• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

(K)Runjači za kukuruz

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja još neznam što da napravim, al sve mislim da ću nakraju otići po taj za 3000kn.......jer povoljnije nema ništa, a bez uvrečavanja su preko 2500kn......u pevecu novi 4200kn, uvrečavanje posebno 1300kn bez dodatka za prikolicu.......novi bez uvrečavanja i motora u jednoj bravariji 3000kn.........novi sa uvrečavanjem u virovitici je oko 4100kn+dodatak za prikolicu ispada oko 4500kn........a to mi je sve puno za dati........3000kn je nekako max što bi dao.......
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ima kod varaždina za 2900,ja ga imam 5g,bez greške,bez uvrečavanja
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na njuškalu???? sa uvrečavanjem.....

do VŽ imam 270km u jednom smjeru.......a nemam kako dovesti.......
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
ja još neznam što da napravim, al sve mislim da ću nakraju otići po taj za 3000kn.......jer povoljnije nema ništa, a bez uvrečavanja su preko 2500kn......u pevecu novi 4200kn, uvrečavanje posebno 1300kn bez dodatka za prikolicu.......novi bez uvrečavanja i motora u jednoj bravariji 3000kn.........novi sa uvrečavanjem u virovitici je oko 4100kn+dodatak za prikolicu ispada oko 4500kn........a to mi je sve puno za dati........3000kn je nekako max što bi dao.......

ak ti je 4 i pol novi, ti budeš za stari izrađeni dao 3000, ak budeš dosta s njime radio, računaj da budeš bar kroz godinu-dvije dao par sto kn za razne popravke popravke, tokariju, tak da neznam kakva ti je računica tu sad... ušparat češ nešta sitno, a imati stari dreš.. još ak uzimaš novi, svi ti daju manje više na rate bezkamatno,a ovak daješ čisti keš... ti ruljači, rasipači i sve šta se proizvod kod naših privatnih bravara, nevaljaju dok su novi, kamoli polovni :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
tino, sa koliko obrtaja kruniš.......ja sam radio sa oko 1200 obrtaja radilice na 533........i to mi je izgledalo dovoljno, i tada nije treslo, sve preko 1200-1300 terse krunjač da mislim da će se raspasti.......

mislim da bi se trebali zahvaliti Zetorboy-u


odokativno ja to,ak previse drobi zrno onda smanjim gas ak ne ruži dobro sa klasa onda pojacam
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ak ti je 4 i pol novi, ti budeš za stari izrađeni dao 3000, ak budeš dosta s njime radio, računaj da budeš bar kroz godinu-dvije dao par sto kn za razne popravke popravke, tokariju, tak da neznam kakva ti je računica tu sad... ušparat češ nešta sitno, a imati stari dreš.. još ak uzimaš novi, svi ti daju manje više na rate bezkamatno,a ovak daješ čisti keš... ti ruljači, rasipači i sve šta se proizvod kod naših privatnih bravara, nevaljaju dok su novi, kamoli polovni :)


imam sada još jednu opciju, samo da se čovijek odluči koja je zadnja cjena, i možda se dogovorimo.....stroj je ko novi, ima uvrečavanje i šneku za prikolicu, vidi se da je malo radio, a još bi mi ga i dovezao.......i mene bi služio godinama.......bolji je 3 puta od ovog po 3000kn.........a taj bolji nebi bio više od 3200-3300kn
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nakraju i krunjač kupljen.......onaj iz VŽ je dolazio u OS, al nije mu stao u caddy........pa ništa od toga, nakraju itp sa foruma mi predloži krunjač, tražio lik 2500kn sa elektro motorom, pošto motor meni netreba, pogodimo se za 1800kn.......ima neke djelove za uvrečavanje, al fali mi samo cijev, to ću morati rješiti.......malo mu je prijašnji vlasnik povečao ulaz u bubanj, i puknut je lim, što se vidi na slikama, al to sve bude rješeno kroz par dana.......pa kada bude toplije, onda nebi bilo loše i malo ga ofarbati.......i tako......za moje potrebe bude OK......evo i sličica.......

 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja mislim da taj melje sve.....jer takve lance sam vidio samo na stroju za razminiravanje.........koji sve melje
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dosta izbaci neočišćenih.......najbolje je napraviti nešto kao od čalopeka.........za manje potrebe, ili onaj panex, ako radiš više.......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam takav, isti.......napravio sam kutiju koja ide u lijevak, da dolje odmah curi u kantu, ako se sjetim, poslikam.......
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Danas sam kupio krunjač Čalopek, kardanski pogon, ima 2 izlaza zrna za vreće i kante, te transporter visine preko 2 m. Stroj je 2000 god. proizvodnje.

Kakva su vaša iskustva sa ovakvim strojem.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Mi imamo najobičniji model, bez šneke i prilično smo zadovoljni. Kupili smo novi prije 4 godine, i od kad je kupljen nismo nista dirali na njemu, uključi i kruni.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
A pogledajte koji ovaj krunjač ima kapacitet:icon_pray::icon_lol:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=0fZHc7UOHec[/YT]
Imam isti ovaki rucni,al mucime,lepo kruni,al kad okruni do kraja,kocanka se zakaci sa ove zube,tj neibaci kroz ovu rupu za kocanke ko sto bi trebalo,nego gura gore,de se ubacuje neokrunjen,tako da zaglavi i onda moram da cupam,pa zasad nema krunjanja sa tim krunjacem,dal pomaze stelovanje one oruge,ja sam ga rasturo da bi ofarbo,al izgleda nesto pogresno sklopio pa sad neradi kako treba,inace bolje kruni nego lifamov elektricni,koji kod nas svaka kuca ima
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam i ja takav, i sve okruni......samo ide sporo, imam sada traktorski, pa taj ručni i prodajem, kao i još jedan što je bio ručni, pa je ubačen elektromotor......
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Ruljenje kukuruza kod mene:
2dce90c4369f787cc73627bb6fa273bf.jpg


32f1ffec6d4b075e4ec865c3b406bc47.jpg


I krunjač:
7ff2a97b537dae17729ada766fea6e6a.jpg


Ove godine će najvjerovatnije dobiti zamjenu većim. Planiramo uzeti krunjač od Kralja Kocijana 5t/h sa pužom za prikolicu i elevatorom 2m za od kukuruzane pa do krunjaca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh