• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

(K)Runjači za kukuruz

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
proizvode se ,tel.040 89 52 52 ,pitaš a sad bude u Gudovcu more tih krunjača
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
proizvode se ,tel.040 89 52 52 ,pitaš a sad bude u Gudovcu more tih krunjača



ok hvala,možda čak i odem u gudovac al još ću vidit. jel ja bi kupio baš od čalopeka,ima ga kolega već 9 god i radi ko lud:;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
dali neko zna dal se još proizvode krunjači za kukuruz čalopek i koja im je cijena. bez šneke i onoga za uvrećavanje,s motorom ili bez njega?

Proizvode se.Mi smo ljetos kupili novoga.Najosnovniji model,platili smo ga oko 3800 kn.
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
Proizvode se.Mi smo ljetos kupili novoga.Najosnovniji model,platili smo ga oko 3800 kn.

mmmm,calopek,,pa neznam dali se jos produciraju,,model 2005g onda je kostao 4500kn,sa mogucnostima za uvrecavanje i snekom iznad,,,bez motora,,ajme seklepana orudja,naime covijek koji je kupio je veliki problem sva njegova ocekivanja ,su postali problemi,,od oka orudje na prvi pogled je izgledalo dosta jako cvrsto,,jedino omjer oretaja pogonske i gonjene remenice bio je uskladjen pogodjen,,,sve ostalo,bas nista nije valjalo,,,jednostavno nista ,prvosneka se nije mogla postaviti od siline posavljanja kako je napravljena od pocincanog lima 0,4mm spiralnim uzljbljenjem je uspila iskociti i vise se nije mogla postaviti,,onda kada se traktorom donese ,do radnog mjesta mora se odkvaciti dovesti u radni polozaj odkvacena od sve tri tocke jedina veza sa kardanom,to je takav nzgrapan polozaj glupi,nesiguran,za sve koji su u njegovoj blizini,naime dosta su velike viracije od siline odkvacila se opruga i korpa se zabila u krunasti bubanj,remenje nije tako lako poklizilo i kardan je uspio prevrnuti krunjac srecom nista se nije dogodilo,koji su bili blizu,,onda samo sito na treskalici brzo bi se cepilo jer guma na kraju je zaustavljala okrunjenu masu a drzaci treskalice takodje jer su bili sa untrasnje strane ,a vijaki i sigurnosna matica koja je cesto spadala sa sva 4 drzaca i zavrsavala u cekicaru,,i rupom na situ,,,ekscentar treskalice bio je prespor sto je smanjivalo protok,,nadalje sneka za uvrecavanje je ekscentricna i malim lezajem na vrhu koji cesto odlazio jer sam osovina je varena iz4 djela,a za demontazu lezaja je problem jer ju je gore fiksiro jer nije znao napraviti kandzastu vrstu spojke,dolje sami pocetak sneke nije znao napraviti sami ulaz u sneku pa ne moze uvaciti kako bi trebalo ,rupicasti granicnik za regulaciju korpe,su se proslicali od siline vibracije,,samo kuciste i noge su pravite od presovanog lima 3mm,koji je poucao od vibracije ,sama masa na situ bi ostajala i vracala se nazad nije znao resiti polozaj sita ,step,ozubljenjem,,nosac eksentra na treskalici je otpao od vibracija,,same noge nisu imale pprosirene stope na mekom terenu su propadale a orudje je prko100kg i zakretati na mekoj podlozi,nije islo ,remenje je nakon 1,5 sezon,popucalo nevjerovatno,,jedonostavno orudje je smece,,koje je imalo na sebi atest za sigurnost,od adekvatne sluzbe ,,i plocicu fabrikata,,,orudje nije bilo namjenjeno svojoj svrsi ,jednostavno ,smece,problemi vlasnika su rijeseni po svakom njegovom zahtijevu,na zadovoljstvo njegovo i nase,,plocisa strojobravara calopeka zavrsila je u smecu,,,neka se se ne ljuti g.Calopek aliipak je istinito,,,,,,,pa stoga dobro se odlucite sto kupujete,,,,,,,,,u zdravlje,,,
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
evo mi imamo ovakav,kupljen pre dve godine u BAMT Mače, na kardan

227180_194751623904669_1044109_n.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
takav je kod mene,ljudevit, tako nekako, samo sam ja odmah morao okrenuti bubanj kntra jer nije htio uvlaciti klipove, a kad sam okrenuo bubanj da se vrti tako da zhvata nazubljenim zubima, ide dobro, samo malo lomi zrno do se zubi ne zatupe, okrenuo sam kopcanje ako spada da ga ne moram otkopcavati od traktora u radu, i posatvio monofazni el. otor 2,2 Kw,
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
mmmm,calopek,,pa neznam dali se jos produciraju,,model 2005g onda je kostao 4500kn,sa mogucnostima za uvrecavanje i snekom iznad,,,bez motora,,ajme seklepana orudja,naime covijek koji je kupio je veliki problem sva njegova ocekivanja ,su postali problemi,,od oka orudje na prvi pogled je izgledalo dosta jako cvrsto,,jedino omjer oretaja pogonske i gonjene remenice bio je uskladjen pogodjen,,,sve ostalo,bas nista nije valjalo,,,jednostavno nista ,prvosneka se nije mogla postaviti od siline posavljanja kako je napravljena od pocincanog lima 0,4mm spiralnim uzljbljenjem je uspila iskociti i vise se nije mogla postaviti,,onda kada se traktorom donese ,do radnog mjesta mora se odkvaciti dovesti u radni polozaj odkvacena od sve tri tocke jedina veza sa kardanom,to je takav nzgrapan polozaj glupi,nesiguran,za sve koji su u njegovoj blizini,naime dosta su velike viracije od siline odkvacila se opruga i korpa se zabila u krunasti bubanj,remenje nije tako lako poklizilo i kardan je uspio prevrnuti krunjac srecom nista se nije dogodilo,koji su bili blizu,,onda samo sito na treskalici brzo bi se cepilo jer guma na kraju je zaustavljala okrunjenu masu a drzaci treskalice takodje jer su bili sa untrasnje strane ,a vijaki i sigurnosna matica koja je cesto spadala sa sva 4 drzaca i zavrsavala u cekicaru,,i rupom na situ,,,ekscentar treskalice bio je prespor sto je smanjivalo protok,,nadalje sneka za uvrecavanje je ekscentricna i malim lezajem na vrhu koji cesto odlazio jer sam osovina je varena iz4 djela,a za demontazu lezaja je problem jer ju je gore fiksiro jer nije znao napraviti kandzastu vrstu spojke,dolje sami pocetak sneke nije znao napraviti sami ulaz u sneku pa ne moze uvaciti kako bi trebalo ,rupicasti granicnik za regulaciju korpe,su se proslicali od siline vibracije,,samo kuciste i noge su pravite od presovanog lima 3mm,koji je poucao od vibracije ,sama masa na situ bi ostajala i vracala se nazad nije znao resiti polozaj sita ,step,ozubljenjem,,nosac eksentra na treskalici je otpao od vibracija,,same noge nisu imale pprosirene stope na mekom terenu su propadale a orudje je prko100kg i zakretati na mekoj podlozi,nije islo ,remenje je nakon 1,5 sezon,popucalo nevjerovatno,,jedonostavno orudje je smece,,koje je imalo na sebi atest za sigurnost,od adekvatne sluzbe ,,i plocicu fabrikata,,,orudje nije bilo namjenjeno svojoj svrsi ,jednostavno ,smece,problemi vlasnika su rijeseni po svakom njegovom zahtijevu,na zadovoljstvo njegovo i nase,,plocisa strojobravara calopeka zavrsila je u smecu,,,neka se se ne ljuti g.Calopek aliipak je istinito,,,,,,,pa stoga dobro se odlucite sto kupujete,,,,,,,,,u zdravlje,,,

Kad si ga već toliko isprdao, ja moram reći da kod mene nije uopće tako. Posuđivali smo uvijek do sada runjač, jedan je bio sa šnekom, a drugi bez nje i taj je bio čalopek. Bili smo zadovoljni kako radi taj drugi i odlučili si kupiti da imamo svoj. Nemam nikakvih prigovora do sada na runjač, odličan je, čak bolji od ovoga koji smo posuđivali od rođaka. Taj se htio zaštopat, a ovoga našeg ne možeš, ali mislim da je to do zategnutosti remena, jer bi on samo proklizao kad se naspe previše klipova. Po meni je jedina zamjerka što se mora otkopčavat i okretat za radni položaj, ostalo sve 5.
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
Kad si ga već toliko isprdao, ja moram reći da kod mene nije uopće tako. Posuđivali smo uvijek do sada runjač, jedan je bio sa šnekom, a drugi bez nje i taj je bio čalopek. Bili smo zadovoljni kako radi taj drugi i odlučili si kupiti da imamo svoj. Nemam nikakvih prigovora do sada na runjač, odličan je, čak bolji od ovoga koji smo posuđivali od rođaka. Taj se htio zaštopat, a ovoga našeg ne možeš, ali mislim da je to do zategnutosti remena, jer bi on samo proklizao kad se naspe previše klipova. Po meni je jedina zamjerka što se mora otkopčavat i okretat za radni položaj, ostalo sve 5.
hm,,,zamjerka,,to bi bilo kupis auto u britaniji i vozis se po hrvatskoj ono dobar auto samo sa desne strane ga upravljas dok se vozis lijevom,,,,,pa tako i Calopekov krunjac nije se bas puno trudio a vrlo malo treba za to da bi nesto se izokrenulo,,,ali to bi trbalo reci Calopeku,,,
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
takav je kod mene,ljudevit, tako nekako, samo sam ja odmah morao okrenuti bubanj kntra jer nije htio uvlaciti klipove, a kad sam okrenuo bubanj da se vrti tako da zhvata nazubljenim zubima, ide dobro, samo malo lomi zrno do se zubi ne zatupe, okrenuo sam kopcanje ako spada da ga ne moram otkopcavati od traktora u radu, i posatvio monofazni el. otor 2,2 Kw,
e,postovani clane,ti si stvar uzeo u svoje ruke ,onako kako ti je svijest procjenila,,i napravio si resenje ti pokusaj producirat fabrikat i sve njegove nedostatke rijesi kako ti mislis da je najbolje,njgove nove mogucnosti ,pokazat ce se u konkurenciji ,ati se i dalje afirmiraj za patente i dovest ce te do uspjeha ,,puno srece,,,,,,,,,,,,,,,
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Da li netko zna ili može izmjeriti promjer rupica ove najniže mreže. Ja imam istog takvog doma koji je samogradnja pa ima ispod malo prevelike rupice i zrnje zna ispadati van, ne previše ali me živcira. I da li zna tko gdje se može kupiti takva mreža?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
e,postovani clane,ti si stvar uzeo u svoje ruke ,onako kako ti je svijest procjenila,,i napravio si resenje ti pokusaj producirat fabrikat i sve njegove nedostatke rijesi kako ti mislis da je najbolje,njgove nove mogucnosti ,pokazat ce se u konkurenciji ,ati se i dalje afirmiraj za patente i dovest ce te do uspjeha ,,puno srece,,,,,,,,,,,,,,,

molim moderatore da pročitaju postove od dotičnog ćlana jer mi se čini da je član ovog foruma samo zbog prodavanja magle i podjebancije
jako mi sliči bivšem forumašu puknutom
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
U pevcu čalopek dođe 4500 kn bez puža. Ja sam ga kupio 2006 isto bez puža, bio je onda nekih 3600 kn. Nije se dosad pokvario, ali je jako loše i od slabih materjala napravljen, konstrukcija napukla na par mjesta, napukli oni zaštitini limovi, mrežica je popucala i ispala kud tuline putuju, jednom prilikom je i vinkl ispod bubnja ispao dok je bio u pogonu, antikorozivna zaštita nikakva, pohrđao je pod krovom sve u svemu jako jako loše.. ležajevi, bubanj, remenice, to je sve dobro daleko od toga, ali slab je.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel ima tko krunjač proizvodnje ŠTEFULJ, svijetlo plave boje??? I naravno ako netko ima kak je zadovoljan s njime??
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
nisu,kontra okrenuti,,tako mora biti jer u protivnom polozaju sjekli kukruz pa bi eto odmah i mleo,
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
trebam jednu informaciju......da li se isplati kupiti čalopek, sa uvrečavanjem i dodatkom za prikolicu za 3000kn polovan????

ima lufta na lađi, onim gumicama na kojima se njiše, dosta je radio, lim je puknut na par mjesta, konstrukcija je varena i puknuta na jednom mjestu, jedna noga je savijena, dodatak za prikolicu ima na jednom mjestu povezanu vreću, jer je malo poderan, mjenjani su ležajevi bubnja, remenje je zamjenjeno, bubanj i korpa izgledaju dobro........

info mi treba što prije.......
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ja sam ga novog uzeo prije 5-6 godina, bio je 3600 kn bez puža.. a šta da ti kažem, služi ali loše i slabo je napravljen, puca svuda, pa sam se kasnije sjetio, kad rulim, stavim ga na gumenu podlogu. 3000 kn sa pužem, mislim da nije puno, to ti je skoro u pol cijene..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da sam negdje vidio, da dođe oko 5500kn sa uvrečavanjem i dodatkom za prikolicu.......gledam da su bez uvrečavanja novi oko 3000kn, polovni oko 2000kn + još prijevoz jer su svi daleko od mene, čak i 200km u jednom smjeru, a ovaj je 5-6km udalejn od mene, pa odem traktorom po njega, nemoram platiti prijevoz........samo je puno radio, kaže čovjek da su s njim krunili direktno iz berača, jer su berač imali, a kombajn nisu, pa su to napravili da nemoraju plačati usluge.......i zato je puno radio

ove "kvarove" oko zavarivanja mi nije problem odraditi.......

čalopeka sam posudio i radio sam s njim, sa nastavkom za uvrečavanje, kakav je takav je, al dobro odradi posao, niti jedno zrno neostaje iza njega......i za moje potrebe bi bio odličan.......ovaj što sam radio s njim je u odličnom stanju, bez greške, al neugodno mi stalno posuđivati......

samo me zanima jel cjena visoka, kada sve zbrojim, i puno mi je i nije......na 50% sam, pa neznam što da napravim, a neće spustiti ni lipe.......da ga pusti na 2700 ili možda 2800kn, to bi mi bila neka realna cjena......
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Gledao sam na njuškalu, ima ih dosta u ponudi za 3500-4000 kn, a kolko je dobro opet uzimati neš izrabljeno neznam, problem kod njih je šta su sve osovine i pokretni dijelovi rađeni iz hladno vučenog materjala, pa ih pojede brzo, pogotovo di su ležajevi na bubnju i opčenito okretni i pokretni dijelovi. Imao sam priliku vidjeti kod čovjeka u selu raskopan isti ko moj, osovina na bubnju bila poderana zubci na bubnju su dosta dobili, itd.. Neznam zaš ti je transport problem, kad stane u autoprikolicu? Ak ti netreba taj drek za uvrečavanje, bolje dodaj još koju kn gore i uzmi si novo.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
više nemam auto prikolicu, a ni kuku na drugom autu........a i da imam, za 400km je trošak goriva i vremena.......budem još malo razmislio, da neulatim bezveze, pa da me zafrkava u radu.......al opet da ga kupim bez uvrečavanja, to mi baš i nije neki posao......išlo bi sporo i trebalo bi više ljudi......ovako, samo jedan je dovoljan na vrečama, a da ga grabim iz nekih posuda ili kantama da presipavam u vreće.......hmmmm......puno posla
 

Najnoviji postovi

Na vrh