih po 2-3 kune komad,a treba mi ih oko četiri tisuće godišnje.Znamo mi tako ljeti sjesti ujutro ili predvečer ispred ribnjaka ili na stepenice,i znaš,duša ti se odmori kada pogledaš oko sebe.To što radim,radim za sebe,zanemarila sam sva pravila hortikulture u uređenju,jedino mi je bitno da je to meni lijepo i da mi pričinjava zadovoljstvo.Nekoga usrećuje najnoviji mercedes,a ja sam sretna ko kada malom djetetu daš lizalicu kada si kupim par teglica cvijeća.

Zeleno zagorje,ovo moje pseto je moj ljubimac.Jako je vezana za mene,ja doslovno ne mogu na wc,a da ona ne ustane i krene zamnom.Uvijek sam joj na oku.Posljedica je to brige koju sam vodila o njoj kada je bila mala,jer smo je uzeli iz legla sa nepunih šest tjedana.Još je u hodu padala,onako ko malo dijete koje još nije potpuno stabilno na nogama,pa se saplete i padne.Zbog toga psa sam ja,a i moj suprug, tri mjeseca ustajala svake noći tri puta do jutra jer sam je nosila van na pišanje.Svaka dva-tri sata,svake noći,dok se nije bila u stanju kontrolirati.To je bilo prvo što je naučila,a naučila je veoma brzo,već nakon desetak dana je razumjela šta znači kada je odnesem van na travu i kažem-tu pišati.Danas je to pas koji govori na svoj način što želi,ima četiri tona lajanja i uz pokrete glave i posebno glasanje dosta se dobro razumijemo.No,ipak ona više razumije mene nego ja nju.Da nam netko da sve što se na ovim slikama vidi u zamjenu za nju-nebismo je dali.Netko će reći da sam luda,ali kada osjetiš privrženost i ljubav kakvu možeš dobiti od životinje,sve postaje nevažno.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
čuj johabice dali je u planu da Ninci dobije dečka da se malo zabave,:heart:,svaka ti čast na uređivanju i ljepo posloženoj okučnici,ovo na 3 slici dali je to ona patka što završila u pečnici,sutra ako budem stigao poslikam ti našeg živog pijevca Čupka,do prije mjesec dana smo bili uvjereni da je on kokoš ili da voli muške ali prije nekih mjesec dana se je pokazao gdje mu je mjesto tako da mu žena obečala duboku starost zbog ljepote,bude zaobišao lonac:partyman:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ne,naša Nina je poštena cura,prvo tjeranje je prošlo bez problema,nadam se da će i drugo.Ne bih željela da imamo brige sa potomstvom,ljudi baš ne žele velike pse makar im ih i pokloniš,u današnje vrijeme je skupo samo ga hraniti,a kamo li zdravstvena zaštita ako nešto zatreba.Tako su nam ostale i dvije male mace,nitko ih neće,pa sad silom prilike imamo tri,a što ćemo sada,ići ih ubijati ili negdje ostavljati.Sljedeći mjesec idu sve tri na sterilizaciju.Ajde da vidim toga tvoga pjetla.Mi smo imali u drugoj kući japanske koke,one što imaju svileno perje,bijele.Ali nisu dugo živjele,dvije-tri godine,ne znam zašto.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Pošto sam i sama veliki ljubitelj cvijeća i ukrasnog bilja, zanima me imate li problema sa krtovima? Kod nas kao da su poludjeli nakon prvih ovojesenskih kiša. Sve su mi izrovali, pokušala sam već svašta, ali nema pomaka..ruju i dalje. Proljetos su nam izrovali sav nasad paprike, jedva smo ih se riješili. Ima li lijeka?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ah moja Zvončice,krtice su i moja stara boljka.Traje već četiri godine.Šta su meni prije dvije godine napravile,i lud čovijek bi poludio.Najprije je počelo sporadično,tu i tamo bi nešto izrovale,ja bih otišla u Mađarsku,kupila dva paketa patrona,zapalila ih i stavila u tunele i mjesec dana bi bio mir.Tako je to išlo do preklani,kada sam kapitulirala.To je trebalo vidjeti,svakih tjedan dana sam ih gušila,ali imale si već toliko tunela da je i petnaest patrona u jednoj turi bilo premalo.Više nisu kopale samo ispod cvijeća nego i ispod ukrasnih grmova.Sva voda kojom je zaljevano je po tunelima odlazila bog te pitaj kamo.Sada već drugu godinu nemam posađeno cvijeće,vidim da je mir,ali su se preselile u plastenik sa lizičima.Tu sam poludjela.Sedam mjeseci čekaš da cvijet naraste,i onda dođe gadura,jednostavno ga izbaci iz zemlje i gotovo.Ja sam ti tu na forumu saznala za jednu krtolovku koju staviš u tunel.Zapravo su to dvije,tako da sa bilo koje strane krtica dođe nema šanse otiči živa.Nabavio ju je jedan forumaš iz Ludbrea iz,čini mi se Amerike.Pa sam ga zamolila,kada je on svoje polovio da mi je proda,jer su meni u tome vremenu radile toliku štetu da sam jednog dana stajala među lizijantusima i samo plakala.I zamisli vraga-ko da su znale-otišli smo po tu spravu,ali je suprug nije imao vremena namjestiti jer je te noći išao u ZG,a kada se vratio,prvi dan sam zaboravila,pa smo opet spremali robu,pa je opet otišao-a ja nisam htjela stavljati sama jer ako ti stisne prst,ne možeš ga sama izvuči-i ondase sve smirilo-Više ne ruju,premjestile su se sa vanjske strane,valjda su pojele sve gliste.Ali,sada im je odzvonilo,posao se prorjeđuje i krenuti ćemo u lov.Evo,ako ih nemaš previše,patrone su efikasne,ako ti nakon nekog vremena ne dođu susjedove kao meni.U Mađarskoj paket od pet komada košta tridesetak kuna,i sa dva-tri godišnje se problem može riješiti.Pokušaj,a kada isprobam spravu javiti ći ti o broju smrtnih slučajeva.:p
 
I

IvanVl

Guest
Znao sam da ima slabost . krtice , ta mala slatka stvorenja .
 

Najnoviji postovi

Na vrh