• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kaj kupiti welger ap41 ili 52

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
kao sto pise kupujem balirku ali neznam koja je bolja moze li mi netko objasniti prednosti i mane tih balirka
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ap 52 mladja, brza,veci tunel ljepsa, sposobnija dosta od 41 a i skuplja,
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Welger ap 52 je bolja balirka,veći kapacitet,širi pick-up,veće bale,brza u radu,daleko jednostavniji mehanizam,noviji model u odnosu na 41 koji kao prenos služi jos uvijek klinasti remen,lanac.....cijenovno je skuplja (min.3000e za onu pravu)
ja ju koristim već 10g. i zadovoljan sam sa svime osim što nema hidraulike........
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
već ti je dvaput predloženo Welger ap 52 imaš malo stariji i malo noviji model a u principu su iste možda ova ima nesto hidraulike ima i 52 D model
ja kad bi kupovao balirku težio bi prema 53-ojki(ili većoj) ili uglavnom da mi ima hidrauličko sklapanje i pick-up....

oćeš moju kupiti cijena 3000eura,sami smo je uvezli iz njemačke 2001.g

kolko je uopće tebi potrebna balirka???
kolko bala planiraš raditi po sezoni???
npr. ja sam jedne godine natukel 20.000bala pa sad bi ti trebalo biti jasno kolikog je kapaciteta
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
daj stavi koju fotu ja bi sa njom na godinu radio oko 2000 bala sigurno ne vise nema vise tu tako puno poljoprivrede vecinu bi radio za moje potrebe i nesto malo za prodaju
 
G

granulas

Guest
ima li neko mozda nekakvo upustvo za welger ap 41...imam problema u vezanju spage tj cesto se desi da je jedan kraca od druge...hvala unaprijed..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kako sam te ja razumio tvoja balirka suče bale.
Kako mislis jedna strana kraca.Pojasni malo.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
ima li neko mozda nekakvo upustvo za welger ap 41...imam problema u vezanju spage tj cesto se desi da je jedan kraca od druge...hvala unaprijed..
na prvom izlazu špaga iz klupka imaš dva zatezača na opruge, pogledaj koja špaga ti je duža i zategni za par krugova tu leptir maticu od te špage.

koju biste mi wi predlozili od svih welger
za 2000 komada ti je dobra i welger ap 12, imaš je u rubrici prodaja za 8000 kn.


Welger rp 12.
malo si se zabunio čovjek netraži rolo balirku
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ma nije nikakva zabuna Welger AP 12 je balirka za kvadratne bale nije to rolirka
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Ma nije nikakva zabuna Welger AP 12 je balirka za kvadratne bale nije to rolirka
uvaženi kolega zar nevidiš da je pele predložio RP12 a ne AP12
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Ako kupuješ balirku za kocka bale ja bi ti predložio balirku deutz fahr mi smo imali fahr hd 360 imali smo ju desetak godina i isli okolo balirat ,izbalirala je sigurno preko 40000 bala, samo rječi hvale za nju
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Za svoje potrebe,znaci za svoju kicmu e tu dajem prednost ap41 i jeftinija je,a nije 51 nesto puno bolja od nje osim veceg tunela,i malo modernije vezivanje al ja ni sa ap41 nemam problema,preko 10000 ove godine odradila bez problema.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,375
Za svoje potrebe,znaci za svoju kicmu e tu dajem prednost ap41 i jeftinija je,a nije 51 nesto puno bolja od nje osim veceg tunela,i malo modernije vezivanje al ja ni sa ap41 nemam problema,preko 10000 ove godine odradila bez problema.

Svako svog konja hvali.Kad probas 52-ojku okrenut ces se i pljunuti u 41-inicu. AP 52 nema na dodavacima onih osiguraca koji stalno pucaju,ima tri lamele na zamajcu koje proklizavaju u slucaju nekog zaglavljivnja pa tek onda puca osigurac na zamajcu. zakacena na isti traktor je dvije brzine brza. dok 41 podmazes treba ti "pola dana".
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Prvo si sam smisli dali želiš veče i teže bale ili manje i lakše. Ako imaš 100kg ili 50kg,dali češ moć bacat bale od 10kg ili 20kg.A onda tek razmišljaj o balirci. Što je manji broj to su manje bale,šta veči broj balirke to veče bale. Manja balirka ti je sporija u radu,a veča je naravno brža.
Balirke koje imaju neparni broj tipa 41,45,61 su starije balirke,a balirke 42,52 su novije. I što je veči broj balirke to je veča.
 

dadoxtxwelger

Novi član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
5
Prvo si sam smisli dali želiš veče i teže bale ili manje i lakše. Ako imaš 100kg ili 50kg,dali češ moć bacat bale od 10kg ili 20kg.A onda tek razmišljaj o balirci. Što je manji broj to su manje bale,šta veči broj balirke to veče bale. Manja balirka ti je sporija u radu,a veča je naravno brža.
Balirke koje imaju neparni broj tipa 41,45,61 su starije balirke,a balirke 42,52 su novije. I što je veči broj balirke to je veča.

45-a je zakon,a sta se tice tezine bale svaka balirka moze raditi i krace bale u jedno je i bala laksa,jedino je razlika u sirini tunela
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
razlika je u širini i visini tunela. da svaka balirka može radit dužei krače bale. samo bale koje su krače se teško slažu na prikolicu i znaju ispast iz prikolice osim ako se nevoze u samoutovarnoj prikolici.
 

Najnoviji postovi

Na vrh