• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
U kojoj češ količini stavljati aditiv?-i dali će kod svakog tankiranja ići?
(kaj vele majstori)

Ima jedna količina za čišćenje dok je druga za tkz. održavanje.
Spomenuto je da samo dvaput za redom ide, pa pauza...
Radi se o Jd Fuel Protect diesel aditivu! - jel tak?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Koristim ga 4 godine otkad sam mjenjao injektore. Koristio sam i prije Fuchsov, ali ne stalno nego par godina prije kvara i to samo jednu godinu.
U svaki rezervar točim, 1,5 dcl na 200 l, inaće ide mislim 2,2 dcl za čišćenje, ima i uputa na boci, mogu poslikat. JD-ov je aditiv da.
Majstori vele da je svakak bolje sa njim, e sad tko će ga znati, nisam vidio problem što ga stalno stavljam, potrošim cca 4-5 litara godišnje.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Gdje se snabdjevaš s original JD potrošnim materijalom, gdje je najpovoljnije?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Koliko to zadovoljstvo košta?
Rama i pomični dio ili samo pomični je novi?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Samo je pomićni dio novi. Moja cijena baš nije mjerodavna jer sam od kolege kupio znači komplet, 750 eura. Inaće su samo nosači po 500. Mislim da ovakva nova, ali nisam 100 % siguran košta oko 1700-1800 eura.
U Sloveniji ima za 900 eura nova, ali drugi proizvođač i nije automatska, dobro izgleda.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Nije tu stvar u boji felge, te poteznice su skupe jednostavno, neka manje neka više, ovisno o proizvođaću, Sauerman, Rockinger, Scharmuller...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
A klinovi bili dobri?
Odradio nekad i ja to uzeo sam one CX ove ležaje u Tag.
Super je je, klinove sam nadovari i po tokario..
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Klinovi ravni i glatki bili, knap ušli, ali uspjeli smo samo ta dva promjenit ležaja, donje klinove na cilindrima nismo uspjeli izbit i nismo htjeli na silu da nebi veću štetu od koristi napravili.
Ove ležaje su tati prodali pod kao bolje i skuplje, 80ak kn komad čini mi se.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
I bolje da niste, samo na polugi dobi lufta. Zna se tolko zapeći da to jednostavno nejde....baš ti na cilindrima, znam slučaj iz 7720.
 

Najnoviji postovi

Na vrh