• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako nas policija vara!!! Vozaci OBAVEZNO pogledati!

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Baš se ne bi složio s time, ako auto nesmije imati plavičasti odsjaj, zašto bi bicikl smio imati? a isto je sudionik u prometu?
Isto tako i za ledice, ledice su regularne a bojane žarulje nisu. Daj mi to pojasni onda.

Puno je toga nejasni i nedoreceno po tom pitanju. Evo npr kako biciklist smije sudjelovati u prometu i voziti se prometnicama a ne mora imati položen vozacki ispit i ne mora ništa znati po tom pitanju? To sad pitam kao povremeni biciklist i kao vozac auta/kamiona/kombija koji se srece sa budaletinama od biciklista po zg koji sami sebe ne razumiju kaj rade neki put.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Nije samo plavo, nego i narančasto, općenito bojana žarulja.... takvu sam sijalicu imao baš ja taj dan kad me ulovio. Tehnički nemožeš proći, a starog mog je nakon tog srušio na tehničkom zbog žarulja (plavih), a te je godinama imao u svjetlima, i išlo je bez problema. Neznam samo, zašto ih onda prodaju po dućanima.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Ja od 5-tog osnovne imam položeno za bicikli!

Zakon se nedavno promjenio baš zbog toga što se svašta stavlja!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Na vozilu mogu biti svjetla kakva su tvornički ugrađena ,a za sve ostalo bi trebalo radit A-test . Popizdim dok policajac misli da zna više od kontrolora na tehničkom pregledu.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
te plave iz kauflanda se ne smiju imati jer nisu homologirane za cestovnu upotrebu nego su to kinezi ofarbali malo.
xenon moze svjetliti i zuto i bijelo i plavo i ljubicasto u rasponu od 3000-20000K naprimjer
e sad sto svi stavljaju 6000K ili 8000K u farove bez leca pa svjetle vanzemaljcima, to sve treba skidat i kaznit!
ja vozim sa 4300K u faru sa lecom, nema automatske regulacije visine snopa i peraca farova da bi sve bilo legalno ali nikome ni ne smeta jer je bijelo i ima savrsen snop u leci i crtu koja reze i ne rasprsuje svjetlost.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Neki dan sam od cajana dobio usmenu opomenu(hvala mu na tome:icon_pray:), uz napomenu da se i kao takva evidentira u sustav. Dakle, bez ikakve potvrde i potpisa. Jel to istina ili blef?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Moraš dobiti pisanu opomenu koja ide u terminal i briše se nakon godinu dana,dobio sam za krivo parkiranje pa znam.
Ovo za usmeno prvi puta čujem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Da si dal za pivu, nebi ti rekel da ide u evidenciju :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
A ko ti garantira za usmeni da će ga evidentirati?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa probaj ponoviti isti prekrsaj, onda ces saznati dal je evidentiran ili ne. [emoji13] [emoji12]

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Da vidiš kako sam pazio gdje i kako parkiram godinu dana . :biggrin: :icon_lol:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Moraš dobiti pisanu opomenu koja ide u terminal i briše se nakon godinu dana,dobio sam za krivo parkiranje pa znam.
Ovo za usmeno prvi puta čujem.

Sa pisanim imam iskustva, i znam da dobim lijepo sve napismeno.

Da si dal za pivu, nebi ti rekel da ide u evidenciju :)

Eh da se nisam žuril, ošli bi skupa na pivo.

Policajac moze izreci i pismenu i usmenu opomenu. Vise o tome na ovom linku: http://zakon.poslovna.hr/public/pr...icanju-usmenog-upozorenja/445254/zakoni.aspx

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk

Zahvaljujem, sve stoji u članku. Jer sam mislil ako ja nedam svoj potpis negdje, da zapravo se nije ni dogodilo.:(angel):
Prekoraćenje je bilo za 32km/h. Tak da na kraju moram biti tiho i početi odbrojavati dane.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Fino.
Zamjeriš se nekom panduru a on "usmeno" nateleba tih opomena onako odokativno pa ti dokazuj drugom panduru da ti je prvi put da si nevezan il s ugašenim svjetlima i da su zapravo te opomene izmišljene.

Čudno da ne koriste tu mogućnost razračunavanja
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,649
Uopće nevidim kakve veze ovo ima s naslovom teme. Jedino ako su oni napuhali tu koncetraciju,pa napisali njemu..Makar je i ovo Off topic, ali da spomenem kako vozaći plačaju kazne u Austriji.. Nadobudan građanin zapiše registraciju i vrijeme, i obavijesti Policiju, na mjestu gdje je ploča s prikazom vaše brzine, tj uopće to nije radar za utvrđivanja prekršaja, već samo obavijest o vašoj brzini. i vlasnik vozila dobiva kaznu s obrazloženjem da je prekršaj utvrdio anonimni građanin. A to rade i za druge prekršaje, i nikom ne pada na pamet da se žali. Ujedno vlasniku naših reg. pločica, uredno pošalju na adresu u Hr, uplatnice s obavjesti o prekršaju, isto kao da je prekršaj počinjen kod nas, naravno samo što je uplatnica u Eurima.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E da, tako i treba.
Svi mi volimo ponekada preći brzinu, ali kazne su tu da nas spuste na zemlju.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sada su nabrijani još na sve Martino ljupce,pa tako do Vincekova:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajkula, pa di si???????????
Kak si me razveselio čovječe!!!!!!!
Evo ti četiri sajamske!
1199265026.gif



AJKIČU, MI ANTIALKOHOLIČARI SE NE BOJIMO POLICIJE, JEL? :biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh