• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

(K)Runjači za kukuruz

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
koja je oznaka remena od čalopeka, što ide od kardana na bubanj???? kod mene se nevidi oznaka, da nemoram skidati i nositi remen, a dosta su eć loši......idu 2 komada

po uputstvima njegovima, kaže 2 komada 17x1250, mogu ti provjeriti na terenu :)
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Dali ima negdje nastavak ili produzna cjev za Megametal za kupiti ja zvao a oni kazu da kosta 2200 sad ili me nisu dobro razumili ili neznam u cemu je kvaka
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Ovo "lađa" kak vi zovete bude na njihaljkama, pogon bude samo prek elektromotora pa nema veze kak bu se kopčala, a ventilatora nebu jer sva pleva završava u onom koji nosi oklaske stoga ispod stavljam perforaciju fi.6 da se bolje prosije.





 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Nemre ti donje sito maknuti svu plevu i prašinu.
Nego, većina tih strojeva se jako trese (prevelika frekvencija sita - lađe u odnosu na masu cijeloga stroja), a vidim da tvoj stroj ima labave 8na bolcnima a ne na šarafima) teleskopske noge. Bu to valjalo?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Kaj se tiče tog ventilatora meni se više sviđa ciklon jer bolje pleva u vreči nego po cijelom dvorištu.
Kod mene sito nebude treslo stroj jer moja konstrukcija je ne od 3 mm piganog vinklina, a i brzina sita se regulira prenosom, kad se špara na remenicama onda se sve vrti ko ludo.
Stroj radim sa poboljšanjima, nadam se s obzirom na prijašnji, tako i teleskopske noge koje imaju bolcne 10 a i ispod navarene matice za fiksiranje tak da se to nebi smjelo njihati i trebalo bi funkcionirati kak treba
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Neznam kaj vidite u Kralj Kocijanovim proizvodima.
Teško da se u Gudovcu može vidjeti lošije izrađenih i pofarbanih strojeva od njihovih. :(n):
Pogledajte samo elektriku na mješaonama. Lošiju ugrađenu opremu nisam nigdje videl.
Dobar dio njihovih izložaka nebi prešel na sigurnosnom atestu, niti bi mogel dobiti CE znak. :icon_scratch:
Pogledajte samo cirkulare ili kalače, i usporedite ih s najlošijim slovenskim. Razlika je nebo i zemlja, a cijene su im slične. :mur:

Ja od njih nebi kupil ni čavle, a kamoli dal >10t kn za krunjač.
Čak su i Prima-ini proizvodi s bolje izrađeni i pofarbani.
A o bahatosti izlagača da i ne govorim.

Ovdje na Forumu vidlo se preko nekoliko samogradnji, koje su na neusporedivo boljem nivou izrađene od njihovih "industrijskih" proizvoda.

Kolega, opčenito sve i jedan proizvod koji je proizveden u Hrvatskoj je za drek, hočeš od same nekvalitetne izrade, slabih materjala, akz, itd da ne nabrajam.... pogotovo mala privreda...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa zašto ne , mladi ste , poduzetni ,imate znanje i ( valjda ) praksu pa zašto se vi ne ukušate u proizvodnji nečega , makar prdeca od rada a ne od ožujske za koju također tvrdite da ne valja .

Ako vam se ovo tržište ne sviđa , evropa je ujedinjena i jako voli firme koje izvoze van unije ..samo navalite .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Puknuti, ne zaj...
Ti delaš to kaj delaš, i znaš kak se teško nekam probiti.

Ovo je bila kritika zastarjelosti i neinventivnosti...u konačnici nekonkurentnosti proizvoda spomenutih.
Sam si, bezbroj put, rekel da lice pi... prodaje. Ovi nemaju ni lice, ni p...ce.

Ne velim da su slovenski proizvodi bolji, no bar su generalno bolje pofarbani.
Hvala Bogu, ima izuzetaka pri nama. No, ti uglavnom ne prodaju na našem tržištu.

A zakaj bi se morali okušati u nekoj proizvodnji? Mi smo oni koji kupuju, pa valjda za svoje nofce smijemo prigovoriti onima koji nam žele uvaliti loš (ili bar loše pofarban) proizvod za velike nofce.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma ništ ti ja ne zajebavam ..ali jako dobro vidim da svi prepoznaju kvalitetu (čitaj masivnost ) .
Masivnost nije kvaliteta
KAd bi masivnost bila kvaliteta toporiše za sekiru bi bilo fi 100 i nitko ga ne bi mogel potrgati .

Ja sam ovog vraga planiral napraviti ..ali kad sam sračunal koliko treba matrijala prema toj masivnoj izradi više bi došo matrijal nego gotovo pa je bilo bolje dignuti noge na stol .
Još nigdje nije puknul a mogu ga nositi na ruke gdje treba .

jožek ne znam koliko su ti teleskopske noge ali ovo je jako dobra stvar ..ja svojeg dižem na "koze" ..čovjek stoji kod rucli ( nije sagnut) i prištedjelo se za dodatak za uvrečavanje ..:jupi:
Ti izgleda znaš kaj trebaš i drži se toga , najbitnije da si ti zadovoljan i ponosan na to .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Varaš se. Ne čini masivnost kvalitetu, već samo nadoknađuje lošu konstrukciju.
Kvalitetu čini promišljenost detalja i pedantna izrada, u konačnici s manje materijala.
To večini proizvoda naših proizvođača fali...

Sjeti se samo usporedbe nekadašnjih TANG-ovih i UNIOR-ovih ključeva...a danas je samo gorje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Lijepo.
Koliko se bu vrtil bubanj, a koliko lađa?

Makni onu zvijezda-trokut sklopku, jer ti netreba na tak malom motoru. A i onaj utikač...jer to ulazni ili je to samo provizorij za probu?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Bubanj ima 460 okr. a "lađa" 210.
Motor je ne tak mali ima 4 kw sklopka je od negda na tom motoru pa bu ostala, a utikač je ulazni tak samo produžnoga uštekam i pali.
Danas je sve posloženo i sad ide čiščenje i bojanje.









 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sve 5, dobar posao

neznam samo jesi stavio nekakvu zavjesicu, na izlazu, da kukuruz neide van, jer tu zrna strašno lete

vidim da ide na elektromotor, priključak za traktor nisam primjetio, pitanje: zašto nisi napravio i priključak za traktor? i kopčanje da se nemora okretati krunjač pri krunjenju i nošenju?

ja sam kod sebe prepravio nošenje, da bude na traktoru dok se kruni, jer u protivnom krunjač bježi po dvorištu, i to mi je najveća zamjerka na čalopek, al na nekima, skupljim varijantama što sam vidio, su napravili to kopčanje
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ja imam od kralja Kocijana 5t/h. I otkačim ga, stavim kardan i preko brzina ga teram sa Z3511 četvrtom ler gas :).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Čemu tjerati traktor kad ima struje.
Em je jeftinije, lakše, bez buke i smrada.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Meni osobno je lakše i jeftinije sa traktorom :). A Z3511 se ni nečuje na ler gasu :).
 
Na vrh