• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

(K)Runjači za kukuruz

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: K-Runjači za kukuruz

kada sve poslozis na papir skuplje ti ispada ostavljanje kukuruza doma u klipu nego voziti na skladistenje u silos
 
R

Ratarko

Guest
Re: K-Runjači za kukuruz

zvona kaže:
kada sve poslozis na papir skuplje ti ispada ostavljanje kukuruza doma u klipu nego voziti na skladistenje u silos

E to sam i ja htio reći ali sam čekao nekoga hrabrijeg od sebe :D
Samo što naš čovjek to ne gleda tako jer izgradnja silosa je investicija dok pravljenje koša nitko ne gleda tako . Svi rade kao i ÄŒugi uostalom , napraviš koliko stigneš i možeš a ostalo središ do godine kada skupiš love i slobodnog vremena .

Druga stvar je kada si napravio silos od recimo 30 tona i potrošio si na njega 5.000 € , znači imaš za tu lovu riješen i utovar i istovar iz prikolice ( istina nemaš sušaru ali to napraviš uslužno ) možeš ga koristiti i za druge kulture , recimo žito !!! Izvršiš žito u sedmom mjesecu , spremiš ga u taj silos ( bez sušenja ovaj puta , samo voziš iz njive kući i direktno skladištiš ) te ga prodaš u desetom mjesecu . Za ta tri mjeseca možeš bez problema dobiti 10 lipa po kilogramu više kada prodaješ žito što bi na količini od 30 tona dalo profita 3.000 kuna , fino zar ne ? Ispada da se silos sam otplati za 10 godina odnosno i prije ako se žito proda za više nego li onih 10 lipa profita po kili a mislim da je to moguće .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: K-Runjači za kukuruz

naravno da je bolje spremati u silos,ali nemaju svi mogućnosti za silos...

@ratarko:kako misliš spremiti žito u silos bez sušenja i držati ga tako do 10.mjeseca???zar se ne bi malo ''upalilo',tj.upljesnivilo......
 
R

Ratarko

Guest
Re: K-Runjači za kukuruz

abrkili kaže:
naravno da je bolje spremati u silos,ali nemaju svi mogućnosti za silos...

@ratarko:kako misliš spremiti žito u silos bez sušenja i držati ga tako do 10.mjeseca???zar se ne bi malo ''upalilo',tj.upljesnivilo......

Ne , mislim da se ne bi upalilo . Normalno da ga nećeš vršiti ako ima vlagu 13 i više . Vršiš ga sa vlagom 11 i to je to . Ove godine sam imao vlagu 10.5 kada sam predavao na silosu , tako žito ne može popljesniti .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: K-Runjači za kukuruz

e pa to već ide,nema problema onda...ali neće stočar držat u silosu žito,već kukuruz koji ne može unutra a da ne prodje kroz sušaru.a ako nemaš sušaru,odvezeš negdje na sušennje i dobiješ 15. kukuruz s ko zna čije njive,a kod sijanja si izabereš hibrid koji stoka voli jesti...e pa zato se na malo stočarima koji rade kako treba bolje isplati u koševe..a čuo sam da i stoka bolje jede kukuruz iz koševa,jer je prirodno osušen..
 
R

ROKI

Guest
Re: K-Runjači za kukuruz

Rjetke su ovake godine sa tako malom vlagom žita u žetvi. Da bi se očuvalo žito mora biti bez vlage i primjese inače će se ubudžavit i evo zla problema.
 
R

Ratarko

Guest
Re: K-Runjači za kukuruz

ROKI kaže:
Rjetke su ovake godine sa tako malom vlagom žita u žetvi. Da bi se očuvalo žito mora biti bez vlage i primjese inače će se ubudžavit i evo zla problema.

Ne bi smjelo biti problema sa žitom . Naš silos U Sl.Brodu skladišti tako već godinama . Nemaju niti sušaru više , uopće . Samo kipaj i skladišti ali mislim da oni svoje žito nakon nekog vremena provozaju ponovo po transporterima ( vrte ga u krug ) pa onda nema zime :D
 
Č

Čugi

Guest
Re: K-Runjači za kukuruz

Je li to proizvodnje Bačko Petrovo Selo?
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
Re: K-Runjači za kukuruz

NEBI TI ZNAO REĆI MOŽE BITI .JA SAM ZADOVOLJAN ISTRESAŠ KORPAMA JEDINO ŠTO NEMOŽE STIĆI IBACIT ZRNO
AKO SE PUNO BACA
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: K-Runjači za kukuruz

Imam čekičar. On odjednom može i mljet a kad se prebaci remen u krunit. Otkako ja znam za sebe radimo sa njim al vjerujem da se još i mnogo prije mene radilo sa njim. Kvarova nije bilo velikih. Ja se jedino sječam da je nešta bilo jednom, neznam šta al tata je to opravio i opet on radi ko lud.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: K-Runjači za kukuruz

šta je ovaj sipov grindy 521? jel on ruli iz klipa u zrno ili melje zrno?? :scratch :scratch
malo tražim po netu,zanimam se za mlin za zrno na traktorski pogon, pa sam našao taj sipov al neznam jel to to...
http://www.agronis.hr/2/mehaniz/proizv/MLINOVI.pdf

jel ima netko to i kakav je u radu ako netko ima??
 
V

vonadar

Guest
Re: K-Runjači za kukuruz

Ovo su krunjači sa tradicijom od 28 godina proizvodnje u dve varijante KK-6 t na sat i KK-12 t na sat
kk12y.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
krunjač kukuruza, koji kupiti

Imao sam čalopek krunjac na traktorski pogon.Bio sam prezadovoljan sa njime, ali sam ga prodao zato sto nije imao elevator za zrno. sad me zanima koji krunjac kupiti sa elevatorom, da dobro kruni kao ovaj Čalopekov ili da kupim ponovo čalopeka ako ih jos uvijek rade kvalitetno. I zanima me koje su cijene krunjaca sa elevatorom.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

Ja sam imao Ljudevit Golub krunjač, zeleni, bez elevatora. Krunio je odlično.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

Ja sam svoj prodao, sad trazim drugi po hitno, nov ili koristen.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

golub i čalopek su i tak susedi a podjednake su kvalitete,mislim da sa elevatorom čalopekov dođe 4200 kn,ja lani kupio od tipa koji ih radi doma za 2900 kn jasno bez elevatora ali je jače konstrukicije i za sad sam zadovoljan.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

Ja sam iz bih i danas sam upravo nasao krunjač ovdje u bih, od ljudevita sa sustavom za uvrecavanje za 4800 kn, sta mi mozete reci za taj krunjac imali nekih nedostaka u donosu na calopek.
 

Najnoviji postovi

Na vrh