• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Jesam te "zacoprao" neki dan...
@Charlip spomene jd-a,i mislim si kak si se preporodio kad si presao sa zetora na jd-a...i danas vidim šarafanje.
Po običaju vjerujem da ćeš sve srediti,a držim fige da je koja sitnica u pitanju;)
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Airbox, nisam znao da na 00 postoje takve. Da nije netko naknadno stavio? Inače ta stvarčica košta oko 5t kuna.
I imaš sreće što je takva jer ta samo "pišti" u radu i voziš se. Ona druga, starija jednostavno izbaci i neće stajat u položaju za naprijed nego ju rukom moraš držat stalno ako se hoćeš vozit.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jesam te "zacoprao" neki dan...
@Charlip spomene jd-a,i mislim si kak si se preporodio kad si presao sa zetora na jd-a...i danas vidim šarafanje.
Po običaju vjerujem da ćeš sve srediti,a držim fige da je koja sitnica u pitanju;)
Ma nisi ;) To pištanje je tu od mjeseca Ožujka, o tom vremenu je stari malo zaboravio otvoren šiber i ostavio na otvorenom pa je nakislo. Sreća, jedino je prekidač prednje vuče i taj nesretni senzor valjda dobio po piksni, da je glavna elektronika zaksila, bila bi fina cifra od kakvih 30k bez ramžišljanja, mada mislim da je ovo pištanje generalno zbog tog problema sa elektronikom jer samo treba dovesti "živu" struju na konektor od el. reverzera na terminal F i to je to, radi kao i prije. Eto usput i savjet ako slučajno netko bude radio mada koliko vidim, malo je poljoprivrednika koji šarafaju sami, to samo entuzijasti, ostatak samo zove servis pa kuka i plače kako je skupo... Malo su mi se već zgadile te priče 😅 Moj je došao u stanju u kakvom je došao i odakle je došao, nemam se šta praviti da nema nikakvih radova na njemu hahaha

A što se tiče preporoda, ahh, mislim da tu nemamo puno o čemu pričati, Zetor mi je i dalje drag jer smo se družili jako puno, I dalje se družimo u prskanju, sjetvi itd... Ali ovo je gospodski traktor, bez obzira na godine, udobniji je i tiši nego neki noviji hehe

Airbox, nisam znao da na 00 postoje takve. Da nije netko naknadno stavio? Inače ta stvarčica košta oko 5t kuna.
I imaš sreće što je takva jer ta samo "pišti" u radu i voziš se. Ona druga, starija jednostavno izbaci i neće stajat u položaju za naprijed nego ju rukom moraš držat stalno ako se hoćeš vozit.

Zadnji modeli 00 serije iz prelaznog perioda, odnosno '98 su dolazili sa elektronskim reverzerom, pogotovo premium. Barem sam ja takvu informaciju dobio jer sam i ja mislio da je to neka kemija.

Da, malo pila nerve, ali sad ćemo i tome dohakati 💪💪
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Bitno da si otkrio u čemu je problem jer mnogi se boje i istražiti prije nego zovu servis.
Činjenica je sa mnogi i neznaju razliku što je plus a što minus,pa bolje da i ne otkrivaju sami gdje je problem.
Uglavnom,još jednom svaka čast i hvala na savjetima koje otkrivaš tu ljudima na forumu,neki bi to zadržali za sebe;)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
🤨Imao sličan problem s reverzorom na 6910 (stari tip reverzera). Jednostavno nije htio držat u položaju, odjedanput. . Rastavio sam ga očistio kontakte i sada je dobro, jedino sam ga premalo podmazao pa teže ide u položaj ali drži i radi nije još zakazao.
Poderan je mehanički ali još će jedno vrijeme šaltat. 😆
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Jel ima netko da mu ovaj dio označen pod broj 1 ne radi? Mogu okretat al razlike u protoku nema...
Pa ako je netko slučajno prčkao oko toga sam (ili visio majstoru za vratom, znamo da to obožavaju🤣)
200_series.jpg
Inače ovaj crni poklopac sam skinuo i očistio sve ispod i podmazao, sad ga mogu okretat i mijenjat te modove i ručica ostaje u sva tri položaja ako je crni dio ulijevo, tj ostaje samo u plivajućem ako okrenem na desno.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Martinv 1 koliko se sjecam mislim da ima neki stiftic koji pukne tu i zato kud okretao nema nikakve razlike, skine taj zeleni leptir pa ces vidit sto je dole
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Hvala,nekaj bu se otkrilo.
A to kad se zavrne skroz onda je ubiti taj izvod mrtav, skroz mu ugasi ulje?
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Da, nama je sad na jednom paru ostao otvoren do kraja, i onda nekad se znalo zaboravit pa kad se kopca plug, ukopcaju se crijeva od okretanja pa nam je jedanput otkinulo bolcn na kojeg ide cilindar, al sad se pazi kad se koristi al rijetko sad i da se koriste svi izvodi na njemu kad nije 1 u vatri
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Može neko nešta reći o ovom traktoru ? Kolega bi možda kupio ali beznamo ništa o njemu.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Šestak bez turba. Relativno nepoderivo. Ima jedan u mojem selu, ide i kotrlja se, samo šta su ga pregrijali.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Motor, dim na odušak. Opće stanje. Kako getriba šalta. Nema puno struje ni mudrolija, najbolja serija traktora vjerovatno.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Motor, dim na odušak. Opće stanje. Kako getriba šalta. Nema puno struje ni mudrolija, najbolja serija traktora vjerovatno.
sto konkretno pokazuke cinjenica da traktor puse ( dimi na odusak )?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Mene više zanima jel uopće smije biti kakvog dima ? Ima 9500 sati, jel to blizu za neki popravak ili može biti dobar ? Šta mu znači taj hms na mjenjaču ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh