• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere serija 5R

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Za cijenu necu pitat,nego,kakvi su dojmovi? Dali vrijedi tih silnih novaca? Dali ima nešto posebno na njemu?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
A navodno 57.000€...a dali vrijedi budemo vidjeli....:D

Ja bi za te novce kupil FIAT-a F130 s prednjom hidraulikom i jednog manjeg FIATA 89-90 s prednjim utovarivačem i još hrpu novaca stavio u đep, a imal bi dva bolja traktora od toga malog JD-a....al dobro, svako ima svoj ukus.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Za cijenu necu pitat,nego,kakvi su dojmovi? Dali vrijedi tih silnih novaca? Dali ima nešto posebno na njemu?

Za mene ne vrijedi...

Previše novaca,a dobije se samo traktorčič od "slabih" 100ks..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Pozdrav ljudi!
Stigel u moju ulicu JD5100R...-OSNOVNA OPREMA SERIJE PREMIUM
-DODATNI UTEZI, PREDNJI 300 KG

SLIKE, I DOJMOVI (a neeee, nebudem dušu ostvil u njemu) STIŽU ZA VIKEND!

Osjećam da se budemo puno družili!



nadam se do proljeća da mu stiže Kuhn plug i Kuhn rotodrljača+sijačica...
ali polako...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Heheh...videl sem ga dok je prešel.
Jel ga Boško doteral doma??

Veliš bude ga dal kum malo pod balerku na leto?? :D
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Heheh...videl sem ga dok je prešel.
Jel ga Boško doteral doma??

Veliš bude ga dal kum malo pod balerku na leto?? :D

si videl munju a...premium klasa, nema se tu kaj reći!!

jeste, Boško ga ćero iz Osijeka...veli ide 48 km/h full gas...

o definitivno ide pod balerku, pal je dogovor...da vidiš paaarade!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Pozdrav ljudi!
Stigel u moju ulicu JD5100R...-OSNOVNA OPREMA SERIJE PREMIUM
-DODATNI UTEZI, PREDNJI 300 KG

SLIKE, I DOJMOVI (a neeee, nebudem dušu ostvil u njemu) STIŽU ZA VIKEND!

Osjećam da se budemo puno družili!



nadam se do proljeća da mu stiže Kuhn plug i Kuhn rotodrljača+sijačica...
ali polako...
Kakav plug i kakva kombinacija bude,koje širine?

Traktor nije nešto,bar se tako meni dopao,zvuk ima ko neka igračka...
Previše para a dobiš skakavca..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Kakav plug i kakva kombinacija bude,koje širine?

Traktor nije nešto,bar se tako meni dopao,zvuk ima ko neka igračka...
Previše para a dobiš skakavca..


Bude 2,5 m kombinacija...al polako još...

A Marko, neverovaten si ti čovek...jbt sakom loncu poklopec...
Neznam ja kak tebe ljudi doživljavaju v "narodu" kak se to veli inače...
Pa ti si najpametneši, se navek najbolje znaš....


Ovo je tema o traktoru koji spada u 5 NAJBOLJIH TRAKTORA NA SVIJETU u svojoj klasi!
To je dokazalo puno istraživanja, i puno korisnika potvrdilo! I TU SE NEMA KAJ REĆI!

a evo njega padobranca, to je skakavac, traktor nije nešto...
suzdrži se komentara koji nisu na nivou

koliko sad dođe takav jedan?

ovisi, o dodatnoj opremi
mislim da je početni model 5100R PREMIUM 420.000 kn...
ali nisam siguran točno, sve ovisi o načinu finaciranja i nagodbi

koga zanima, Novocommerce je tu... ;-)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Bude 2,5 m kombinacija...al polako još...

A Marko, neverovaten si ti čovek...jbt sakom loncu poklopec...
Neznam ja kak tebe ljudi doživljavaju v "narodu" kak se to veli inače...
Pa ti si najpametneši, se navek najbolje znaš....


Ovo je tema o traktoru koji spada u 5 NAJBOLJIH TRAKTORA NA SVIJETU u svojoj klasi!
To je dokazalo puno istraživanja, i puno korisnika potvrdilo! I TU SE NEMA KAJ REĆI!

a evo njega padobranca, to je skakavac, traktor nije nešto...
suzdrži se komentara koji nisu na nivou
A gle,dok me upoznaš možeš reč kaj misliš o meni;)
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7G9XWrqxoNs[/YT]

Neznam puno stvari na svijetu,više toga neznam nego što znam,ali oko Traktori znam jako puno,i tu se nedam sam tak,jer me to zanima i stvarno pratim sve oko toga.Povezujem ono kaj čitam,ono kaj čujem od drugih i osobna iskustva..

Neznam kaj ti je tak zasmetalo u mom komentaru?
Samo kažem kaj mislim o tom traktoru kad je on predmet rasprave,nisam te ja ni silio da pišeš o njemu ni ništ,isto kao ni ti nisi tražio moje mišljenje.
I u zadnje vrijeme slabo pišem po forumu,pa neznam otkud ti to da sam "svakom loncu poklopac"?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Ovo je tema o traktoru koji spada u 5 NAJBOLJIH TRAKTORA NA SVIJETU u svojoj klasi!
To je dokazalo puno istraživanja, i puno korisnika potvrdilo! I TU SE NEMA KAJ REĆI!
u toj klasi ni nema puno vise od 5 traktora,pogotovo ako uzmemo u obzir cijenu
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
A gle,dok me upoznaš možeš reč kaj misliš o meni;)
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7G9XWrqxoNs[/YT]

Neznam puno stvari na svijetu,više toga neznam nego što znam,ali oko Traktori znam jako puno,i tu se nedam sam tak,jer me to zanima i stvarno pratim sve oko toga.Povezujem ono kaj čitam,ono kaj čujem od drugih i osobna iskustva..

Neznam kaj ti je tak zasmetalo u mom komentaru?
Samo kažem kaj mislim o tom traktoru kad je on predmet rasprave,nisam te ja ni silio da pišeš o njemu ni ništ,isto kao ni ti nisi tražio moje mišljenje.
I u zadnje vrijeme slabo pišem po forumu,pa neznam otkud ti to da sam "svakom loncu poklopac"?

ma znam Marko, al nemreš mi uleteti s takvim komentarima, previše toga znaš da bi banul s takvim komentarom!
to bude napisal neko ko nema blage dume o traktorima, kome je vrh spoznaje o traktorima URSUS C-355

neje važno kolko pišeš, ali većinom vudriš komentara da nekoga rasrdiš pomalo...
istina je to, samo velim kaj vidim tu na forumu...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Da slažem se,al ne JD nego FENDT...

E sad ga budemo opet rastegnuuuuuuuuuli...dal je bolji Lindner,JD, Fendt ili neki 4.
Ali ovaj JD definitvno spada među najbolje, sve statistike to potvrđuju...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
E sad ga budemo opet rastegnuuuuuuuuuli...dal je bolji Lindner,JD, Fendt ili neki 4.
Ali ovaj JD definitvno spada među najbolje, sve statistike to potvrđuju...

Ako čemo o statistikam,ne pratim ih nekaj previše..Al probaj zaključit kak statistika može dat neko mišljenje o traktoru koji kod nas nije na tržištu dulje od 2-3god,dal se tu može provjerit pouzdanost traktora?

Neznam koje statistike gledaš,dal one u birtiji ili neke iz Austrije,Njemačke ili iz svijeta?
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Ako čemo o statistikam,ne pratim ih nekaj previše..Al probaj zaključit kak statistika može dat neko mišljenje o traktoru koji kod nas nije na tržištu dulje od 2-3god,dal se tu može provjerit pouzdanost traktora?

Neznam koje statistike gledaš,dal one u birtiji ili neke iz Austrije,Njemačke ili iz svijeta?

More se proveriti, neboj se...

evo ti jedna stranica koja prezentira i uspoređuje traktore, ima puno zanimljivih stvari...
u birtiji bi slabo saznal...nekaj slično ko i tu na forumu dok se slušaju "puste priče"
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...54GYDA&usg=AFQjCNHq-D9RBIBcxeo_fcl_PIjvg5QWxw

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...loGoBw&usg=AFQjCNEdt7NPp76Gb0jXuw5kPVyC3AdVEA

kad si me baš povlekel za jezik...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ajd da i ja rečem koju....
Ja i kolega Belec se znamo, fala Bogu od malih nogu, nema se tu kaj reči...no da velim svoje mišljenje o tom traktoru.

Kao prvo, ja osobno ne preferiram JD traktore, nit mi se sviđaju, nit bi ga želel u dvorištu.
5100R je lijep traktor, privlačan i dobar, na kraju krajeva, ipak je to neki ajmo reči vrh tehnologije, ali brate mili za te novce mislim da se dobije jedan mali, kompaktni traktorčič s dosta nove elektronike i ugodan za rad u normalnim uvijetima rada bez nekih večih opterečenja jer nije stvoren za to.
Kad ga vidim ostavlja mi dojam jednog traktora od 75 ks, ništa više.
Drago mi je kaj imamo sad i jednog takvog u selu, budemo vidjeli na ljeto kak se bude pokazao u pravom poslu :)

No ipak da imam 55-60.000 € otišel bi s šleperom u njemačku i kupil 3 traktora od 50 do 130 ks,platil porez i prijevoz i možda bi mi još i ostalo :D

Poznato je od davnina da JD-a prodaje samo ime, a u kvaliteti je jednak ko i svaki drugi zapadni traktori koji su daleko jeftiniji od njega.

Kolega, čim se kakov poslel složi, testiramo JD i Samea da vidimo kakva im budu vučna svojstva pod plugom i u transportu. ;)
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
91
Ima jedan kravar blizu mene takav traktor sa mislim 80ks i prednjim utovarivačem, samo riječi hvale, traktor super izgleda i tak ide. Traktor je dosta skup, i osobno bi kupil M verziju jer ona ipak dojde cjenovno bliže agrofarmu, t5000 seriji i kompaniji. Traktor ima šasiju tak da s utovarivačem je idealna kombinacija za teški kravlji gnoj.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Poznato je od davnina da JD-a prodaje samo ime, a u kvaliteti je jednak ko i svaki drugi zapadni traktori koji su daleko jeftiniji od njega.


Neću komentirati Šanana ništa osim ove tvoje izjave o cijeni.

Si se u skorašnje vrijeme raspitivao za nove traktore iste snage,opreme i tehnologije ili to tvrdiš tek tako, zato što si čuo od nekoga?

I u vrijeme kada sam ja kupio svoga JD-a, novoga jel, imao sam nekoliko ponuda na razmatranju, JD je bio sve ali ne najskuplji.

Cijene su se promjenile, trgovačke marže su ogromne, te na kraju krajeva konačnu cijenu određuje tvoja sposobnost pregovaranja.

O kvaliteti, dojmu i ostalome ne bi, pošto svatko ima različite ukuse, netko voli plavuše, netko riđe, a netko i ne bira itd itd.

Živio!
 

Najnoviji postovi

Na vrh