• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHABICA-pozdrav iz Međimurja

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
eto, ja jesam...
znam ja Vas iz viđenja.

Eto vidiš kako sam pogodila.Pretpostavljam i da znaš kako.A Kobiljaku smo se jedno cijelo ljeto i jesen,ima već dosta godina, smijali skoro pa svakodnevno.Još ste imali onaj kamion.Nisam u toku imate li ga još.
Nije to bila neka jaka fora,ali nama koji smo bili tamo,bila ja dobra.Gluposti te dignu kada ti sve ostalo ide kvragu.Pitaj oca,vjerujem da je nije zaboravio.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
ne kužim baš....
mi nikada nismo imali kamion, vjerojatno mislite na nekog drugog.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
ne kužim baš....
mi nikada nismo imali kamion, vjerojatno mislite na nekog drugog.

E,onda sam se skockala,očito sam pogriješila,ipak ćeš mi morati reći tko si .Može na PP.Mislila sam na M. iz Braće Radića,ali kada sada razmislim,on je par godina stariji od tebe,a i oženjen je.Znaš li na kojega mislim?Sin jedinac,postao malo prerano otac.Zbunio si me jer si rekao da ti znaš za Kobiljak.Hajde,reci radoznaloj sumještanki tko si,iako znaš i sam da bih mogla lako saznati i sama jer je tvoje ime rijetko,pogotovo u našemu selu kao i moje.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Ovo za Kobiljak sam krivo postao, htio sam nešto drugo. Greška u komunikaciji. :)
Ja sam isto iz B. Radića, Mišel Janković....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ovo za Kobiljak sam krivo postao, htio sam nešto drugo. Greška u komunikaciji. :)
Ja sam isto iz B. Radića, Mišel Janković....


Da me ubiješ,neznam.Prezime Janković nije beličko.Jeli ti samo mama mještanka.Ironija je to što nas ima samo tri tisuće u selu,a ja ne poznajem sve ljude.Nekako mi neidu ženski susreti u krugovima gdje se sve zna pa sam večinom neinformirana.A ponekada bi malo trača dobrodošlo,čisto iz informativnih razloga.Ali prekasno je sada da mjenjam principe,ne želim da mi se uruši samopostovanje.Mislila sam da ti je Suli deda.Jesi li bliže Đonsonu ili crkvi?Zapravo reci kućni broj,lakše mi se orijentirati.Znaš da sam ja na drugom kraju sela.Čekaj malo.imate li ljesku posađenu u Lipovkama?ILi ona na Brstiču što su je pojeli u početku zečevi?Jesam li ja uopče pogodila da vi imate lješnjake ili je i to netko drugi?Daj,daj,reci dečko.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo johabice nisam prije stigao radi tehničkih problema da vidiš našeg čupka ,

Uploaded with ImageShack.us, ovo ti je mala patuljasta kunica i tražimo dečk za nju da malo osjeti čari ljubavi,inače ona ti se othranila sa jednom turom domačih pilića,baš sa čupkovom bračom,

Uploaded with ImageShack.us
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Da me ubiješ,neznam.Prezime Janković nije beličko.Jeli ti samo mama mještanka.Ironija je to što nas ima samo tri tisuće u selu,a ja ne poznajem sve ljude.Nekako mi neidu ženski susreti u krugovima gdje se sve zna pa sam večinom neinformirana.A ponekada bi malo trača dobrodošlo,čisto iz informativnih razloga.Ali prekasno je sada da mjenjam principe,ne želim da mi se uruši samopostovanje.Mislila sam da ti je Suli deda.Jesi li bliže Đonsonu ili crkvi?Zapravo reci kućni broj,lakše mi se orijentirati.Znaš da sam ja na drugom kraju sela.Čekaj malo.imate li ljesku posađenu u Lipovkama?ILi ona na Brstiču što su je pojeli u početku zečevi?Jesam li ja uopče pogodila da vi imate lješnjake ili je i to netko drugi?Daj,daj,reci dečko.

hehe
točno kraj džonsona, prema crkvi.... mama Zora-nju većina zna :)
kaj se tiće lijeske, realizacija nije uspjela, preveliko čekanje od ulaganja do ubiranja.
danas mi je stiglo 1000 sadnica malina.

na Brstiču imaju Makarevi, treća kuća od mene prema ciglani.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
hehe
točno kraj džonsona, prema crkvi.... mama Zora-nju većina zna :)
kaj se tiće lijeske, realizacija nije uspjela, preveliko čekanje od ulaganja do ubiranja.
danas mi je stiglo 1000 sadnica malina.

na Brstiču imaju Makarevi, treća kuća od mene prema ciglani.


Eto vidiš,sada znam.:p:p:p Kako si se odlučio za maline?Gdje ih misliš saditi,imaš li vode.Sa njima je teže raditi nego sa kupinama,puno su osjetljivije kod berbe.Jeste li se organizirali sa otkupom,ili čekate da dođe u rod? Te su kulture malo neuobičajene u našem kraju,ali tako je bilo i sa povrčem kad smo ga mi počeli prije petnaestak godina saditi,jedini u selu.Da nismo na vrijeme shvatili da se mora nešto mijenjati,danas bismo sigurno bili u problemima kao i većina mještana.Ne znam gdje misliš saditi,ali ako imaš zemlju sa moje strane,bolje je i na šljunku jer nama je u dvorištu voda na šest metara,a iznad Gorice,prema Roku na 45.Ali ti to sigurno znaš.Ja bih na tvome mjestu razmislila i o kupinama.Sretno,u životu se treba znati prilagoditi situaciji i na vrijeme mijenjati ono što se vidi da neide.Mi smo krumpir odavno napustili,poneku smo ga godinu nešto posadili čisto iz nostalgije.Ušlo nam u krv,pa je teško odustati,kao da imaš dragu haljinu,i više ne možeš u nju stati,ali ju svejedno ne bacaš.;)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajkula,kakav krasan dečko!Sve će koke poludjeti za njim.Mislim da nijedna neće optrčati više od dva kruga prije nego se slučajno spotekne i padne.
Znaš onaj vic-trčao pjetao za kokama po dvorištu,i kaže jedna drugoj-znaš šta,ja više ne mogu,ja ću stati,pa šta bude da bude.A druga joj veli-ja ću optrčati još jedan krug da ne pomisli da sam laka.

I ja bih zeku.Već dvije godine govorim da ću kupiti jednog da skakuće po dvorištu,ali mi neda muž.Veli da će doći zločesti psi i da će ga rastrgati.Onda sam si napravila jednog od grma iznad ribnjaka ali mi se osušio.Baš nemam sreće sa zekanom.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma za zloćeste psine tu je naš Bunđi i moja štapina od svibovine,evo ovo ti je Bunđi,čistokrvni selski pas od više pasmina,preživio udar busa,smrtni neprijatelj štakorsko mišje bratije,samo ga muče godine nakupio več 8 psečih ali još kujice obilazi po selu,

Uploaded with ImageShack.us
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Koje slatko pseto,takvog sličnog ima i susjeda iza vrta.Dolazi se k nama igrati sa Ninom.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Eto vidiš,sada znam.:p:p:p Kako si se odlučio za maline?Gdje ih misliš saditi,imaš li vode.Sa njima je teže raditi nego sa kupinama,puno su osjetljivije kod berbe.Jeste li se organizirali sa otkupom,ili čekate da dođe u rod? Te su kulture malo neuobičajene u našem kraju,ali tako je bilo i sa povrčem kad smo ga mi počeli prije petnaestak godina saditi,jedini u selu.Da nismo na vrijeme shvatili da se mora nešto mijenjati,danas bismo sigurno bili u problema ima kao i većina mještana.Ne znam gdje misliš saditi,ali ako imaš zemlju sa moje strane,bolje je i na šljunku jer nama je u dvorištu voda na šest metara,a iznad Gorice,prema Roku na 45.Ali ti to sigurno znaš.Ja bih na tvome mjestu razmislila i o kupinama.Sretno,u životu se treba znati prilagoditi situaciji i na vrijeme mijenjati ono što se vidi da neide.Mi smo krumpir odavno napustili,poneku smo ga godinu nešto posadili čisto iz nostalgije.Ušlo nam u krv,pa je teško odustati,kao da imaš dragu haljinu,i više ne možeš u nju stati,ali ju svejedno ne bacaš.;)


Prva opcija su mi bile kupine, ali planiram saditi na vrtu iza kuće gdje je relativno mala površina ( 10 Ari) i dosta je nepristupačan teren za postavljanje armature.
Sorta maline je polana i ona ne treba oslonac jer je samostojeća.
Što se plasiranja uroda tiće, prve godine računam na cca 500 kg i to planiram prodavati po placevima.
U punu rodnost dolazi nakon druge godine, a svaka sadnica iz korjenja daje još oko 5 novih tako da slijedeće godine planiramo posaditi još 25 ari na Vrbici. :)
Navodnjavanje bude kap po kap, 400 m cijevi koje idu po redovima, 1000 kapaljki i dvije razvodne cijevi koje idu direktno na pipu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Prva opcija su mi bile kupine, ali planiram saditi na vrtu iza kuće gdje je relativno mala površina ( 10 Ari) i dosta je nepristupačan teren za postavljanje armature.
Sorta maline je polana i ona ne treba oslonac jer je samostojeća.
Što se plasiranja uroda tiće, prve godine računam na cca 500 kg i to planiram prodavati po placevima.
U punu rodnost dolazi nakon druge godine, a svaka sadnica iz korjenja daje još oko 5 novih tako da slijedeće godine planiramo posaditi još 25 ari na Vrbici. :)
Navodnjavanje bude kap po kap, 400 m cijevi koje idu po redovima, 1000 kapaljki i dvije razvodne cijevi koje idu direktno na pipu.

Šta misliš stavljati-voćarske cijevi ili ove ko što imamo mi za povrće.Trebaš li informacije možeš doći do nas pa ćemo ti reći što i kako se mora napraviti.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Šta misliš stavljati-voćarske cijevi ili ove ko što imamo mi za povrće.Trebaš li informacije možeš doći do nas pa ćemo ti reći što i kako se mora napraviti.

koje su to za povrće?
jesu to one koji se napuhnu kad se kroz njih pusti voda?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
koje su to za povrće?
jesu to one koji se napuhnu kad se kroz njih pusti voda?

Da,to je to.Za jednokratnu upotrebu su-za jednu sezonu.Ali su jeftinije,mi plačamo 3000 m 1150 kn.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a kad če ti Svi sveti proći da nam malo johabica baci koju zanimljivu priču,vidim danas na vijestima da i u Međimurju zabjelio snjeg,johabice gdje se Ninci zavlači sad kad zahladni
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Tu sam ja ,provirim s vremena na vrijeme,nešto nabrljam na brzinu.Sada me mijenja suprug,a rekla sam mu da se skine i prijavi na svoje,ali neće.Imamo snijega,ali nije to ništa,meni su noge ionako uvijek hladne,ali mi je srce toplo,pa je sve u normali.Za priču treba misliti-ma lažem,pišem onako kako mi padne ne pamet,a to je isto ko da te gladam u oči i pričam sa tobom.Jedini je problem u prstima,mislim brže nego pišem,pa to potraje-da me nije sram reći,otkrila bih tajnu-i po skoro sat vremena.Dobro,malo dramatiziram,ali blizu je.A onda još i progutana ili kriva slova,pa ispravljaj.Davi me pedantnost i živciranje zbog pravopisa i gramatike.Ostalo iz škole-hrvatski 5,fizika 2,poklonjeno.Mehanizacija u poljoprivrednoj 3,poklonjeno,pala sam na pitanju što je jedan traktorski sat.E,to je priča koju ću jednom valjda ispričati.Ako znaš što je jedan traktorski sat-reci.Zna li uopće još danas netko što je jedan traktorski sat?
 
Z

zeleno zagorje

Guest
a kad če ti Svi sveti proći da nam malo johabica baci koju zanimljivu priču,vidim danas na vijestima da i u Međimurju zabjelio snjeg,johabice gdje se Ninci zavlači sad kad zahladni
ajkula, a, nemožemo mi bez johabice , evo većeras će nam sigurno napisati neku prićicu pa da se malo i nasmijemo , možda o nekim prvim snježnim radostima ove godine:p:lol:
 
Na vrh