• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere serija 5R

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Styer 9000 serija i Claas AXOS sa istom opremom kak JD R serija su skuplji tak da nije najskuplji traktor , a o kvaliteti se da razgovarati (kaj neko pod tim misli)!!!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Na kraju ce ispast da je 60 000 eura ustvari malo za traktor od 4 cilindra i 100 ks. Sam traktor je fenomenalan,ali od njih su napravili isto kao i s autima. Neznam sto ovaj traktor moze a jedan jeftiniji ne moze i po cemu je on to bolji.Po kvaliteti je sigurno malo bolji samo bas neznam da ce se ikad ovaj jeftiniji toliko iskidat da dostigne preskupog JD-a, fendta, ili kojeg vec drugog. Stvarno ne vidim razloga cemu dati 20 000 vise,kao da ce ti sam otic na njivu i poradit sve,neko kaze da je udobniji, pa i drugi imaju tihe kabine i udobna sjedala, potrosnja je tu negdje svima, onda dolazi oprema. E tu je stvar, mora se reci da ima najbolji mjenjac iako je za mali traktor sasvim dovoljan obicni u kombinaciji sa 3-4 brzine na tipku iako ni to nije neophodno, 8 izvoda hidraulike,pobogu ko ce kopcat vario okretac sa hidraulicnim pomakom u stranu i jos na to hidraulicni topling pa da mu treba 8 crijeva, pa cak ni ehr nije nesto bitan za sijacicu prskalicu,a oralo se i prije bez njega.E ali jeftini nema premium snagu, premium kontrolu, premium svestranost i premium cijenu.
Inace cestitke za traktor super je ciji god da je.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Neću komentirati Šanana ništa osim ove tvoje izjave o cijeni.

Si se u skorašnje vrijeme raspitivao za nove traktore iste snage,opreme i tehnologije ili to tvrdiš tek tako, zato što si čuo od nekoga?

I u vrijeme kada sam ja kupio svoga JD-a, novoga jel, imao sam nekoliko ponuda na razmatranju, JD je bio sve ali ne najskuplji.

Cijene su se promjenile, trgovačke marže su ogromne, te na kraju krajeva konačnu cijenu određuje tvoja sposobnost pregovaranja.

O kvaliteti, dojmu i ostalome ne bi, pošto svatko ima različite ukuse, netko voli plavuše, netko riđe, a netko i ne bira itd itd.

Živio!


dobro kažeš TX.

marže su ogromne, a pdv 25 % . to nema nigdje , zamislite koliko bi se opreme moglo uzeti za 25 posto, ili koja je to ušteda 25 % ,u koju god stranu cijene gledali( npr. traktor 50 000 eur danas u ovim uvjetima )
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Ali kod nas nema racionalnog, razmišlanja neko za recimo 50ha ratarstva kupuje takav traktor, čista glupost. Takav traktor se isplati kupiti ako traktorist radi 8h na dan, a još bolje da rade 2 pa traktor na dan radi po 16 h (pa nek napravi 2000h na godinu), e onda se njegova kabina, getriba i kvaliteta isplati ali ako stoji doma u garaži onda hebiga. Svako mora znati kaj mu treba i dali mu uopće treba. Cjene traktora su danas utopiske, jučer sam gledal na landwirt.at novi SAME VIRTUS trakor 100-122ks, euro4 motor 3.6l deutz, full oprema za 100ks traktor 80000€. Pa se onda ti bavi poljoprivredom. Racijonalizacija je jedini ispravni smjer. Bolje kupiti M seriju a za ostale pare pokalcificirati zemlju, bar je novac bolje urotšen!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Ali kod nas nema racionalnog, razmišlanja neko za recimo 50ha ratarstva kupuje takav traktor, čista glupost. Takav traktor se isplati kupiti ako traktorist radi 8h na dan, a još bolje da rade 2 pa traktor na dan radi po 16 h (pa nek napravi 2000h na godinu), e onda se njegova kabina, getriba i kvaliteta isplati ali ako stoji doma u garaži onda hebiga. Svako mora znati kaj mu treba i dali mu uopće treba. Cjene traktora su danas utopiske, jučer sam gledal na landwirt.at novi SAME VIRTUS trakor 100-122ks, euro4 motor 3.6l deutz, full oprema za 100ks traktor 80000€. Pa se onda ti bavi poljoprivredom. Racijonalizacija je jedini ispravni smjer. Bolje kupiti M seriju a za ostale pare pokalcificirati zemlju, bar je novac bolje urotšen!

Taj gazda koji je kupil tog traktora ne radi vise od 40 hektara zemlje.. ali ako covjek ima novce zasto si nebi priustio nesto takvo.. inace iz istog smo sela i jako se dobro poznajem s covjekom..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
njemu bude največa predost u odnosu na zekonju transport ,pošto mu jedne zemlje od drugih preko 20 km udaljene a i u njegovoj firmi ima jedan bivši dišo što si je kupio prije nekoliko godina jednog serije 6000 pa malo i da se pokaže a dade se još uvijek zaraditi sa strane,tko je radio sa PZ VP,zna o čemu se radi,uglavnom svako zna za šta treba stroj,meni najbliže razmišljanje je od Šanane,znaći sad bude i pokraj mene prolazio samo kad se otvori posao u poljima,nek mu služi što bolje:partyman::partyman:
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Taj gazda koji je kupil tog traktora ne radi vise od 40 hektara zemlje.. ali ako covjek ima novce zasto si nebi priustio nesto takvo.. inace iz istog smo sela i jako se dobro poznajem s covjekom..

neznam čime se bavi, ak ima krave onda je možda opravdano, ali hočem reči da bi trebalo težiti boljoj iskoristivost traktora i strojeva. novac se može bolje iskoristi nego kupiti traktor koji ne trebaš samo zato kaj te budu ljudi vidli da imaš (ne velim da je to sad slučaj). Vremena budu sve teža i sve treže bude na polju novac zaraditi. nedavno gladal dokumentarac, neki njemački fond (udruga, zadruga nemam pojma ili firma) kupila u rumunskoj 9000ha, rade sa 3 traktora (1 s gusjenicama i 2 gumenjaka) i dva kombajna i 15 ljudi (sve ukrajinci samo šef njemac), sve bez pluga (podrivači, mulch sjetva). tarktori rade 24h na dan samo se radnik mjenja i cisterna vozi gorivo itd. I to nam je konkurecija, ak sad nebumo razmišlali pametno i racijonalno, možda pare koje potrošimo na gluposti danas nas sutra dovedeju do bankrota. Cjene strojeva su ogromne tak da svaki stroj koji se kupi mora opravdati svoju cjenu. Pa kaj bi ljudi rekli da neko ko npr. dostavlja PIZZE kupi šlepera i snjim dostavlja pice jer ono "čovjek ima i zakaj si nebi priuštil tak nekaj" ili imaš malo veči vrt pa trebaš zaštihati pa kupimo bagera jer "čovjek ima i zakaj si nebi priuštil tak nekaj"!!!!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
njemu bude največa predost u odnosu na zekonju transport ,pošto mu jedne zemlje od drugih preko 20 km udaljene a i u njegovoj firmi ima jedan bivši dišo što si je kupio prije nekoliko godina jednog serije 6000 pa malo i da se pokaže a dade se još uvijek zaraditi sa strane,tko je radio sa PZ VP,zna o čemu se radi,uglavnom svako zna za šta treba stroj,meni najbliže razmišljanje je od Šanane,znaći sad bude i pokraj mene prolazio samo kad se otvori posao u poljima,nek mu služi što bolje:partyman::partyman:

Drago mi je kolega da se razumijemo :)

Neću komentirati Šanana ništa osim ove tvoje izjave o cijeni.

Si se u skorašnje vrijeme raspitivao za nove traktore iste snage,opreme i tehnologije ili to tvrdiš tek tako, zato što si čuo od nekoga?

I u vrijeme kada sam ja kupio svoga JD-a, novoga jel, imao sam nekoliko ponuda na razmatranju, JD je bio sve ali ne najskuplji.

Cijene su se promjenile, trgovačke marže su ogromne, te na kraju krajeva konačnu cijenu određuje tvoja sposobnost pregovaranja.

O kvaliteti, dojmu i ostalome ne bi, pošto svatko ima različite ukuse, netko voli plavuše, netko riđe, a netko i ne bira itd itd.

Živio!

Ma nema problema kolega...to je moje zapažanje.
I mi kad smo 2006. uzimali novi traktor, JD je bio neki cijenovni vrh koji je bio nedostižan nama, zato ga svrstavam u grupu kod Fendt-a, Steyr-a, Claas-a, McCormicka, zato uvijek nekako držim da je skuplji, a ne nudi ništa ekskluzivno, čak u radu s JD od 120 ks, mislim da je bila oznaka 6420 nisam bio nešto preoduševljen s njegovom unutrašnošću, nekak je bilo sve obično plastično, neznam, takav mi je dojam ostavil...
Nekako stvarno mislim da je kompletna SDF grupa, MF, CASE dosta jeftinija na kraju krajeva od JD-a...

To je samo moje mišljenje!
 
Posljednje uređivanje:

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
ne želim otkrivati toplu vodu ali mccormick ne može u istu grupu s fendt i steyr-om, tu griješiš.
mccormick je ime, ali to je argo , nije fendt, i ne može se s njim mjeriti.
 
M

MOCO

Guest
zašto se svaka tema koja se zove "traktor xy" uništi raspravama o tome koji je bolji!?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zato je meni moj milutko 539 najbolji,ovaj veči mu samo malo pomaže:weedman::weedman:,svatko zna svoje i zato po meni bolje mir nego prepirka:partyman::partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čujte je sam uvijek za novi traktor i nek si kupi kakvog ko može i želi...povlačim se iz rasprave!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Glupo je da se ne raspravlja i da se ne podjeli misljenje, u redu je dok to ne predje u svadju. U tome je smisao foruma.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Glupo je da se ne raspravlja i da se ne podjeli misljenje, u redu je dok to ne predje u svadju. U tome je smisao foruma.

E tako je, to je bit, da svatko iznese svoje mišljenje i onda na temelju svega toga se dobije neka slika i ukusi se podijele, a opet svatko ima svoj! :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ima jedan kravar blizu mene takav traktor sa mislim 80ks i prednjim utovarivačem, samo riječi hvale, traktor super izgleda i tak ide. Traktor je dosta skup, i osobno bi kupil M verziju jer ona ipak dojde cjenovno bliže agrofarmu, t5000 seriji i kompaniji. Traktor ima šasiju tak da s utovarivačem je idealna kombinacija za teški kravlji gnoj.

Večina JD ima šasiju..
Ako mislimo na istog čovjeka kaj ima taj JD,pored još ima Same i Hurlimann,onda nisam ni očekivao drugačiji opis traktor..Uostalom večina hvali novi traktor dve-tri godine onda nastupaju kvarovi i onda se iskaže traktor..I sve ovisi kak je traktor opterečen,nije svejedno radi 250 ili 1000rs na godinu..

I puno ljudi neče reč cijelu istinu o traktoru,nego samo dobre strane jer bi sramota bila reč da novi JD nije dobar(ne odosi se samo na JD al je tema vezana uz njega)..

Cijenu traktor neču komentirat,al šteta bi bilo kupit novi traktor i još ak se ide na kredit da nije u ful opremi,jer ako če neko imat za ratu kredita 4000,onda če se nač i 5000kn koliko bi negdje bio skuplji u ful opremi traktor..
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Pošto je serija traktora nova, greške obično isplivaju nakon 2-3g, ali mislim da mehaničkih problema nebi trebal imati + konstrukcija sa šasijom, jedio elektronika i završna obrada bi mogle biti problem, nadam se da su tu njemci malo pedantjni od taljana.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sad malo gledam slike i vidim da je 5100R zapravo isti 5820, znači ubiti stavili su na mala kola malo jači motor...onako ugrubo rečeno.
A to je ono kaj mene osobno najviše smeta kod svih tih novih traktora kaj nemaju dovoljnu težinu za svoju snagu. Sve su tu u globalu mali kompakti :)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Sad malo gledam slike i vidim da je 5100R zapravo isti 5820, znači ubiti stavili su na mala kola malo jači motor...onako ugrubo rečeno.
A to je ono kaj mene osobno najviše smeta kod svih tih novih traktora kaj nemaju dovoljnu težinu za svoju snagu. Sve su tu u globalu mali kompakti :)

5R je nasljednik serije 5020, i imaju puno toga različitog.
Što se tiče težine, ne odgovara svima velika težina, u ostalom, ako ti treba teži i veći 100konjaš, kupiš seriju 62-6330 koji je ipak teži kompakt ;).

U biti to ne radi samo JD, nego i većina drugih proizvođača.

Primjera radi, tko je prije 10-15 god mogao zamisliti traktor od 5t i 150ks sa 4 cil, kao što recimo Fendt danas radi, a isto tako imaju model sa isto KS, ali sa 6 cil i veće mase.

Zahtjevi tržišta se mjenjaju, pa isto tako i proizvođači pokušavaju proširiti svoju ponudu kako bi privukli,obuhvatili i zadovoljili veći broj potencijalnih kupaca.
 
Tu od
6 Tra 2012
Poruka
36
Ja imam 5820 i kada sam ga kupovao rasmisljo sam da sacekam mjesec dana do 5r ili5m serije i preporucili su mi da uzmem 5820 jer ima puno bolji motor s manje elektronskih gluposti
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Ja imam 5820 i kada sam ga kupovao rasmisljo sam da sacekam mjesec dana do 5r ili5m serije i preporucili su mi da uzmem 5820 jer ima puno bolji motor s manje elektronskih gluposti

Koja je bila razlika u cijeni? R i M serija nemaju istu getribu. Tak ak veliš bez elektronike to bi bilo više slično M seriji,
 

Najnoviji postovi

Na vrh