• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Re: nasplošno o john deree

Mario, svi traktori koji idu 50 km/h moraju imati ogibljenu prednju osovinu (koliko ja znam), tak da Deutz modeli Agrotron i njihova S+L+H braća imaju također.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: nasplošno o john deree

Znam da imaju ogibljenu osovinu, al me zanima dal je to samo ogibljena osovina ili je tu još neki sustav za amortizaciju.
 
P

Picek

Guest
Re: nasplošno o john deree

ZJ kaže:
Mario, svi traktori koji idu 50 km/h moraju imati ogibljenu prednju osovinu (koliko ja znam), tak da Deutz modeli Agrotron i njihova S+L+H braća imaju također.
:?
baš i ne moraju (koliko ja znam :mrgreen: ) ali moguće da ti znaš bolje..
morao bih pogledati dali po zakonu moraju imati..
 
B

Bobo

Guest
Re: nasplošno o john deree

U Europi je zakon takav da svi traktori koji mogu ici 50Km/h moraju imati ogibljenu prednju osovinu, i mislim cak i da na bilo koji nacin koce i naprijed...

To sam davnih dana procitao na farmphotu, jer je bas bila rasprava oko ogibljenja prednje osovine i transportu...
 
R

ROKI

Guest
Re: nasplošno o john deree

I moj rujo ide 50 km/h pri tvorničkom broju okretaja motora (1800 o/min) i ima amortiziranu prenju osovinu. Samo nema naprijed kočnice, al zato nazad ima i to prave, samoraspuštajuće! :lol: Neznam jel tko od vas tero traktor koji ide 50 na sat, al to je stvarno brzo za traktor i treba dooobro vodit računa o zaustavnom putu i tipovima koji izleću i koji se ubacuju ispred tebe dok se voziš cestom.
 
P

Picek

Guest
Re: nasplošno o john deree

Bobo kaže:
U Europi je zakon takav da svi traktori koji mogu ici 50Km/h moraju imati ogibljenu prednju osovinu, i mislim cak i da na bilo koji nacin koce i naprijed...

To sam davnih dana procitao na farmphotu, jer je bas bila rasprava oko ogibljenja prednje osovine i transportu...
u Europi da, ali kod nas na balkanu mislim da zakonodavac uopće nije vodio računa o tome da traktor može ići 50 km/h a kamoli o suspenziji osovine..
 
B

Bobo

Guest
Re: nasplošno o john deree

Pa takvi traktori se proizvode u Europi, a ne u hrvatskoj...

I iz Europe traktor koji ide 50km/h i vise ne moze izaci iz tvornice bez ogibljene prednje osovine... Kao sto znamo Rusija nije u europskoj uniji ;) , pa onda dobijemo kojesta i svasta na nnasem raznolikom trzistu ;)
 
P

paor

Guest
Re: nasplošno o john deree

Bobo kaže:
Pa takvi traktori se proizvode u Europi, a ne u hrvatskoj...

I iz Europe traktor koji ide 50km/h i vise ne moze izaci iz tvornice bez ogibljene prednje osovine... Kao sto znamo Rusija nije u europskoj uniji ;) , pa onda dobijemo kojesta i svasta na nnasem raznolikom trzistu ;)

ali ne zadugo:

Russians to make McCormicks using factory kit 2007.11.15

Russian truck producer Kamaz has announced that it has purchased certain factory assets from the Doncaster tractor factory that is to be closed imminently by McCormick parent ARGO. Kamaz is to export to Russia the McCormick factory machine tools and other equipment from the production line that it has purchased in order to produce tractors based on the McCormick XTX line but with Kamaz branding and engines.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: nasplošno o john deree

Ratarko kaže:
Da , imam takvu prednju osovinu . Super stvar ... samo što kod Đonija to čudo košta i do 7500 € a to je previše .

sada dali je previše,nebi znao jer neznam ni kako se kreću cijene takvih osivina,koliko si ti svoju platio?
 
R

Ratarko

Guest
Re: nasplošno o john deree

TX75 kaže:
Ratarko kaže:
Da , imam takvu prednju osovinu . Super stvar ... samo što kod Đonija to čudo košta i do 7500 € a to je previše .

sada dali je previše,nebi znao jer neznam ni kako se kreću cijene takvih osivina,koliko si ti svoju platio?

U serijskoj opremi je bila .
 
P

Picek

Guest
Re: nasplošno o john deree

Bobo kaže:
Pa takvi traktori se proizvode u Europi, a ne u hrvatskoj...

I iz Europe traktor koji ide 50km/h i vise ne moze izaci iz tvornice bez ogibljene prednje osovine... Kao sto znamo Rusija nije u europskoj uniji ;) , pa onda dobijemo kojesta i svasta na nnasem raznolikom trzistu ;)
apsolutno nisi u pravu, ako je traktor naručen za naše tržište sa getribom 50 km/h onda on ne mora imati suspenziju ako nije naručena i suspenzija..
taj traktor neće biti vožen po EU dakle nema nikakve osnove koja bi natjerala proizvođača da mora proizvesti traktor i s jednim i s drugim samo zato jer u EU zakonima stoji tako..
to ti govorim iz iskustva..
 
B

Bobo

Guest
Re: nasplošno o john deree

To nisam znao...

Mislio sam da zakon drzave gdje se ti traktori proizvode vrijede za sve strojeve, a ne samo one koji ce se prodavati u EU... Znaci ljudi neka po hrvatskoj ginu, a u europi ne moraju? Preglupo...

Ako je zakon drzave da se takav traktor ne moze voziti 50km/h sa krutom prednjom osovinom, onda ne moze i gotovo...

Ne zelim niti zamisliti sto bi bilo da recimo s plugom od tonu i pol vozis 50km/h bez prednjeg ogibljenja :shock:
 
R

ROKI

Guest
Re: nasplošno o john deree

Picek je u pravu 100 % što se tiče 50 km/h i prednje ogibljene osovine.
 
R

ROKI

Guest
Re: nasplošno o john deree

Bobo kaže:
Ne zelim niti zamisliti sto bi bilo da recimo s plugom od tonu i pol vozis 50km/h bez prednjeg ogibljenja :shock:

Znojio bi se ko lud, to ti iz iskustva mogu reći! Pogotovo kad su ti španeri raspušteni il još gore da ih nemaš! ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: nasplošno o john deree

Znam da bih se znojio...

To bi bila jako cupava situacija, a i to ne bih zelio niti isprobavati...

Dobro, ipak u danasnje vrijeme postoji i dugme koje stisnes, pa ti hidraulik bude amortiziran, a ne krut, tako da bi to moglo ublaziti udarce, ali opet... neka hvala ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: nasplošno o john deree

U današnje vrijeme se to dugme više ne mora stiskati , automatizirano je .
 
B

Bobo

Guest
Re: nasplošno o john deree

Oooo, pa i to su napravili... fino, fino...

No, ne znam koliko je to dobra stvar kad radi sa krutom prednjom osovinom, ali sa ogibljenom, traktor niti ne osjeti rupe...

Bio je na youtube jedan clip s demonstracijom te funkcije, vozili su fendta vrlo brzo preko nekih umjetnih brijegova i prvi puta je skakao kao jarac, a drugi puta je isao kao da tih brijegova nema...
 
R

ROKI

Guest
Re: nasplošno o john deree

Danas se čujem sa kolegom i on mi se "pohvali" da mu je na skoro godinu dana starom John Deere-u 65 ks (onaj model iz Indije sa tri cilindra) pukla klipnjača u vožnji po cesti i probila blok motora. ;)
 
R

ROKI

Guest
Re: nasplošno o john deree

Indijska kvaliteta, ali i on je rođen za test vozača. Taj bi i nakovanj pokido. :lol:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: nasplošno o john deree

Nesto zanimljivo

[youtube:2cnp0yxy]qud1jKQSDXc[/youtube:2cnp0yxy]
 
Na vrh