• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

(K)Runjači za kukuruz

Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

ima još kralj kocijan, megmetal, isto su dobri....ja možda uzmem jednog od njih....
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

Krunjač kupljen i isproban, skrunio 4 tone kukuruza, radi savrseno, kao i Čalopek, samo sto ovaj jos moze u vrece sto daleko olaksava rad. Placen u BiH, nov 650 EURA
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

danek kaže:
golub i čalopek su i tak susedi a podjednake su kvalitete,mislim da sa elevatorom čalopekov dođe 4200 kn,ja lani kupio od tipa koji ih radi doma za 2900 kn jasno bez elevatora ali je jače konstrukicije i za sad sam zadovoljan.

koja firma????????
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

MatijaKrizanicMF35 kaže:
danek kaže:
golub i čalopek su i tak susedi a podjednake su kvalitete,mislim da sa elevatorom čalopekov dođe 4200 kn,ja lani kupio od tipa koji ih radi doma za 2900 kn jasno bez elevatora ali je jače konstrukicije i za sad sam zadovoljan.

koja firma????????
nema firme,čovjek ih radi doma po 4 u seriji,veli da ih je prodal prek 50,radi i cirkulare za traktor,a vjerojatno i još neke stvari
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

danek kaže:
MatijaKrizanicMF35 kaže:
danek kaže:
golub i čalopek su i tak susedi a podjednake su kvalitete,mislim da sa elevatorom čalopekov dođe 4200 kn,ja lani kupio od tipa koji ih radi doma za 2900 kn jasno bez elevatora ali je jače konstrukicije i za sad sam zadovoljan.

koja firma????????
nema firme,čovjek ih radi doma po 4 u seriji,veli da ih je prodal prek 50,radi i cirkulare za traktor,a vjerojatno i još neke stvari

a imaš neki kontakt njegov....odakle je???????????
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

iz kučana je kod varaždina broj nemam ali znam gdje je doma a nisam daleko od njega pa te mogu uputiti
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

Krunjac koji sam kupio, Ljudevit Golub, jedno vrijeme dobro radio sad pravi probleme.
Problem je u tome sto ne povlaci klipove na bubanj, nego se mora polako istresati da ih zahvati, i vremenom ide sve losije i losije. Dok je bio nov povlacio je dobro, vjerovatno su se izlizali oni zubi na bubnju sto zahvataju. Ali imao sam Calopek i takođe su zubi bili izlizani i uradio je 10x vise, a nije imao ovakvih zastoja.
VASA POMOC MI TREBA U SLIJEDECEM:
Postoji sumnja da ovi na montazi nisu okrenuli bubanj kontra, jer su zubi sa jednu stranu sjeceni pod ostrim kutem, vjerovatno bi kao takvi bolje zhvatali klipove, sve mislim da su taj bubanj okrenuli kontra pa sad vrti kontra smjeru.
Moze li mi neko reci kako su na vasim krunjacima postavljeni ti zubi (ostri kut u smjeru vrtnje bubnja ili obrnuto)
Hvala.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

Nisu zubi okrenuti pogrešno nego su se izlizali. To se rješava tako da uzmeš brusilicu i nabrusiš izlizanu stranu. Zbog toga ne radi, provjereno 100%, susjed ih pravi pa znam manje više sve o tome.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

Da, ali krunjac je skoro nov, uradio mozda 10 tona kukuruza samo, i po zubima se vidi da nisu izlizani, nego me zanima da nije kontra okrenut bubanj. Jer na kontra stranu su zubi ostri, tj rezani pod ostrim kutem.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

Sda sam zvao i proizvođača, i on je iznenađen, kaze da takvih slucajeva nije imao, i jos mi tvrdi ako smo se dobro razumjeli da je rdna strana zubi ova sto su ravno sjeceni, a ne pod kutom. Ja jos uvijek milsim da je obrnuto, ida me nije bas najbolje razumio, sta vi mislite.
Na vidim drugi problem , jedino jos da probam sa drugom vrstom kukuruza, ovo je sve bilo sa pionirom, mozda je tvrd ili tako nesto.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

Dobro ti je rekel, jer tupa strana udara po klipovima. Da je obratno, onda bi razbijal zrnje.
Meni se čini da postoji neki konstrukcijski propust oko oblika košare ili tak nešto slično, a nebi smjelo biti do zubi.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

jbg, ja danas okrenuo bubnaj, pa ce sad vrtiti u smjeru ostrih zubi. da probam, vjerujem da ce jedno vrijeme razbijati zrno dok se malo zubi ne zatupe posto su sad ostri. Cisto da vidim dali je do zubi, a vjerujem da jest, jer bubanj samo vrti preko klipova i nikako da ih uhvati i povuce dolje. Opet napominjen ti zubi su nekako kontra nazubljenji, i kod calopeka sam u pocetku imao slican problem, samo ne toliki, pa sam onda sa bruslicom isijekoa zube da dobije ostar oblik i poslije toga bilo je dobro.
 
B

Bobo

Guest
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

Al ce bit srotanja po dvoristu...

Imam Calopekov i s njim sam prezadovoljan, samo sipam u nejga jako rijetk ose poprijece koji klip u kosu, pa ga moram "odgusiti" al inace nema mu zamjerke. Posudio sam od susjeda neki tamno zeleni (ne znam koji je proizvodjac) ali je susjed sam pravio na njega sneku koja nosi zrno u prikolicu. To nece povuci klip u sebe, limovi tanki i sve zivo zvoni, a nije okrunio ni blizu kao nas krunjac. kad sam mu ga vracao, otvirim ga da ga ocistim, kad ono bubanj skroz poprijeko pukao?!? kaze susjed, da on za to zna jos odavno, i da je drugi takav krunjac u selu kojem je pukao bubanj. Bit ce red i da on svoj povari...

Ovaj calopekov ima i jace lezajeve i cini mi se puno bolji proizvod, nego taj tamno zeleni a kruni kao lud, nikakvih problema nismo s njim imali.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Re: krunjač kukuruza, koji kupiti

Kod mene ja taj tamno zeleni, a prije sam imao calopeka.
Kad sam kupio calopeka isto mi je pravio probleme nije dobro klip povlacio pa sam mu nabrusio zube brusilicom da budu ostriji i onda je savrseno radio narednih par godina, kad sam ga prodao.
Na ovom svom novom sam juce okrenuo bubanj i sad vrti u smjeru da zahvata ostra strana zubi i to sad radi savrseno. Na razbija zrno cega sam se bojao, jedino malo , ali vrlo malo prlajvstine ubaci u zrno, jer su zubi jos ostri, ali i to ce vremenom biti ok. Bas smo danas uporedo radili ja sa svojim i ovaj sa onim calopekovim sto sam ga prodao i ja sam mislio da od calopeka nemoze brze, međutim sad poslije prepravke ovaj je brzi, nikad ne stopa, jedino elevator nemoze izvuci zrno brzinom kojom se kruni.
 
S

slobodan

Guest
2isfqlg.jpg

ovako izgleda zub krunjača .a tebi nevalja korpa
 
Z

ZORAN BUKUR

Guest
Pozdrav kolege,ja imam ovaj krunjac sigurno ga poznajete posto je proizveden u Hrvackoj a ja ga imam 27 godina imao sam jedno vreme dva pa me interesuje dali znate nesto o njima i dali ta fabrika radi dan danas u pitanju je CAKOVEC
i4ej5u.jpg
2njdphg.jpg
 
Z

ZORAN BUKUR

Guest
Sta znate o ovom krunjacu interesuje me dali se proizvodi jos uvek
i4ej5u.jpg
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
kad si ga ti kupio bila je Autohrvatska, a sad je Panex i radili su poljoprivredne strojeve čak i za izvoz (linije za krumpir po licenci Hassia, za kukuruz...) ali privatizacija je učinila svoje i sad životare od usluga
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ja sam bubanj okrenuo,a na restci nisam primjetio nedostake, podesavao, zazor i opet nije islo, sa sa okrenutim bubnjem ide super, zhvata klipove samo tako, a ne kao prije da se izmicu ispod bubnja, prava muka bila.
 
Na vrh