• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Ma taj traktor nije ispravan ja garantiram,u voznji ropa u getribi užas,a kaj setiče powera,kad ih saltam traktor dosta zacukne,jel to mora tak bit?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Promijeni ulje u getribi obavezno i filter ulja,ako vec nije promjenjeno otkad je kupljen jer prvi gazda(franc ili svabo)nije sigurno promjenio.I to bi mogao biti razlok lupanja.Kaj se tice povera kad saltas u visu nesmije cukati nego samo lijepo potegnuti,a kad saltas u nizu,jos ak je veca brzina normalno da cukne.Probaj to napraviti sa obicnim mehanickim mjenjacem,stisni kuplung,stavi u nizu i pusti kuplung i isto se bu stresel.Zato kad saltas u nizu(to se odnosi na velike brzine,odnosno na cesti,u polju to netreba i u polju nesmije cukati nebitno dali saltas u visu ili nizu) stisni lagano kocnicu da pomognes getribi da ona ne snosi svo opterecenje.
Jer poweri ti se sastoje od niza lamelica ovisno koliko powera imas,i onda je normalno da kad ide u nizu brzinu lamela primi i naglo usporava traktor,odnosno traktor se strese.A kad stisnes kocnicu traktor usporava i odma je na lameli manje opterecenje.U naprijed nesmije cukati,smije lijepo potegnuti ali cukati ne!
 

medo293

Novi član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
7
imam fendta 716 vario i prodo bi ga i kupio john deere 7430 pa me zanima sta mislite o tom traktoru
 

medo293

Novi član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
7
pitanje za TINO...koliko citam nisi se bas usrecio sa traktormarketom ja sam htjeo ici kod njega gledat neki 6920s ali sam odustao
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Kolko sam citao po forumu niko nije sretan s traktor marketom,a i cuo sam iz povjerljivih izvora da se kupuju izraubani traktori,pofarbaju se i prodaja

@nino6110 Traktor cuka i kad je i kad nije pod opterecenjem,sljedeci put obavezno snimam voznju
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Neznam mozda je to normalno za JD,meni na massey-u nis ne cuka.:icon_pidu:
Kaj se tice traktor marketa,cijene su bezobrazne,za izjebane traktore trazi pol novoga,da nevelim da na 50% njih gume kucu vrijede i da trebaju nove,znaci jos oko 30000kn u njega ulupiti.Bolje sacekati jos malo,pa se bu moglo od EU izvuci pare za mehanizaciju ko sto je poljska mogla(naravno ako ove nase lude na vlasti zaokruze pravu stvar ili da bahati premijer i blesavi ministar poljoprivrede ne odu gore i vele."Nama to ne treba").Pri marketu rabljeni doni dode oko 180-200 tis.kn bez PDV-a,onda bolje uzmes novog koji je oko 100 tis e,vrati ti pola EU,pa jos pdv,i isto te dode a imas novi stroj.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
JD 6100 + JD 640A (utovarivač) + vile : 19 500 europljana :biggrin:

10616624_781623401884152_8495729392596114316_n.jpg


1510845_781623418550817_2857840114874478817_n.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jel ima na rucici mjenjaca i gumb za kuplung,ili samo power + i - ?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
To je 94. godište,to imaš na novim modelima,imaš posebno ručizu za reverzer,powere i 5 brzina


john-deere-6600.jpg


large_JOHN%20DEERE%206200........png


3.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ok,nisam baš na ti s tom serijom... pitam jer je znalo biti cukanja kod šaltanja powera kad se nije koristil kuplung na mjenjacu...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
To je tvoj doni ili prijateljev?Daj pogledaj kakvo je ulje u getribi i dali je uopce mijenjano otkad je dosao u RH,zbog ulja ti se mozda i pali lampica,takvi traktori su jako osjetljivi na ulje.Treba krenuti od osnovnog a onda prema tezim problemima.Cudno je to cukanje,to nesmije raditi,pogotovo pod opterecenjem :icon_scratch:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Ma kolegin je,ima viška para pa je htel kupit to kaj niko nema tu :icon_hang:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Pusti to ,covjek treba ulagati u proizvodnju,nije to nikakvo razbacivanje novcima,trebal mu je traktor i kupil ga je,niko nema rengen da vidi kaj je u njemu.Ajde ga pitaj za ulje i filtere kad stignes.A ako je mijenjano,onda bi mozda najbolje bilo traktor na pola,izvaditi dio getribe sa powerima i pogledati kaj ga muci.Bolje sad platiti par stotina eurica ako je nekaj preslo,jer ako on sam stane,stotice evoluiraju u tisucice.A onda je kuku meni crnoj kukavici.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Ma ulaže on u svoju plavušu :icon_lol:
Ima par krava ovak za sebe
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nema tu nikakvih par stotina eura,majstor koji moze nekaj takvoga popravljati te za te novce ni ne pogleda...
najpametnije bi ga bilo prodati dok jos ide...
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
to je premium oprema, ko na braticevom 6100. Tino el ima sjetevene gume i 6. brzinu.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Kalibracija mjenjača.... za početak.

Nek vam član NEWHOLLAND objasni koja je razlika u šaltanju na TM-u nakon kalibracije. :(y):
 

Najnoviji postovi

Na vrh