• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

(K)Runjači za kukuruz

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Koja je cijena tome sto bi uzeli sa elevatorom?
I meni bi trebal neki sa elevatorom ili budem radil posebno mali elevator za svoj stari krunjac..
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Ove godine će najvjerovatnije dobiti zamjenu većim. Planiramo uzeti krunjač od Kralja Kocijana 5t/h sa pužom za prikolicu i elevatorom 2m za od kukuruzane pa do krunjaca.

Svaka čast mudro si to izvel. :icon_thumright: Ja imam njihov elevetor i prva liga ide sad ruljenje naravno ak je kukuruza suha. :(grin):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,163
Koja je cijena tome sto bi uzeli sa elevatorom?
I meni bi trebal neki sa elevatorom ili budem radil posebno mali elevator za svoj stari krunjac..

Sve ukupno dođe 13 000kn s pdv-om.

Svaka čast mudro si to izvel. Ja imam njihov elevetor i prva liga ide sad ruljenje naravno ak je kukuruza suha.

Koliki kapacitet ti kolega imaš??
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
U nista s toga, preskupo..
Bude moj jos krunil makar je vec tona i tona preslo preko njega, jedino taj elevator bi moral napraviti, inace bude brzo otisla kicma od kosara..
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Elevator je K&K a krunjač Agromaks. Oni su bas imali nacrte i radili krunjače al nažalost su propali. Protok je 3t/h. A kak tebi to tak puno izađe? Mene je elevator koštal manje od 3 soma a krunjač oko 4.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,163
Pa takva je cijena za tog velikog krunjaca 5 t/h i on ima na sebi puz za vreće ili za prikolicu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Neznam kaj vidite u Kralj Kocijanovim proizvodima.
Teško da se u Gudovcu može vidjeti lošije izrađenih i pofarbanih strojeva od njihovih. :(n):
Pogledajte samo elektriku na mješaonama. Lošiju ugrađenu opremu nisam nigdje videl.
Dobar dio njihovih izložaka nebi prešel na sigurnosnom atestu, niti bi mogel dobiti CE znak. :icon_scratch:
Pogledajte samo cirkulare ili kalače, i usporedite ih s najlošijim slovenskim. Razlika je nebo i zemlja, a cijene su im slične. :mur:

Ja od njih nebi kupil ni čavle, a kamoli dal >10t kn za krunjač.
Čak su i Prima-ini proizvodi s bolje izrađeni i pofarbani.
A o bahatosti izlagača da i ne govorim.

Ovdje na Forumu vidlo se preko nekoliko samogradnji, koje su na neusporedivo boljem nivou izrađene od njihovih "industrijskih" proizvoda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Pa kaj nema više drugih proizvođača?
Nisam obraćal previše pozornost na druge. Ovi su na mjestu gdje obično prolazim, pa sam jednom svratil...

Ne velim da ti proizvodi ne rade posel za koji su namijenjeni (vjerojatno rade), no nekak mi njihova kvaliteta i cijene nejdu baš...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,163
Mene je mjesaona izašla full jeftino :). Dao sam im svoj mlin i svoje motore i izašlo me full jeftino :). I već para godina ide bez problema. A ima jedan u Sisku isto mjesaonu kao ja i svaki dan radi s njom i zadovoljan je.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Ja nisam bil zadovoljan sa elevatorom iz početka i dolazili su mi ga par puta prepravljat. Il je prebrzo vrtel il presporo il su lopatice zapinjale u zemlju svasta je bilo. Al sad je ok. :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koja je oznaka remena od čalopeka, što ide od kardana na bubanj???? kod mene se nevidi oznaka, da nemoram skidati i nositi remen, a dosta su eć loši......idu 2 komada
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
11148446_869591769753981_2461668863278942052_n.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Jožek, kaj misliš o onoj konstrukciji kakvu je davnoimal sip, sa stožastim "bubnjem"?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
U radu ga nisam imao prilike vidjeti pa nemogu ništa komentirati, a po slikama ne sviđa mi se visoki usipni koš.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Jel ti bu lađa na njihaljkama ili na kotačima?

Nemoj napraviti grečku mnogih, da se nosi uzduž, a pogoni poprek, pa da ga treba otkapčivati od traktora. I napravi ventilator.

Od svih takvih, najviše mi se sviđala konstrukcija ružđalina Mio Standard Osijek.
 

Najnoviji postovi

Na vrh