• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

josip123

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
evo da i ja kažem nešto o sebi:živim u sibinju pokraj sl.broda i radim oko 70 jutara zemlje i danas sam pogodio još 11 jutara.inače moji su se godinama bavili uslugama od kojih danas i nema nekakve zarade iz tog razloga što ljudi u mome kraju masovno odustaju od poljprivrede pa sam ja tu vidio da mi ne preostaje ništa drugo nego da se toga prihvatim ili da odustanem i ja od svega,ali ja ipak volim tu zemlju i taj posao i zato sam se odlučio za poljoprivredu iako se u nekim trenutcima pitam "pa šta mi je ovo trebalo".od 01.04 sam u sustavu PDV-a,a od strojeva posjedujem:Fiatagri F110, zetor 50 super 2kom.(to su stari traktori za koje mnogi na forumu nisu ni čuli),IMT 539, kombajn zmaj 142 sa oba adaptera, berač kukuruza sip tornado 40 eol,teška tanjurača gregoire besson 26 diskova,tanjurača olt 24 diska, plug vogel noot 3 brazde 12-16,plug 3x12 neznam proizvođača,plug IMT 2x12 i olt 1x14,vicon rasipač, dvije kranjske šprice 340l, sjetvospremač 3m,pneumatsku sijačicu kukuruza ino becer,malčer ino tfz190,kultivator IMT,šumsko vitlo tajfun 4t i žitnu sijačicu olt.vjerovatno sam nešto i zaboravio ali to i nije toliko važno.poslije žetve žita mi stiže rotodrljača VN terramat 3m a na jesen šprica 800l sa granama 15m i žitna sijačica 3m ali ne nova jer je preskupa
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma već duže vremena pokušavam ali bez uspjeha,probat ću ponovno pa ako ne uspijem sutra odem do člana stjepan pa ću od njega da nabacim fotke
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
evo par slika od fiatagria F110
odiza.jpg

unutranjost.jpg

renaultifiatagri-1.jpg

sprednjestrane.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ne ovaj case je od clana matija case,to je slikano u dvorištu čovjeka gdje smo kupili traktore
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
evo i dva zetora 50 super iz 1963.ovaj lošiji je godinama bio nezamjenjiv u šumi a ovoga drugoga smo kupili i generalno napravili kompletan traktor pa je sada kao da je izašao iz tvornice.
zetori-2.jpg
zetor50supersastrane.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dosta dobro izgleda fiat. ocuvan je,a bome ima i dobre slape :)
koja je to godina?
kako to da si kupovao jos jednog zetora uz ovog prvog?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
da dosta je dobar,92.god i gume su mu 650/75 R32. zetora sam kupio zato jer je bio 2000kn a imao sam novih dijelova za sastaviti kompletan traktor od motora do mjenjača na kraju sam mu još i gume kupio tako me je izašao 2000e sa registracijom.sa njim sijem žitarice,kukuruz,razbacujem gnojivo i malčiram a i za transport je odličan jer je dosta brz na cesti.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
da 50ks ali čini mi se da ima i više jer traktor ima klipove 105mm,4160ccm,4 cilindra i 3050kg stari se pokušao vući sa imt 558 i odvukao ga je kao od šale.dosta je težak naprijed pa je odličan za šumu a i kad je najlošiji mjenjač ne iskače iz brzina što je na brdu vrlo važno.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
josip123 kaže:
klipove 105mm,4160ccm,4 cilindra i 3050kg

:shock: usporedbe radi, moj mf od 70ks ima 3860ccm, imt 560 ima 3300ccm i po konedati 3100tinjak kg..
bome su to onda prave zvijeri od traktora ;)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
kod nas su u ono vrijeme bili vukli klade iz šume i vozili klade labudicama,rođen sam uz te traktore i zato ih simpatišem iako ih je vrijeme progutalo.sjećam se da je do kraja 80-ih bio za ostale u selu mercedes.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
josip123 kaže:
evo par slika od fiatagria F110
jedna od iza
odiza-1.jpg

iz unutrašnjosti
unutranjost.jpg

jedna bez haube
sprednjestrane.jpg

i jedna sa renaultom
renaultifiatagri.jpg
ma prijatelju mi smo oba dva kod hontića kupili prave traktore?imaš još koju sliku gdje se case(moj sad )vidi ljepše...pa hontić uvijek ima dobru robu...fiat agri je super,i ja sam se kod njega dvoumio oko case-a ili fiat agrija jer je i onda imao fiata,91god...a rađije sam uzeo case...tvoj fiat je super sačuvan odnosno na godinu...i moj je ovi u selu mi se čude kak može biti tako očuvan za razliku od godiine...jedan je kupio mc cormick 115ks ,i bolje je strgani od mog case-a...a traktor mu je 2005.god...ajde pozdravi hontića ako ga kad vidiš...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
On ti je iz Molva,čekaj da otidem u traktor zapišem njegove podatke...
 

Najnoviji postovi

Na vrh