• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

(K)Runjači za kukuruz

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa,ovako taj stroj je zasnovan na jednostavnoj tehnicki resenoj koncepciji koja bi trebala posve biti opravdana u radu u stvarnosti,posebno omjer remenica okretaja u radu,,no g Calopek nije to znao izvesti kostruktorski u stvarnosti,, a nije se niti dan danas potrudio za preinaku poboljsanja pa je napravio nedoradjenu sklepanu sklopociju krunjac,,,kao i dr njegove prizvode,,naime covijek je kupio novi ,,i poceli su problemi,,kako trgovca pa tako calopeka to nije zanimalo normalno po balkanski ,,poznavajuci tim ,i radionu, zamolio nas je za pomoc ,,i tako iz etuzijazma dosla sklopocija u radionu na procjenu i tako su ing,stroj,i elekto tehnike,,dali ocijenu po samoj ucinkovitosti u radu ,teh,rijesenju,sigurnosti nedostatcima,kvaliteti i dr,analiza i zakljucak da ni pojednoj osnovi ovaj stroj nije zadovoljio tehnicki jednostavno nedoradjen,,,i tako je tim napravio novo kostruktivno resenje,koje bi ispravilo sve nedostatke ,,i to jednostavnim preinakama,znaci nije se smjelo nesto novo nadogradjivat ,vec samo postojece i minimalno novog,,,,nakon probnog rada ,,a kasnije stalne uporabe ,,svi su nedostaci rijeseni,,pa ucinkovitost i opravdanost je poslje preinake neupitni kao i zadovoljstvo u radu tim strojem stoga,,,,,,,to nije to, sto mislite,,jer tako kao i g calopek mozete sklepati sami sa mnogo manje novca ako ste i malo kreativni sa metalom,,,,,,
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/krunjac-kukuruz-oglas-9307474 evo ga, za 3 i po, tis, malo radio... Takav je isti moj, sam ima pocinčano korito za tulinu... jel i taj takav?


potpuno isti takav, kao iz tog oglasa, samo mi je malo daleko,oko 250-280km u jednom smjeru......


a što se izrade krunjača tiče, razmišljao sam i o tome, jer sve mogu sam odraditi, osim tokarenja bubnja i 2 vratila, ostalo ide sa brusilicom, bušilicom i aparatom za zavarivanje.......samo nisam stavio sve na papir koliko bi me to izašlo na kraju.......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
Ak hoćeš, dam ti ja crteže.
Zemeš svjetlovučenu šipku za osovinu i upete (S) lagere s kućištima. Oni ti direktno pašu na tu šipku. Netrebaš uopće nikakvo tokarenje (osim remenica).
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kolega,ja bi bio zahvalan ak bi mogao dobit crteže,mislim da bi matrijala za cijeli stroj bilo čak i doma,ak ne doma onda svakako na poslu,a zima je duga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,693
U svakom slučaju ga budete napravili vjerojatno u pol cijene novog, i daleko kvalitetnijeg i jačeg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ak hoćeš, dam ti ja crteže.
Zemeš svjetlovučenu šipku za osovinu i upete (S) lagere s kućištima. Oni ti direktno pašu na tu šipku. Netrebaš uopće nikakvo tokarenje (osim remenica).


pa može, ako ti nije problem poslati.......možeš na mail, tj. gdje ti je jednostavnije........
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Ja imam krunjač MIO standard s ventilatorom . Trebao bih mu ugradit puž da sipa u prikolicu pa ako netko ima takav ili sličan stroj da poslika kako je izveden prijenos .
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Ak hoćeš, dam ti ja crteže.
Zemeš svjetlovučenu šipku za osovinu i upete (S) lagere s kućištima. Oni ti direktno pašu na tu šipku. Netrebaš uopće nikakvo tokarenje (osim remenica).

imaš samo za bubanj ili cijeli krunjač ak je za cijeli dali bi mogao i meni na pp poslati unaprijed zahvaljujem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,804
Imam kompletne radioničke crteže u Autocadu, napravljene za serijsku proizvodnju. Mijenjam ih za 1 komad krunjača (takav dogovor sam imal, ali nisu bili nikad plaćeni).
Ovo kaj mislim dati je sklopni crtež.
Autocad ili PDF?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni je svejedno, može i autocad a može i pdf......

znači, samo sklopni crtež, nemaš po pozicijama????
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja se upuštam u samogradnju ak ne prije sa prvim snjegom,pa ak uspije il ne,mislim da mi bude od dijelova trebalo samo materijal za valjak,to znam da nemam ništ takvog u tom promjeru,a sve ostalo je doma il tu negdje:icon_axe:
Moguče čak da ču prekopirat gotov stroj jer več danas u razgovoru mi je dvoje ljudi ponudilo stroj preko zime da ga imam kraj sebe u toku izrade i samo kopiram.
A kolega ZJ ako budeš tolko uslužan da i meni pošalješ na PP nacrt bit ču jako zahvalan,da malo uvidim unaprijed onak slikovno kaj me čeka
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,693
Imam vam ja nekakvih dimenzija u uputstvu za rukovanje, ako hočete, mogu vam staviti tu, možda vam šta pomogne
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
eto moje...sljedece sezone bude i videa...morat ce bubanj na balansiranje jer se trese ko j*ebena zečica
moraš ju privezat za traktor i kuružnjak

22008_558696104176884_337228810_n.jpg
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Ak hoćeš, dam ti ja crteže.
Zemeš svjetlovučenu šipku za osovinu i upete (S) lagere s kućištima. Oni ti direktno pašu na tu šipku. Netrebaš uopće nikakvo tokarenje (osim remenica).

Ako moze crtezi ,ima nas vise spremnih na izradu zima je duga.

eto moje...sljedece sezone bude i videa...morat ce bubanj na balansiranje jer se trese ko j*ebena zečica
moraš ju privezat za traktor i kuružnjak

Mozda nije do bubnja ,ako je excentar velik isto ce tako radit.
Jedina zamjerka kod orginalnih sto kopcanje nije tako da je odma kardan spojen ,nego se mora prekapcat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
reko covjek koji ce to radit da nismo prvi kojima se to događa
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tino, sa koliko obrtaja kruniš.......ja sam radio sa oko 1200 obrtaja radilice na 533........i to mi je izgledalo dovoljno, i tada nije treslo, sve preko 1200-1300 terse krunjač da mislim da će se raspasti.......

mislim da bi se trebali zahvaliti Zetorboy-u
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
eto moje...sljedece sezone bude i videa...morat ce bubanj na balansiranje jer se trese ko j*ebena zečica
moraš ju privezat za traktor i kuružnjak

ovakav je kod mene, okrenuo sam bubanj, preradio kopcanje da se moze spojiti kardan, mada ga vise ne korisitm jer sam stavio el.motor 2,2 kw 1400 okr.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,170
Djed je kupio takvu kao sto je od @tino7530 prije nekih 6 god, samo sto je plave boje.. Ta ruljaca kod nas nevalja za nista.. trese ko zvecka, a i previse trga zrno (melje), makar ju kak postelali. Da se mene pita ja bi ju prodao u staro zeljezo.. A ja doma imam ruljacu domace izrade koje je radio tu jedan majstor iz sela. Stara je preko 30 god i izrunila je tone i tone kukuruza (kod kuce i u selu) i da kak das gasa traktoru ona ni da mrdne.. Inace tjeram ju na 800-900 okretaja motora..
 

Najnoviji postovi

Na vrh