• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
JD ima zajedničko ulje za volan sa hidraulikom, jelda?

Dobit ću podatke kada je što mjenjano u ponedjeljak pa me zanima ovako okvirno oko ulja. Filter i motorno ulje sam danas riješio jer sam to uzeo ranije, mada trebam dobiti i nekih dijelova i potrošnog materijala dok se pregleda skladište.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Kažu da se kreće sa malim stvarima 😂. Tek sam doma vidio šta mu je jučer trgovac prodao IMG_20200222_172835.jpg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
JD ima zajedničko ulje za volan sa hidraulikom, jelda?

Dobit ću podatke kada je što mjenjano u ponedjeljak pa me zanima ovako okvirno oko ulja. Filter i motorno ulje sam danas riješio jer sam to uzeo ranije, mada trebam dobiti i nekih dijelova i potrošnog materijala dok se pregleda skladište.
Mjenjač i hidraulika zajedničko ulje transhidraol jd 50,ako nije starije od 1000rh ne treba ga mijenjati,promijeni samo filtere ,jedan je na mjenjaču drugi na hidraulici.Motorno ulje ne bi bilo loše original jd jer nije puno skuplje od ininog a puno kvalitetnije.Zračne filtere promijeniti obavezno osim ako vidiš da su dobri.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Te starije serije uz redovno održavanje idu i više od 25000rh bez velikih zahvata na motoru i mjenjaču dok ovi noviji svih marki rijetko koji pređe 12000 da se ne mora raditi ili motor ili mjenjač.Nekad su se pravili traktori da traju što danas nije slučaj.
Točno tako..
Sve negdje kaj je prek 2000godine više nije tak izdržljivo..

Ali opet teško da me neko uvjeri na nakon nekih 20-30godina i više od 15.000rs na bilo kojem traktoru ne dođe do "zamora materijala",pa gumice više ne dihtaju kak treba,pa lajtunzi počinju slinit,pa semerinzi,i takve sitnice koje u prosjeku treba slagat svaki dan..
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma najvjerojatnije će svakako ići svi filteri i ulja novo, a pitam zbog ulja serva zato što mi je sinoć volan počeo biti težak i čujem pumpu da pišti. Vjerojatno nema dovoljno ulja. A iza za hidrauliku nemam mjerača i sad ga hebi hahaha

A filter i ulje su oriđiđi.Sreća pa je Novocommerce blizu haha

IMG_20200222_122439.jpg
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kak nemaš mjerač za hidrauliku?
Skinem čep i nema ništa unutra, samo ona cijev što dođe kao odušak valjda.

Ne vidim da ima ono oko negdje sa strane kao neki modeli.

IMG_20200223_132044.jpg

@NEWHOLLAND
745kn mislim da je bilo 20L ulja plus filter ulja. I to je onaj premium što ide na 500rh izmjena.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
To ulje je dosta skupo a namijenjeno je za novije motore ,za ove naše starije modele dovoljno dobro je torq gard a košta 500kn 20 lit.Mjerač ulja mjenjača i hidraulike bi trebala biti prozirna pvc cijevčica smještena odozad desno od kardana na kučištu mjenjača.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja sam iskreno mislio da će to biti nešto ekstra skupo pa reko samo da mi kažu cijenu, na kraju i nije skupo pa sam uzeo. Rekli su mi da može jedno i drugo ulje sad na meni je kako hoću. Pa sam na kraju uzeo to. Dali su mi tablicu sa uljima pa se i po tome kao mogu ravnati.

Jes vala sad sam našao cijevčicu kad sam skinio prašinu s nje hahaha Ima ga malo iznad gornje recke, znači da je dobro. Onda je možda nešto s pumpom ili filterima...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ja ga nebi drzao 500 sati unutra. Izmjenim na 200-250. Shell rimulu sipam, skoro duplo jeftinija.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
To s volanom može biti svašta od prioritetnog ventila do orbitrola,probaj stiskati kočnicu ili kipu pa motati volan možda odglavi ako je ventil.Može biti i da je nešto začepilo senzorski vod volana pa ne da ulje kad dobije komandu tipa nabubreno gumeno crijevo ili pričepita cijev senzorskog voda.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Na nasem je volan dosta omeksao nakon izmjene ulja i filtera hidraulike. Stavili smo original JD filtere i ulje INA JD50. Sto se tice motora stavili smo isto Plus-50 II
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne vjerujem ni ja da će biti 500rh, samo eto, reklamiram hahaha

Za iduću izmjenu ću vjerojatno preći na klasik, mislim, nema tu lošeg ulja... I lancol je dobar ako nema ničeg drugog.
Sutra idem pokupiti rezervne dijelove pa ću probati sa izmjenom filtera hidraulike, uskoro bi svakako napravio izmjenu ulja hidraulike ako nije skoro mjenjano i ako onda volan bude štekao, znam da je nešto s pumpom. Mada sam danas zvao jrdnpg meštra kaže da je prije u pitanju filter nego pumpa, pa bumo vidli.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Izmjenio filtere i ulje, poskidao i očistio sve slijepe ventile plus crijeva i prirubnice sa prioritetnog i nisam dobio ništa. Sutra ću provjeriti na izvodima koliko pumpa ima bara, ali ne sumnjam u nju jer diže i pušta trotočje bez problema, ručice kipe isto šljakaju.

Simptom je sljedeći, kad dignem hidrauliku gore i krenem volan okretati hidraulika krene cupkati, sad može biti da je baš nešto unutar prioritetnog ventila najvjerojatnije. I interesantno je da u lijevu stranu pomalo mota, a desna je sada zabetonirala 100%. Tako da najviše sumnjam na orbitrol sada...

Čekam broj od jednog čovjeka koji radi JDove pumpe pa ćemo vidjeti.

Eto, sreća je kratko trajala hahaha
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Okrenuo se cilindar... Valjda onda padne tlak ulja, ugl. Sad znam šta se dešava, a skoro sam orbitrol išao skidati jer sam već bio lud hahaha
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Dobra serija,imamo ga i mi ,treba ga spojiti na laptop i provjeriti sate, vidjeti da li ima memorirano kakve greške,to bi trebao odraditi netko tko ima mogućnost dijagnostike i usput da generalno pregleda traktor.Koliko se vidi gume su mijenjane,znači dosta sati ili dosta transporta.Serija je dobra ali sve ovisi o stanju,održavanju i sl.Pazi da nije slučajno autopower mjenjač jer su takvi traktori jeftiniji a banana od mjenjača.

Daj mi samo reci po kojem sudu si doneso taj zakljucak i zasto ih ugraduju u nove traktore ak su banana od mjenjaca?
 
Na vrh