• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Vi koji se bolje kužite u ove zelene jelene...kakav je ovo mijenjač? Jel valja ili bježati od toga? View attachment 38687
To ti je isti PowerQuad onaj sa mehaničkim grupama i 4 powera, ja imam u svojem PowerQuad, znači ručicom mjenjam grupe a gumbima powere, to si vozio vjv.
E al to na slici se zove CommandQuad, to je isti mjenjač ali su mu i grupe i poweri na struju, a na ovoj velikoj ručici je samo parking.
I sad ako je ova mala palica u šlicu kak je sad onda mjenjaš sam gore dole + -, a ak ju baciš desno onda je auto.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Znači ništa loše, samo bunt žica više😅.
Jel to 6x30 serija std ili 6m stariji M?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
E kad dojdeš do toga da vidiš kakav je iznutra, piši kući propalo...
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pa nije da sam baš aktivan u prodaji holanda ni u traženju nečeg drugog nego već više puta sam ih gledao i naletio na takav mjenjač pa mi nije bilo jasno kaj to je. Al iskreno 6195 ili 6210 mi je neka tiha patnja, samo se budem za to moral malo ozbiljnije sastati sa novcima.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Jel ima 6210 u M opremi ili je samo u R izvedbi? Ti pratiš po oglasima pa vidiš.
Al cijene su strašne, mislim da se ja od 6620 nebum tak skoro rastavljal.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Iskreno nemam pojma za to M i R.
Koja je razlika?
A za tog jednog trebam dva ovakva holanda🙄😅
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Razlika ti je najviše u kabini, drugačija je kompletno izvana i iznutra, u Ru je profinjenija, ima ekran sastrane i sve to skupa drugačije izgleda, prije su bile razlike i u motorima sad ne znam jel je to i sad.
Uglavnom i M odradi posao ali je R ljepši, u njemu je ljepše i vjerovatno je bolje opremljen, tj neke stvari se u M ne mogu naručiti koje idu u R.
A je li jedan JD vrijedan kao dva NHa, teško...
 
  • Like
Reactions: ZJ

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
Pa nije da sam baš aktivan u prodaji holanda ni u traženju nečeg drugog nego već više puta sam ih gledao i naletio na takav mjenjač pa mi nije bilo jasno kaj to je. Al iskreno 6195 ili 6210 mi je neka tiha patnja, samo se budem za to moral malo ozbiljnije sastati sa novcima.
Manje po birtijama i brzo bu u dvoru.
 
  • Haha
Reactions: ZJ
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kolega kupio novog 6195M, nepunih 150k €, ako se mene pita ne vrijedi toliko, samo jer je marka, daleko je to od kvalitete od prije, pogotovo kao moja stara raga, to su nepodoreivi strojevi, a ovo danas, upitno...

Fino traktor izgleda, nema šta, novo je novo, al' ne vrijedi te peneze, sa 3t rs i par godina vrijedi 50k manje pa ga jebi...

Za naš pojam je malo preambiciozno kupiti novo, bez fondova naravno.

A glavna razlika između M i R je vanjski izgled I neke stvari unutra, imao priliku raditi malo sa poprilično opremljenim R-om, perverzija je, pogotovo onaj command quad na sjedalu, sve memoriraš na tipku i klikneš u novom prohodu, i to je to 😅 😂
 
  • Like
Reactions: ZJ

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
M i R su zapravo STD i Premium u tridesetki, samo naravno sad još ima više značajki. Po meni isto cijene su otišle u nebo daleko previše, dosta izabrana klijentela kupuje...
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Manje po birtijama i brzo bu u dvoru.
Joooj jel mi vjeruješ da posle onoga kak sam bio s tobom nisam ni kročio u birtiju a bome neznam ni kad sam prije toga bio.
A je li jedan JD vrijedan kao dva NHa, teško...
Ma ja to samo ovak letimično škicam i cijedim sline🤪.
Novog nebi uzimao ni u ludilu,bilo koje marke, 2 do 3 godine do nekih 3000 sati ak bi išao na traktor 70 + tisučinki eura. Makar mi holand bolje paše zbog održavanja al da je zelenko u rangu 200 ks toliko bolji od jednog T7,nije. Da uspijem svog prodati za nekih 30 tisuća,razmišljao bi o nečem drugom do 70,75 maksimalno i da taj ostatak uzmem na lizing na 5 godina,to bi mi bilo ok. Al onda samo NH dolazi u izbor jer takvog johana za te pare je teško naći. Al da nađem 6195 do nekih 50 tisuća sa maksimalno 5000 sati,kuopio bi ga nekak.

Rekla mi je žena da si mogu kupiti novi traktor tek kad nam kuću napravim. Mislila je da to nebude nikad pa je isto tak onda mislim da ni novi traktor ne budem nikad kupio...ali eto gospođa se šepuri po novoj kući od drugog mjeseca tak da se ja brusim na neku novu pilu🤣🤣🤣
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jok, malo čišćenje, i neki poslići. Pokušavam srediti osvjetljenje satova i displeja, ali očito je izgorila ploča ili nešto jer su sijalice dobre, i izmjena s drugih koje rade, kompletnog grla ne riješava situaciju tako da je to propalo hahaha
Drugo je sređivanje struje jer mi je reverzer počeo pištati kada prebacim u hod naprijed ili nazad, umjesto kada ga ubaciš u hod bez da si prethodno odabrao stupanj prijenosa, tako da mi ubija mozak dok radim, ali ozvučenje spašava hahaha najveći problem je doći do snopa, sam popravak je mačji prdac... Problem je tu zbog toga što je pila 6900P, i na njemu je reverzer elektronički kao sa novijih serija 6x10, a struja nije upgradena sa starih modela pa se pohebe s vremenom 🙄 Ali ništa što vrijedne ručice ne mogu riješiti 🤭😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh