• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako nas policija vara!!! Vozaci OBAVEZNO pogledati!

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
N

Eventualno bi možda izdao pismenu opomenu pogotovo kad bi me provjerio i vidio da nemam nikakvih kazni ni ništa.
KAd bi se tim zanisili ne bi nakd nikoga kaznili , uvjek bi ti bilo prvi put i nikad ne bi bil kažnjen :mur:

S obzirom na tvoj temperament koji isčitavam iz tvojih poruka ne bi dao ni ovaj crni nokat da si ti bil hladan ko špricer
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Ovo za pojas govorim iz vlastitog iskustva jer sam se jedno vrijeme vozio kombijem kroz koji je prolazilo vise ljudi nego kurvi kroz Frankopansku pa sam pokupio neke flekove pod vratom. Dalje sam prakticiral pojas ispod ramena sve dok jedamput kolega nije na silu zakocil. izbilo mi zrak ko da me neko u pleksus iz cipelaril.
A opomenu sam popusil na Kipiscu:eek:: jer je cesta sluzbeno zatvorena, al sam bil nagovoren i jebi ga, iza zavoja me copil pajkan. Bil sam sretan ko grlica kad mi je opomenu napisal, ali sam ga zacas skoro i njega i njegovu skodu u jarak bacil dok su prosla dva auta, a on me samo gleda i pravi se grbav. Mozda krive tablice na krivom mjestu.:frown:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh,ovo sam ja ovdje na forumu odavno već ispričala,pa sam sada samo skopirala.
Ali bilo je baš tako kako rekoh -


..............Sve je počelo jednog ljetnog sunčanog dana kada sam se vraćala od liječnika iz grada.Već ulaskom u kružni tok primjetila sam da sa meni desne strane,cestom na koju iz kružnog moram izaći dolazi policajac na motoru.U daljnjem izlaganju ćemo ga zvati "leteči".Inaće ta cesta ima dvije trake,na prvu se uključuje bez problema,ali ja se za put kući moram prebaciti na drugu,tj. desnu traku.Tako sam fino dala desni žmigavac,maksimalno smanjila brzinu,i čekala da leteči prođe.Treba još reći da su tu u razmaku od 50-60 m dva pješačka prijelaza.Gledam ja,leteči mi se drži za guzicom.Neide ni naprijed,niti zaostaje.Tako smo prošli prvi pješački.Prije drugog mi je zadnja šansa za prebaciti se,jer nakon toga lijeva traka vodi daleko od kuće.Pošto više nisam imala izbora ,ostala sam tu gdje sam bila,isključila žmigavac i u tom trenutku su već prvi kotači bili na zebri.Međutim,baš u tom trenutku je gospođa koja je na desnoj traci čekala da prijeđe cestu,stala nogom na pješački.E,sada me leteči lijepo sustigao,sparkirao i napisao kaznu.500 kn kazna i 110 kn troškovi kazne i jedan kazneni bod. Nikakva moja objašnjenja nisu pomogla.Kući sam došla ljuta.Kaže meni muž-pusti platiti ćemo,što se živciraš.A,neće ići,podrapala sam ja uplatnice bacila ih u smeće,napisala prigovor, i naravno završila kod suca za prekršaje.Neću platiti kaznu,jer nisam ništa kriva,ići ću radije u zatvor.Na suočenje je naravno došao i leteči.Prvo je on sucu izložio svoje viđenje događaja,a onda je došao red na mene.Naravno da se moja verzija bitno razlikovala,pa mi je sudac počeo postavljati pitanja.Prvo me pitao jesam li potpisala zapisnik.Nisam htjela,kažem mu ja,kao prvo nije mi ga uopće pročitao niti pružio na uvid, a nakon mojeg odbijanja par puta je prijetečim glasom ponovio-nećete potpisati,nećete potpisati,i na zapisnik napisao-ne želi potpisati.E,tu sam se ja uplašila da ću zbog nepotpisivanja dobiti još veću kaznu,pa sam pod prijetnjom ipak potpisala.A nisam ga htjela potpisati zato što nisam bila ništa kriva.A zašto bi policajac-pita mene sudac-išao kažnjavati vas ako niste ništa krivi kada ima toliko drugih koji naprave prekršaj.A-ha,tu smo,sada ću ja reći zašto. I lijepo ispričam kako je bilo kada me leteči zaustavio.Prvo je rekao da ugasim motor.Jesam.U tome času je došao još jedan leteči,ugasio svoj motor i počeli su razgovarati.Pošto mi je prozor bio otvoren,bila sam prisiljena slušati što govore.Uglavnom,izmjenili su informacije kako niti jedan od njih taj dan nije naplatio nijednu kaznu,a već je bilo pola dva.Ja sam ovome svome došla kao naručena.Vidjela sam onako sa strane da policajac na stolici pokraj mene preokreče očima,šta mu mogu,tako je bilo.Dobro,nastavio je sudac,pošto nijedno od vas ne odustaje od svoje verzije,sada vi možete pitati policajca što želite.Pa šta ću ga pitati,odgovaram mu ja-ja pitam vas-tko je takav idiot da vidi policajca pokraj sebe i svijesno ide raditi prekršaj.Pogledao me sudac,pogledala me zapisničarka,široko se osmijehnula,sudac malo zastane i kaže-ima tu logike.Baš tim riječima.A ja lijepo nastavljam-gospodine sudija nisam ja ovamo došla da vi meni smanjite kaznu,ja sam došla da vi meni odrežete 610 kn. koliko je to dana zatvora,i ja idem u zatvor,jer me vrijeđa da plačam nešto za što nisam kriva. I još da vam kažem-da vi meni sada odredite kaznu pet lipa i da mi netko tih pet lipa da,ja kaznu platiti neću.Radije ću u zatvor.Zamislio se sudija,pozvao policajca da nešto potpiše,poslao ga van-kaže-može ići-pa se obratio meni.Kaže on-znate šta,gospođo,ja vas ne mogu osloboditi ,policajac ne odustaje od svoga iskaza,a on je službeno lice pa mu ja moram vjerovati,ali ja ću vas osloboditi plačanja kazne,nećete dobiti niti kazneni bod,samo ću vas pismeno opomenuti.Rješenje ćete dobiti poštom.I tako je završio moj prvi susret sa sucem za prekršaje u mojoj domovini.Bilo je čupavo,ali ipak puno lakše nego u Mađarskoj.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Nemoj spominjati mađarsku . Ja sam platio jednom kaznu za krivo parkiranje među barem 15 krivo parkiranih vozila . Izgovor kao nemam forinta " nem problem kolega menja " . Odveo me na pijac na štand gdje je njegov kolega mjenjao sve valute po svom tečaju . Šuti i plati . Tako je nama u tuđim državama , a stranci kod nas se voze 215 km/h a ograničenje 90 i dobiju kaznu 500 kuna (šveđan ) . A za domaće državljane u svojoj državi bi kazna bila ??????? Neću ni misliti o cifri,danima zatvora,mjesecima bez vozačke ...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
johabica ovo je gadna ali tipicna situacija. Pazi sad ovo. Covjek vozi vlastitu mamu u autu i stane u Sisku u prvoj ulici uz kupu, nekih 10 metara od zebre. Mama izađe iz auta i krene lagano prema zebri a on kako je mama zatvorila vrata primjeti da se sigurnosni pojas nije vratio jer je valjda feder slab pa ne vraca kak treba i on ga rukom vrati. U tih par sekundi mama mu je došla vec do zebre dok je on krenuo i ona mu mahne a on prođe, kad iza parkiranog auta lizaljka. Hop stop!

Veli murjak niste pustili pješaka. Covjek mu govori ali to je moja mama koju sam upravo pustio tu iz auta i bla bla bla. Murjak inzistira na tome da napiše kaznu. U tom svemu prilazi i mama i objašnjava o cemu se radi. Lik nije odustal nego mu je napisal kaznu.

Druga situacija isto u Sisku. Igrom slucaja covjek koji je bio glavni akter ove price je bratic od jednog visoko pozicioniranog djelatnika policije.

Dakle kod mosta Galdovo(možda netko zna) zaustavi ga policija. Dobar dan kaže covjek, policajac naravno bez pozdrava kaže samo PROMETNU I VOZACKU. Ovaj izvadi i da mu. Kaže mu policajac OTVORITE GEPEK. Ovaj izađe iz auta, otvori gepek i usput onako neobavezno i bezveze pita policajca; šta rutinska kontrola? A policajac mu odgovori da šta to njega boli kuratz?!?!?!?!

E onda se covjeku smracilo pred ocima i uzeo mobitel u ruke, pa okrenuo broj od šefa njegovog šefa i sve potanko objasnio.

Nakon dvije minute razgovora pruža policajcu mobitel i kaže samo: ZA VAS GOSPODINE.... Kaže da nije vidio još da neko tako može menjat boje i mucati a bil je frajer prije samo par minuta.

Inace znam još dosta takvih situacija s ovim našim šerifima tu ali evo te dvije su mi onako najdebilnije. Doduše mora se priznati da su se u zadnjih par godina dosta upristojili kako je to bilo. Doslovno ko šerifi.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma je,sada su već puno pristojniji posvuda.Uvelo se reda.

@kec -m,što se Mađarske tiče i njihove policije,bolje da si žuti mačak neg da te oni vlove.Tu moraš biti maher da se izvučeš. Ja sam ovo doživjela prije petnaestak godina,ali još je uvijek tako.
Evo isto skopirano od već ispričanog -

........................da ispričam još ovo-kako sam bila k.s.z p.u Mađarskoj. Možda bi ova priča više sjela u rubriku "vjerovali ili ne".Bilo je to u vrijeme kada su u Hrvatskoj još bile marke umjesto eura,a jedna marka je u M.vrijedila 6000 forinti.Poslao mene moj muž preko granice da kupim Fastak za zlatice,pošto je tamo bio puno jeftiniji.Uzela sam sa sobom 700 maraka,200 za štetočine,ostalo ako naiđe nešto pametno za kupiti-po onoj negdašnjoj-ništa nas ne smije iznenaditi.I tako,obavila ja kupnju tu odmah iza granice,ali neda mi vrag nekako mira,pa sam odlučila otići do prvog većeg grada,tamo imaju i tržnicu,a dućana kao u priči.Cijeli dan možeš obilaziti i prebirati.Treba naglasiti da je u Mađarskoj u svim naseljenim mjestima već onda bilo ograničenje brzine 50 km.Vozila sam ja kroz selo 50,možda i malo više,ali sam onda dostigla tri traktora sa prikolicama u koloni,i sada ih je naravno trebalo zaobiči.Pa normalno,naleglo se malo na gas,autič pojurio,spretno odradio situaciju,meni osmjeh na licu od uha do uha,vozim još nekih stotinjak metara,kad ono na cesti policajac stoji sa palicom "stop".Stala sam.Dođe on do mene i kaže-gospođo,ne dobro.Što nije dobro,pitam ja.Ne dobro-nastavlja on-vi vozili 84,a smeti 50.Dajte isprave.Pa dobro,ako je tako,šta ću, platiti ću kaznu,pa idem,žuri mi se dalje. A ne, morate čekati,govori moj kaznitelj,uzeo mi iz ruku isprave,putovnicu i otišao.Što moram čekati,pitam se ja,stojim na cesti,ometam promet,logika nalaže da se čim prije maknem.Malo sam se ogledala oko sebe i primjetila da zaustavljaju i druge.Mađare propuštaju,a hrvate parkiraju u kolonu.Nakon otprilike pola sata bilo nas je petero,stigao je leteči na motoru,pokazao rukom zaokret na cesti,stao ispred mene kao vođa kolone,i krenuli smo polako ko pačići za patkom natrag prema granici.Deportacija-mislim ja,kad figu,sparkirao nas je ispred neke zgrade,uveo u čekaonu i bez riječi objašnjenja otišao.Gledamo se nas petero,šutimo,čekamo,čekamo desetak minuta,ništa se ne događa,čekamo pola sata,sat,nigdje nikoga,neznamo ni gdje smo a ni zašto smo tu gdje jesmo.E,nakon otptilike sat i pol,otvore se vrata,proviri neka glava,i na čistom hrvatskom kaže-dobar dan ljudi,što,stigla i četvrta tura.Vi ste kod suca za prekršaje,ja sam ovaj čas platio kaznu 500 maraka,vozio sam sto,tko je od vas vozio 84?Ja,kažem ja-šta da velim nije mi bilo baš svejedno.A,to vam je kazna 250 maraka-dobila sam informaciju iz prve ruke.I počela su saslušanja.Dobili smo prevoditelja iako je sudac znao i hrvatski.Ulazili su iz moje grupe jedan po jedan,odlazili u mjenjačnicu mjenjati novce jer se kazna plačala sucu na ruke,ali samo u nacionalnoj valuti tj. u forintima,a ja sam prilikom svake pauze pričala sa prevoditeljem i slagala u glavi izlaz iz krize.Došao je red i na mene.Sudac mi je lijepo pročitao što sam napravila, prevoditelj preveo,uz objašnjenje da moram platiti 250 maraka kazne.Što,kažem ja,kao prvo,ja sam morala voziti brže,jer sam morala brzo preteči kolonu,A da sam nekog pregazila;vi bi me stavili na električnu stolicu.A osim toga ja novce niti nemam-u međuvremenu sam onih 500DM još u čekaoni sakrila u cipelu-potrošila sam ih,ostalo mi je 1750 forinti,i to vam mogu dati.Nemože tako,govori sudac,ostaviti ćete tu putovnicu;ja ću vam napisati potvrdu;otiči ćete kući donjeti novce i platiti kaznu.Ništa od toga;govorim mu ja,nemam ja novaca niti kod kuće,da imam ne bih došla u Mađarsku kupovati.Je,onda ćemo vam morati udariti žig u putovnicu i zabraniti ulaz u Mađarsku na dvije godine.Dobro;pristajem ja,niti ne moram hodati k vama,ako šta hitno trebam slati ću muža.Je,nastavio je sudac,za žig moramo ići u Nagykanjižu.Dobro,idemo,ustajem ja sa stolice,ali ima sudac spreman odgovor.Kaže-postupak traje deset dana,a ja moram tamo ostaviti putovnicu dok ne završi.Pa kako ću kući-pitam ga ja.Veli on meni-možete spavati u hotelu.Pa hoću,brzo sam pristala,ali to će vas više koštati nego da mi oprostite kaznu-,sada sam se već ubacila u igru jer sam shvatila da mu je cilj pod bilo kakvim uvjetima izvuči moje markice.Pogledao me je iznenađeno i odlučio promjeniti taktiku.Polako je došetao do prozora i pitao koji je moj auto.Imali smo u to vrijeme reno peticu.Ma onaj mali crveni,govorim mu ja,jadničak.Dobar auto,dobar,veli sudac,ajdemo van da ga malo vidimo.Izašlo nas troje,obilazi sudija auto,gleda,pa veli-imate radio,izvaditi ćemo ga da se naplati kazna.Može,pristala sam bez razmišljenja,ionako mu kezetofon već tri godine ne radi,uzmite ga.Stoji sudac,zagledava,razmišlja,grimase na licu mu se izmjenjuju,pa se dosjeti-otvorite prtljažnik.Što ću,nemam izbora,otvorim ja,on gleda u moj fastak,i pita me što je to gdje sam to kupila i koliko sam platila.Pa kupila sam tu kod farmera,fastak za zlatice za sto maraka-iako sam platila dvijesto samo nisam htjela reći.A,govori mi on,dobro,sada se vratite tamo, ja ću nazvati dućan da vam uzmu fastak natrag i vrate novce,pa ćete time platiti kaznu.Tu sam kapitulirala.Pa razmišljala sam,nije niti tako loše,sada je pristao da kazna iznosi sto maraka umjesto dvjesto pedeset.Otišla sam u dućan,a vlasnika sam dobro poznavala,i zamolila ga da insekticid ostavim kod njega,a on mi je promjenio sto maraka koje sam imala sakrivene u cipeli i vratila se na sud.Prvo me sudac upitao jesam li prodala.Jesam,spremno sam odgovorila,već pomalo iznervirana.Hajde da vidimo,govori on, odite otvorite auto_Otvorila sam ja prtljažnik,gleda on,auto prazan,fastaka nema.Naravno da ga nema,mislim ja,nisam ja od jučer,na krivu si se ti braco namjerio,i tu ti još nije kraj,još mi malo moramo porazgovarati.Vratili smo se u sudnicu,prišla sam stolu otvorila novčanik,izvadila šest tisuća forinti koje sam dobila za 100 dm i 1750 koje sam imala od prije,odbrojila pet tisuća i vratila ih natrag u novčanik,pa mu lijepo rekla-Eto tu vam je 2750 forinti za kaznu,za ovih pet ću si ja natrag kupiti nešto fastaka,jer se kući ne mogu vratiti bez njega,zlatice će mi pojesti sav krumpir,a vi ako tako nećete,udarite mi žig zabrane ulaska u Mađarsku ili što već vam god padne na pamet.A osim toga,ja sam tu od pola devet a sada je već pola pet popodne i gladna sam toliko da više niti ne vidim kako treba pa si moram kupiti i nešto za jelo.Uzeti ću si još 250 forinti za sendvič.I maznem sa stola tih 250.Gleda sudac mene,šuti,opet gleda,i počne pisati zapisnik.Je,govori on,to je sada malo 2500 forinti,to je jako malo,ali piše i dalje,sve nešto mrmlja više za sebe nego što sam ga ja mogla čuti,To nije niti 50 maraka,a onda je odjednom uzeo novce i spremio ih u ladicu.Kada je završio,potpisala sam zapisnik,izašla,nabacila osmjeh od uha do uha pokupila u dućanu insekticid,ali preostale marke do dolaska kući nisam vadila iz cipele.Sigurno je sigurno.

Ali u Mađarskoj nikada više ne vozim više od 50 u naseljenom mjestu. Aha.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@Gajtan ja sam godinama radio po Sisku i okolici nisam nikad imo problema s njima a preso zupaniju uzduz i poprek i znam svaku cestu i sad svako malo sam u Sisku al ne radi posla nego buduca zena policajka mi je rodom iz Siska:D::D:
Znam da je bilo par nadobudnih al ja nisam nikad imo problema valjda su ih sad malo smirili cini mi se da su to vecinom bili malo stariji policajci!!
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ni ja osobno nisam imao tu u županiji nekih problema ali eto, imali su drugi. U svakom slucaju mi se cini da je broj tih lokalnih šerifa daleko manji nego prije što je i logicno. Danas uz sve ove smartfone kaj ne znaš od kud te se snima ipak moraš malo paziti na ponašanje.

Da, skoro zaboravih. Jednom prilikom tamo negdje oko 2000 godine je jedan pametnjakovic dukatovog vozaca koji je odvozio mlijeko tu od nas pitao zašto on nema lance na kamionu i to u 4. mjesecu... Toliko o pameti... Kaže mu ovaj, pa ne vozim s velebita nego iz moslavine :(giggle):
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Daleko smo i mi i za nasa policija od Europe ,da ne spominjem Mađarsku ,Rumunjsku, Bugarsku pogotovo . Najbolja mi je policija u Nizozemskoj - videl sam ih samo jedanput na cesti bila je prometna nezgoda ,inače ne bi ni znal kak izgledaju . Ali za svaki slučaj drži se reda i propisa i ntko te neće zaustavljati osim u novoj europi (rumunjska i bugarska)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
Nije mi jasno.. bicikli, i jeftina svijetla kod kineza, svijtle plavo i daju takav sjaj, manje više, prve gabaritke naročito u led izvedbi, isto daju plavičasto svijetlo, pa i neki novi auti koji ih koriste za dnevna svijetla... e sad... ti kupi h7 ili h4 žarulju koja svijetli plavkasto i odmah pokupiš kaznu ili nemožeš proći na tehničkom dok to ne zamjeniš.. .. ko tu kog hebe sad??
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
"ko tu kog hebe sad?? " kakve veze ima tvoj post s naslovom teme.
Bicikli kao i motorna vozila moraju s prednje strane imati bijela ili žuta svijetla, budući---koliko ja znam..a znam vrllo...malo..bicikli još uvijek nemoraju obavljat tehnički pregled, stoga mogu svjetlit svakakvim svijetlima iako su u prekršaju, ali..za njih je bolje..bilo kakva nego svjetla.. nego nikakva..
i da sumiramo...koga tu policija vara??? i "ko tu kog hebe sad?? "
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
Baš se ne bi složio s time, ako auto nesmije imati plavičasti odsjaj, zašto bi bicikl smio imati? a isto je sudionik u prometu?
Isto tako i za ledice, ledice su regularne a bojane žarulje nisu. Daj mi to pojasni onda.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Eh moj prijatelju..gdje si to pročitao da bicikl smije a auto ne??? da nemisiliš da vičem ali napisat ću velikim slovima NESMIJE NIJEDAN. Idemo na vedrije teme...Kolinje je aktalno..da se nezamaramo glupostima..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
Prijatelju, nisam nigdje pročitao, nego iskusio na vlastitoj koži, oni koji žive u sk i prolaze kroz njega, znaju kakva je naša policija ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Ne kužim, a kaj će ti farbane žarulje? Moda?
Plavo svjetlo je zlo. Da se mene pita, ali ne pita, zabranil bi sve led, bljeskalice ("xsenon") i slična sranja, jer smetaju i daju neprirodnu reprodukciju boja.
Halogena žarulja je vrhunac kvalitete svjetla. Led je nužno zlo, koje bu teško ikad zamijenilo pravu žarulju.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
U ovom slučaju, nije, zatekao sam se na selu, nedjelja popodne i cvrcnula je sijalica još na putu tamo. U rezervnima sam imao bojanu, koju sam i stavio. Iste večeri kad sam se vračao kući, dotični me zaustavio s tom pričom da se to nemije imati više, samo obične.. toliko me tu turirao s time da me htio već isključiti iz prometa, jel je to protuzakonito imati, bla bla.. onda je igrom slučaja naišao biciklist s plavim svjetlom, pa sam ga fino upitao, zašto njega ne zaustavi i isto isključi iz prometa jel i on ima takvo protuzakonito svjetlo.... naravno, odgovora mi nije dao, ali je svjedeno napisao opomenu... Onda sam dobio odg iz Stanice za tehnički da se po zaknonu to nesmije imati više, a bicikli svejedno voze i dalje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači obična H4 sijalica s plavkastim staklom koja svijetli BIJELO i po meni daje jasnije svijetlo od one koja svijetli ŽUTO se nesmije imati u farovima??
Ko je tu lud???

A automobili novije generacije dolaze tvornički sa BIJELIM, a ne ŽUTIM svijetlima!

Ni ja ne volim xenone i ta PLAVA svijetla, ali BIJELO svijetlo radije nego ŽUTO!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Ima baš onih koji svijetle plavo i baš bodu u oči! Xenon ne mora biti plav. Imaš par vrsta, ja sam imao i svijetlilo je bijelo i kada mi je jedna pregorila uzeo sam obične žarulje, tj. Osramove cul blu koje svijetle bijelkasto, ne plavo i s tim žaruljama sam zadovoljan.
I njih smiješ imati, zabranjene su koje svijele plavo!
 
Na vrh