• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere 6M i 6R

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Nesto brkate te mjenjače!! A na stranicama Novocommerca je sve.Ima raznih opcija mjenjača a zasigurno je samo Autopowr i DirectDrive za R seriju traktora.

Čini mi se da se više ne ugrađuje običan powershift mjenjač u Jd.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Njihov Direct drive ti je jedna vrsta bezstupanjskog prijenosa, poput vario mjenjača, ali je dosta drukcije konstrukcije...
Drugo ne znam, jer nisam ni pitao, taj ide na traktore koji su za mene preveliki :)
A autopower je full powershift mjenjač, ima 6 grupa i 4 powera, makar mi je logicnije da ima 4 grupe i 6 powera..., ili i je tako pa sam ja krivo shvatio.
Uglavnom imas rucicu ili gumbe + i - i to mijenjaš bez kvacila sve, i grupe i powere, ustvari tvoje je da šaltaš a on vec mijenja grupe i powere kako je potrebno.
I trebao bi imati funkciju da kompletno sam mijenja brzine ovisno o opterecenju, ti namjestiš do koje brzine najviše hoćes da ide i na koliko okretaja hoces da prebacuje.
Tako je meni njihov zastupnik objasnio za autopower mjenjač kad je bio kod mene.

Sve si krivo objasnio


Autopower je vario
Direct drive -ful powershift

Pq- power quad su 6x4(6 rucnih 4 power) kod manjih i 5x4 kod večih(5 ručnih 4 powera)

Postoji i comand quad, nisam upoznat s njim
 

kuhn

Novi član
Tu od
3 Pro 2014
Poruka
10
Pozdrav svima!
Ima mozda netko kombajn JOHN DEERE 9580i wts zanima me mišljenje o tom kombajnu imam ga na ponudi.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Ako tko ima r seriju da li ima kakvih problema sa dpf filterom ili oko ad blue.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Ako tko ima r seriju da li ima kakvih problema sa dpf filterom ili oko ad blue.

Imam R no sa relativno malo radnih sati i do sada nije pokazao ni jednu grešku vezano sa Adblue i dpf.
U mojoj okolici ima dosta novijih JDova nekoliko ih je imalo problema sa navedenim i što dalje to sve više ljudi isključuje oba sistema.
Uglavnom koliko vidim svi imaju prije il kasnije problema sa dpf/adblue, na prošlom traktoru druge marke problemi sa adblue su počeli na manje od 3000rh.



@TX75 ti može pomoći dok se javi.

Dok se ja javim... 🤪
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Tražio sam dosta po internetu u medjuvremenu, a imaš li saznanja da li je tko uz softversko uklanjanje dpf a, ujedno i ukolonio dpf u smislu da ga skine.

Koji model imaš i koji mjenjač?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
E to znam čak i ja. Ima 6130 R premium plus, autopowr mjenač sa Commandpro ručicom 😁
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Tražio sam dosta po internetu u medjuvremenu, a imaš li saznanja da li je tko uz softversko uklanjanje dpf a, ujedno i ukolonio dpf u smislu da ga skine.

Da rade i to ljudi tj.preporuka je uz softversko gašenje i vađenje istog.
Više inf na pp.

Antonio nije Premium plus nego ultimate edition 😉 al mjenjač si pogodio da.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
4 klipa mala šasija,
prvi 6130r modeli bili također 4 klipa no srednja šasija ko na 6140 i 6150m/r
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Taj traktor koristimo za sve poslove od prskalice, rasipac, plug, rotosem, transport, zbilja za sada zadovoljan snage ima bez obzira na mali 4.5l motor.
U odnosu na 6630 sa 6.8l motorom ovaj mali ga se ne stidi ni zeru (bez ozbira što 6630 laje na mjesec a 130 zvuči ko malo veći usisavač 😅).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Da, zvuk im je baš odvratan

Radim sa 6120 pa mi baš nije neki traktor, više volim 6630 (zvuk 😍)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Po onome što sam ja iskusio sa 6125 R i moj 6630 std, taj R ga jede u svakom pogledu bez obzira na motor. Doduše opreme nisu baš iste, bolja usporedba bi bila sa 6630 Premium i da ima tls i sve ostalo što je imao i ovaj R, pa bi usporedba bila realnija, iako bi tom traktoru ekvivalent trebao biti 6430. Nisam bio neki zagovornik 4 cilindraša većih snaga, ali mora se priznat da su živčani..
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Pa nemam bas ista misljenja.

Recimo za usporedu 6120m i 6800

Ista konjaža samo je 6800 veci motor sa dva klipa vise.

Sve ide na ruku 120m. Al motor nije ni blizu snage kao 6800.
Opcenito nove serije JD mi se ne dopadaju previse.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Pa mogu i to shvatiti da. M nisam probao, ali čuo sam iskustva da nisu toliko živi kao R. Situacija ista kao i sa 30 serijom STD i Premium, ili isto neki koji su imali da su 10 serije puno življe od 20 serije sa bosch pumpom, a 20 serija tek sa injektorima da nije troma nakon 2004. godine. Ja ih osobno nisam probavao i testirao, samo prenosim rečeno.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Ali recimo radim i sa 6155M
E to je opet druga prica. Toliko super traktor da je strava. Hoces udobnost, brzinu, a snage ima bas ono full. Extra traktor. Vucemo s njim u zetvi redovno 28 tona i igra se s tim teretom.Hoces brdo il nizbrdo. Ima 6500 sati i nije bilo nikakvog kvara dosada...

Tako da ti 4-klipci su za mene ipak promasaj...
 
Na vrh